Імперський наступ на автономію Гетьманщини

Про матеріал
Презентація до теми уроку: Імперський наступ на автономію Гетьманщини. Містить посилання на інші ресурси.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Імперський наступ на автономію Гетьманщини. Павло Полуботок. Данило Апостол.

Номер слайду 2

Актуалізація знань. Пригадайте, що стало причиною конфлікту Петра І й Івана Мазепи. Якою була реакція російського царя Петра І на спробу І. Мазепи здобути незалежність від нього?

Номер слайду 3

1. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ГЕТЬМАНЩИНИ у XVIII ст.

Номер слайду 4

https://learningapps.org/watch?v=pmr8gtpvj21 Закріплення. Поміркуймо!Проаналізуйте політику російського царизму щодо господарства Гетьманщини та спрогнозуйте особливості його подальшого розвитку.1. Поясніть, чому, обмежуючи права Гетьманщини, російські правителі водночас розширювали привілеї верхівки українського суспільства.2. Чому не передбачалося привілеїв і пільг селянам? Як це пов’язано з давнім принципом «поділяй і володарюй»?3. Чому державні мануфактури, засновані на праці прикріплених селян, гальмували розвиток ремесла і перехід до індустріальної революції?

Номер слайду 5

2. ПРОТИСТОЯННЯ ЦАРИЗМУ ТА КОЗАЦЬКОЇ СТАРШИНИ ЩОДО ПОЛІТИЧНИХ ПРАВ ГЕТЬМАНЩИНИРобимо табличку в зошиті. ЗАповнюємо по мірі отримання інформації від мене.{28 E1920 B-EEB1-47 AA-960 C-4 CC7623 CF292}Час\Період. Прояви обмеження державних прав Гетьманщини1708-1722 рр.-гетьманування І. Скоропадського. Призначення для нагляду за гетьманом царського резидента А.Ізмайлова

Номер слайду 6

Працюємо з джерелом З листа київського генерал-губернатора князя Дмитра Голіцина... Для нашої безпеки на Україні треба насамперед посіяти ворожнечу між полковниками й гетьманом... треба, щоб у всіх містах полковниками були люди, які не згодні з гетьманом; коли вони будуть не згодні, то всі їхні діла будуть нам відкриті... Висловте припущення, яким чином через незгоди між гетьманом і полковниками російська влада планувала дізнаватися про справи в Україні. З якою основною метою, на вашу думку, до І. Скоропадського було направлено резидента А. Ізмайлова?На захист давніх прав Гетьманщини від втручання російських чиновників став наказний (призначений спочатку І. Скоропадським, а після його смерті старшинською радою) гетьман Павло Полуботок (1722-1724 рр.)

Номер слайду 7

1722-1723 рр. Після Малоросійської колегії козацтво намагалося відновити свої права та привілеї. Павло Полуботок навіть намагався проводити реформи. Він реформував судочинство: перетворив Генеральний суд на колегіальний орган, вимагав залучати до розгляду справ, крім урядовців, інших чесних і розумних осіб із позитивною суспільною репутацією. Боровся із хабарництвом. Скасування підпорядкуванню укр.,земель Малоросійській колегії. В історію Павло Полуботок увійшов також як власник так званого «скарбу Павла Полуботка», який хвилює шукачів скарбів не одне століття. Дивимося!https://drive.google.com/file/d/1 N18x. D6okj2fc. Aq. BBu64_FR_e. Wwxyy7ze/view

Номер слайду 8

Гетьман Данило Апостол 1727-1734 рр. Новий гетьман звернувся до рос., імператора з петицією про повернення Україні колишніх прав та вольностей згідно з угодою 1654 р. Натомість одержав “Рішительні пункти”0 дипломатичних переговорів;російський імператор затверджує полковників та інших;дві посади підскарбіїв для контролю фінансів;продовжив реформи Полуботка;Київ повернуто під владу гетьмана.

Номер слайду 9

Правління Гетьманського уряду 1734-1750 рр. Після смерті Апостола в Рос.,імперії вирішили не дозволяти більше козакам обирати нового гетьмана. Уся влада перейшла до тимчасового державного органу - Правління гетьманського уряду. До нього входило шість осіб: троє росіян та троє українців. Очолив правління Олексій Шаховський, який діяв відповідно до наказу:“Недрімлючим оком спостерігати за вчинками тамтешнього малоросійського народу”. Відповідно, російські чиновники втручалися у всі сфери суспільного населення, здійснено терору Таємною канцелярією.

Номер слайду 10

Роки “Правління гетьманського уряду” проходили в умовах чергової російсько-турецької війни 1734-1739 рр., тягар якої ліг на плечі українського народу. У походах на Крим загинуло чимало козаків. Російське військо перебувало на утриманні укр., населення прифронтової зони. Постійні реквізиції позбавляли населення найнеобхіднішого.Єдиним здобутком війни стало повернення запорожців у межі Рос.,імперії.1723 р - полковники тільки росіяни1732 р - початок ліквідації автономії1734 р - скасовано право на займанщину

Номер слайду 11

pptx
Додано
14 серпня
Переглядів
53
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку