З досвіду роботи вчителя біології Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №37 Сергієнко О.Ю.
ІГРОВІ ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКИ
Гра «Піаніно»
Поставити всі пальці на парту і під рахунок вчителя «раз і два» імітується гра на піаніно, пальці перебираються по порядку, починаючи від великого до мізинця.
Гра «Млин»
Встати з-за парт, випростатися, ноги нарізно, руки перед собою. Повертаючись ліворуч і праворуч, робити широкі рухи руками («раз» і «два»), ніби вітряки млина. Дихання вільне. (Виконувати у середньому темпі 5-6 разів).
Гра « Найуважніший»
Діти сідають рівно, запропонувати руки покласти на парту, заплющити очі і під повільний рахунок зробити кілька обертів головою: на « раз» - підборіддя торкається грудей; на « два» - голова нахиляється праворуч; на « три» - потилиця повисла над спиною; на « чотири» - голова нахиляється ліворуч. ( Вправу виконуємо 3 – 4 рази).
Розплющити очі, подивитися на парту і сусіда. За командою вчителя погляд перевести на стіну, потім у вікно, знайти за вікном предмет, розташований якомога далі. Учні дають відповідь на запитання: «Який предмет ви побачили?»
Гра «Бджілка»
Школярі виходять із-за парт, спочатку звуками імітують дзижчання бджоли, потім рухами – її політ навколо голови, рук, ніг, ловлять її оплесками. Наприклад: «Бджола над головою». Діти плещуть в долоні над головою. «Бджола біля ноги» тощо.
Гра «Тополі»
Стати прямо, ноги нарізно, руки в поясі. Гойдатися, піднімаючись на носки й опускаючись на п’яти під рахунок учителя («раз» – на носках, «два» – на п’яти. 10 разів).
Гра «Детектор пам'яті»
Учитель: «Покладіть ручки і заплющіть очі. Я називаю предмет, який є в нашому класі, а ви показуєте на нього рукою, коли я скажу: «Розплющити очі», ви побачите, чи правильно показали».