Виховна година "Я - громадянин України, європейської країни"

Про матеріал

Виховна година розрахована на будь який національно-патріотичний захід, особливо до Дня незалежності України

Перегляд файлу

 

 

1

 

 

 

 

Виховнана година

1 вересня 2017 року

 

 

 

Я громадянин України – європейської країни

 

 

 

6 – А клас

Класний керівник – Клєр Ірина Георгіївна

 

 

Україна починається з тебе"     В'ячеслав ЧорновілC:\Users\Max\Desktop\ukrayinska-simvolika-prapor-Ukrayini-kviti-zhovto-sinya-strichka.png

 

 

Сценарій проведення першого уроку

Тема: Я громадянин України – європейської країни

 

 Мета: закріплювати знання учнів про поняття «Батьківщина», «патріот»; розкрити зміст понять Конституція України, права і обов’язки громадянина, розширити знання учнів про державні символи України (герб, прапор, гімн); викликати в учнів зацікавленість історією свого народу, постатями видатних українців, історією боротьби українського народу за свободу і незалежність, історією рідного краю; вчити дітей усвідомлювати себе громадянином, патріотом України, висловлювати почуття гордості за свою Батьківщину, бажання стати на її захист; виховувати в учнів патріотичні почуття, національну свідомість, гордість та шанобливе ставлення до героїв – захисників незалежної України; викликати прагнення  бути справжнім патріотом рідної землі.

Обладнання та оформлення: роздрукований матеріал, Державний Прапор України; музичні записи, відео мавтеріали, ілюстративний матеріал, комп’ютер; проектор.

 

Хід заходу

 

Учитель: Доброго дня! Вітаю  всіх із початком нового навчального року, з Днем Знань! Бажаю вам міцного здоров’я, натхнення, хай світлою буде ваша дорога до знань. В історії України є дата, яку можна назвати найважливішою:
24 серпня 1991 року – цього дня народилася Незалежна Україна. Відбулася подія, про яку мріяли десятки поколінь українського народу впродовж багатьох століть. Саме цій події й присвячено перший урок у цьому навчальному році. Отже, тема нашого уроку:  «Я громадянин України – європейської країни».

У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай,

Рідніша їм своя пустиня,

Аніж земний в чужині рай.

Їм красить все їх рідний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батьківщини. ( М. Чернявський)

 

Гімн України

Ведуча 2. Легенда про Україну

C:\Users\Max\Desktop\Camera Roll\WP_20170901_09_09_11_Pro.jpg

Як тільки Господь Бог створив на Землі народи, вони відразу почали просити в нього найкращі землі для поселення. Не поспішали тільки українці. Вони були козаками, мандрували по землі, милувалися красою світу і нікому не заважали. Якось роззирнулись і побачили, що повсюдно снують люди, обживають займані місцини. Тоді пішли й вони до Господа. Побачив творець чубатих вояків і здивувався:

- А чого вам треба, хлопці? – запитав.

- Та землі-матері хочемо, Боже.

- Буде вам земля. Ідіть і осідайте он на тому клаптику між морями, -

показав пальцями униз.

- Та там уже іспанці, Боже!

- Ага, то біля них селіться.

- Не можемо, Господи, там французи, а далі німці і ще якихось людей

повно.

 Подивився Бог згори і переконався, що все вже роздано. А козаки йому дуже сподобалися – і не хотів Творець залишати їх без землі.

- Гаразд, - сказав Господь. – віддам вам он той куточок понад

Дніпром, що залишив собі на земний рай. То незвичайний куточок –

раїна. Земля там пахне медом, вода, як молоко, а з неба в душу

людей ллється пісня. На той куточок будуть зазіхати нечестивці,

тому його треба пильнувати та боронити. Якщо будете завжди

такими відважними лицарями, як мені видається, то на тій землі

станете господарями, а як ні – то рабами нечестивців.

- Дякуємо, Господи! Буде так, як кажеш. Благослови в дорогу!

Поблагословив їх Сотворитель і провів до райських воріт. Відтоді

господарюють козаки в райській країні і захищають її від усякої нечесті. З

C:\Users\Max\Desktop\Camera Roll\WP_20170901_09_14_12_Pro.jpg
того часу називають цей райський куточок Україною, а народ – українцями.

 

Ось і промайнуло веселе тепле літечко. Ви, діти, добре відпочили, підросли, подорослішали. Закінчилося ваше шкільне життя. Ви стали на першу сходинку вашого дорослого життя, обрали професію по душі. Ласкаво просимо вас в наш храм професійного зростання. Час летить швидко, іноді занадто швидко. Здається, зовсім недавно мами читали вам на ніч добрі казки, а от новини вас зовсім не цікавили. Минає час, і ви починаєте з цікавістю стежити за випусками новин і добре орієнтуєтися в політичних процесах України. Ви починаєте розуміти, що не можна залишатися байдужим, що могли б запропонувати свій сценарій розвитку країни і, можливо, знаєте як можна вирішити якусь конкретну проблему суспільства.

 

Ведуча 1: Ти чуєш, як шумить Дніпро,

Як лине пісня соловїна?

То все на щастя, на добро,

То наша рідна Україна.

Ведуча  2: Вишита колоссям і калиною,

Вигойдана співом солов'я,

Звешся величаво - Україною,

Земле зачарована моя.

Ведуча 1: Нині свято нашого народу,

Свято України, її роду!

Ще пройти доріг нам слід багато

Свято майбуття, надії свято.

 

         Пісня про Україну

Ведуча 1: Ми з вами не раз чули про те, що  Україна вже є європейською державою, але чи це дійсно так? Напевно, Україна зможе по праву вважатися такою, коли в кожного її громадянина будуть європейська свідомість, європейське мислення, європейське бачення, європейська поведінка і європейський рівень життя.

Учень.  

Україна – держава у Східній Європі та частково в Центральній Європі, у південно-західній частині Східноєвропейської рівнини. Площа становить 603 628 км². Найбільша за площею країна з тих, чия територія повністю лежить у Європі, друга на європейському континенті, якщо враховувати Росію. Межує з Білоруссю на півночі, Польщею, Словаччиною та Угорщиною — на заході, Румунією та Молдовою — на південному заході, Росією на сході і північному сході. На півдні і південному сході омивається Чорним і Азовським морями.

C:\Users\Max\Desktop\Camera Roll\WP_20170901_09_11_31_Pro.jpgНа сучасній території України відомі поселення багатьох археологічних культур, починаючи з доби палеоліту — мустьєрської, гребениківської, кукрецької, трипільської, середньостогівської, ямної, бойових сокир, чорноліської тощо. В античні часи на території України виникли державні утворення скіфів, давньогрецьких колоністів, готів, але відправним пунктом української слов'янської державності й культури вважається Київська Русь 9 – 13 століття. Після монгольської навали її спадкоємцем стало Руське королівство 13 – 14 століття. Воно було поглинуте сусідніми Литвою та Польщею, об'єднаними з 16 століття у федерацію Річ Посполита. Формування новітньої української нації активізувалося під час визвольної війни 1648–1658 років під проводом Богдана Хмельницького проти Речі Посполитої. Результатом війни стало утворення в Подніпров'ї козацької держави. Через міжусобиці вона після 1667 р. опинилася розділеною між Річчю Посполитою та Московським царством. У 18 столітті, після приєднання до Російської імперії більшості українських земель, місцева автономія була поступово ліквідована царським урядом. Під час української революції початку 20 століття на території України постало декілька національних держав: Українська Народна Республіка, Українська Держава, Західноукраїнська Народна Республіка, Кубанська Народна Республіка та інші. Але внаслідок поразки українських визвольних змагань 1917–1921 років і низки воєн ці держави були захоплені сусідами: Радянською Росією, Польською республікою, Королівством Румунія і Чехословацькою республікою. На російській території була створена більшовицька Українська Соціалістична Радянська Республіка (УСРР), яка 1922 року увійшла до складу Радянського Союзу. Під час Другої світової війни до УРСР були приєднані Західна Україна та Буджак, а 1954 року – Крим. Сучасна держава Україна утворилася 24 серпня 1991 р. на основі УРСР в результаті розпаду Радянського Союзу, що скріплено результатом волевиявлення народу України 1 грудня 1991 року.

Учениця.

Україна – унітарна держава. Вона складається з 24 областей, Автономної Республіки Крим і двох міст зі спеціальним статусом: Київ – столиця та найбільше місто, і Севастополь. Україна є парламентсько-президентською республікою. Найвищим органом державної влади є Верховна Рада України, а главою держави — Президент України.

За чисельністю населення Україна посідає восьме місце у Європі. За даними останнього перепису населення, що відбувся у 2001 році, в Україні проживає понад 48,4 млн осіб. З них 77,8 % становлять українці, 17,3 % — росіяни. Частка міського населення становить 67,2 %. Офіційною мовою в Україні є українська. В результаті кількасотлітнього зросійщення у східних і південних областях поширена російська мова. Більшість населення належить до християн східного обряду — православних і греко-католиків. Серед інших конфесій представлені: римо-католицизм, протестантизм, іслам.

C:\Users\Max\Desktop\Camera Roll\WP_20170901_09_12_34_Pro.jpg

Україна — промислово-аграрна країна з переважанням продукування сировини. Вона є одним з провідних експортерів деяких видів сільськогосподарської продукції й продовольства. Народно-господарський комплекс країни включає такі види промисловості: видобування корисних копалин (вугілля, нафта і газ, залізна і марганцева руда), деякі галузі машинобудування, чорна та кольорова металургія, Україна є потужним виробником електроенергії. Налагоджено виробництво ракет-носіїв, супутників та обладнання для дослідження космосу. Україна є значним виробником зброї — танків, військово-транспортних літаків, зенітно-ракетних комплексів, оптичного обладнання.

Україна є одним із членів-засновників Організації Об'єднаних Націй, а також членом понад сорока міжнародних організацій.

 

Відео про становлення України як незалежної країни.

 

Ведуча 1 та Ведуча  2

Україна — то не звук і не просто слово,

Україна — серця гук, солов’їна мова,

Україна — то земля, вкрита стиглим житом,

Що так сонячно сія під небесним німбом!

Україна — то сади, їх рясні щедроти,

То настояні меди у духмяних сотах!

Україна — то стіжки мов церковні зводи,

Україна — то стежки наших родоводів!

Україна — то Дніпро повен грай-водою,

Україна — то добро, творене тобою.

Україна — то отця мудрі настанови,

Україна — то серця, сповнені любов’ю!

Україна — то дитя на руках у мами,

То одвічні відкриття брам у світлі храми!

Україна — це і ти, це — і я, і всі ми

Осяванні з висоти Божими очима!

 

Ведичуй 2 Святковий день — двадцять четверте серпня,

Так хочеться усмішок і пісень.

Віднині Україна незалежна.

Запам’ятайте, люди, світлий день!

Картинки по запросу картинки цыкавы факти про україну
Давайте згадаємо як це було?

 

Учень: Рік 1991 (слайд 2)

1 грудня 1991 року відбулися перші вибори Президента України.
До виборчого бюлетеня було включено шість кандидатів.
Леонід Кравчук виграв президентські вибори.

Учениця: Рік 1992 (слайд 3)

15 січня 1992 року Верховна Рада затверджує вірш «Ще не вмерла Україна» Павла Чубинського (1862) як гімн України.

28 січня 1992 року набув статусу офіційного  прапор – синьо-жовтий біколор.
19 лютого 1992 року офіційно з’явився державний герб  у вигляді Тризуба князя Володимира.

Учень: Рік 1993 (слайд 4)

21 лютого 1993 р.  Сергій Бубка встановив світовий рекорд у стрибках із жердиною  в закритих приміщеннях — 6 м 15 см.
Сергій Бубка – єдиний український спортсмен, якому встановлено пам’ятник за життя.

Учениця: Рік 1994 (слайд 5)

14 січня 1994 р Україна стає без’ядерною державою. Аварія  на ЧАЕС, складнощі утримання ядерної зброї,  жорстка позиція США та Росії призвели до підписання Тристоронньої угоди між  Росією, Україною та США.
 Учениця: Рік 1995 (слайд 6)

З 9 листопада 1995 року Україна є постійним членом Ради Європи і представлена в усіх його органах. Затверджено  стратегію співробітництва ЄС та України. Так починається шлях України до Євросоюзу…

Учень: Рік 1996 (слайд 7)

У  ніч з 27 на 28 червня 1996 року була прийнята і затверджена Конституція України.

Картинки по запросу украъна
Найвищий закон утверджує багатовікове прагнення українського народу
до незалежності і власної держави. Прийняття Конституції України
є закономірною і важливою віхою в історичному розвитку України.

Учениця: Рік 1996 (слайд 8)

У вересні 1996 року  в Україні була проведена грошова реформа, результатом якої стало впровадження в  обіг  національної валюти України:   гривні  та    її сотої частки — копійки.    Введення   гривні – свідчення   початку стабілізації української економіки.

Учень: Рік 1997 (слайд 9)

Із 19 листопада по 5 грудня 1997 року у космосі «гостював» перший космонавт незалежної України – щоправда, на американському шатлі, Леонід Каденюк.

Учениця: Рік 1998 (слайд 10)

Встановлена  відзнака Президента України – «Герой України».
Першим це велике знання отримав президент Національної академії наук Борис Євгенович Патон.

Учень: Рік 1999 (слайд 11)

Відміна смертної кари. 29 грудня 1999 року Конституційний Суд України визнав, що смертна кара суперечить Конституції України. У зв’язку з цим було внесено зміни до Кримінального кодексу України.

Учень: Рік 2001 (слайд 12)

На запрошення Президента України, Єпископів Українських Греко-Католицької та Римо-Католицької церков 23-27 червня 2001 року Україну відвідав Папа Іван Павло II. Урочистий проїзд понтифіка у «папамобілі» вулицями українських міст зчинив чималий ажіотаж, а наша країна чи не вперше в історії впродовж кількох днів посідала перші місця у світових новинах.

Учень: Рік 2004 (слайд 13)

Картинки по запросу евробачення 2004
Українська  співачка Руслана перемагає на пісенному конкурсі Євробачення, що  відбувся  2004  року у  Стамбулі.  Запальний сингл   Wild   Dances  дарує Україні право приймати ювілейний 50-й конкурс за рік потому.

 

 Учениця: Рік 2004 (слайд 14)

Помаранчева революція. Листопад-грудень 2004 року – проти  фальсифікації результатів виборів Президента України на площі міст країни вийшли мільйони українців. Головним плацдармом революції став київський Майдан Незалежності, а основним результатом – призначення Верховним Судом повторного другого туру президентських виборів.

Учень: Рік 2005 (слайд 15)

19 травня 2005 року на конференції у норвезькому місті Берген Україна офіційно приєдналася до «Болонського процесу» з метою створення єдиного європейського простору вищої освіти.  На сьогодні 45 європейських держав, включаючи й Україну, є його учасниками.

Учениця: Рік 2008 (слайд 16)

Україна вступила у Світову організацію торгівлі в 2008 році  після 15 років переговорів.  Процес приєднання України до СОТ почався ще в 1993 році
і лише в 2005 році процес був прискорений.  5 лютого 2008 року
Генеральна рада СОТ на засіданні в Женеві схвалила вступ України в цю організацію.   Україна стала повноправним 152 членом СОТ.
Учень: Рік 2009 (слайд 17)

За  роки незалежності перемоги українського спорту неодноразово змушували серця українців битися у шаленому ритмі.

Донецький “Шахтар” став першим і єдиним донині українським клубом, який завоював єврокубковий трофей в роки Незалежності.

Учениця: Рік 2010 (слайд 18)

Чоловіча збірна України стала золотим призером 39-ї Всесвітньої шахової Олімпіади у Ханти-Мансійську, випередивши 148 інших збірних. Українська чоловіча збірна – єдина  команда, яка не зазнала на Оліпіаді жодної поразки.

Учень: Рік 2011 (слайд 19)

Феноменальне явище в українському та світовому боксі – брати Клички. Вперше  в історії професійного боксу чемпіонами у важкій ваговій категорії за версіями найпрестижніших світових організацій IBF, WBC та WBO стали одночасно два рідних брати.

Учениця: Рік 2012 (слайд 20)

Картинки по запросу евро 2012
Довгоочікуваний  2012 рік пройшов  під  гаслом  «Творімо  історію  разом». Евро – 2012.

 

Учень: Рік 2013 (слайд 21)

Революція Гідності, що призвела до політичних та суспільних змін в Україні 

Учитель. У  2014 році  світ визнав  українців найбільшими  патріотами,  бо кожен з нас усвідомлює, що доля нашої країни у наших руках і кожен може зробити   свій   внесок  у  захист   України,  незалежно  від  віку,   статі    та національності, а слова «патріот», «герой», «незалежність» набули для   нас особливого значення. Наші серця навіки з героями Небесної сотні, з воїнами,
що загинули у боротьбі за свободу та єдність України.  

Учениця: Рік 2016 (слайд 30)

Картинки по запросу евробачення 2016
Переможцем “Євробачення-2016” стала співачка Джамала з піснею “1944”.

 

2-й ведучий. Ми стали свідками й учасниками творення новітньої української історії, новітнього українського суспільства, виникнення нової держави на карті світу. Довгий і тернистий шлях подолала Україна, чекаючи на цей день.

 1-й ведучий. Усупереч усьому український народ здобув вистраждану, омріяну свободу. Закріплена вона Актом про незалежність України 24 серпня 1991 року, а згодом — 1 грудня 1991 року було проведено всенародний референдум, на якому українці сказали своє «так» незалежності. Ця подія мала велике значення, адже вона виявила споконвічне прагнення нашого народу бути господарем на своїй землі.

 2-й ведучий. Парламент України — Верховна Рада — 24 серпня 1991 року урочисто проголосила Акт незалежності України. Цей історичний документ виявляє право українського народу на самовизначення, передбачене статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами.

 

Учень зачитує Акт проголошення незалежності України.

 «Виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла над Україною в зв’язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 року,— продовжуючи тисячолітню традицію державотворення на Україні,— виходячи з права на самовизначення, передбаченого Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами,— здійснюючи Декларацію про державний суверенітет України, Верховна Рада Радянської Соціалістичної Республіки урочисто проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах; незалежність України та створення самостійної української держави — УКРАЇНИ. Територія України є неподільною і недоторканною.

 Віднині на території України мають чинність Конституція і закони України.

 Цей акт набирає чинності з моменту його схвалення».

24 серпня 1991 року – в цей день прийнято Акт проголошення незалежності України, за яким Україна є самостійною демократичною державою. Україна має свої державні символи прапор, герб і гімн, які відображають свою історію.

1 учень

Прапор – це державний символ,

він є в кожної держави,

Це для всіх – ознака слави.

2 учень

Синьо-жовтий прапор маємо,

синє - небо, жовте – жито,

прапор свій оберігаємо.

3 учень

Герб – символ влади.

Наш герб – тризуб,

Картинки по запросу становлення незалежної україни
Це воля, слава, сила.

4 учень

Наш герб – тризуб, недоля нас косила,

та ми зросли, ми є, ми завжди будем,

добро і пісню несемо ми людям.

5 учень

Гімн – найголовніша пісня країни.

Слова палкі, мелодія врочиста,

Державний гімн ми знаємо усі.

Для кожного села, містечка, міста –

C:\Users\Max\Desktop\Camera Roll\WP_20170901_09_24_01_Pro.jpg
це клич один з мільйонів голосів

 

Відео про «7 чудес України»

 

Учні про цікаві факти про Україну

  • В Україні, в містечку Рахів, в оточенні мальовничих Карпат знаходиться географічний центр Європи.
  • Населення України відноситься до найбільш освіченого. Кількість людей з вищою освітою на душу населення вища, ніж середньоєвропейський рівень. Україна займає 4 місце в світі за кількістю громадян з вищою освітою.
  • На конкурсі краси мов в Парижі в 1934 році українська мова зайняла третє місце після французької та перської за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія, структура речень. А за мелодійністю українська мова зайняла друге місце, після італійської.
  • Автор першої в світі Конституції - українець Пилип Орлик. 5 квітня 1710 його обрали гетьманом запорізького війська. У цей же день він оголосив «Конституцію прав і свобод війська Запорізького». У США Конституцію прийняли в 1787 р., у Франції та Польщі тільки в 1791 році.
  • Лавра - це найбільші та найвпливовіші чоловічі монастирі. У світі статус Лаври мають тільки шість монастирів. Три з них знаходяться в Україні.
  • Найдовший музичний інструмент у світі - це українська трембіта. Її довжина може досягати чотирьох метрів, а її звуки чутні більш ніж за десять кілометрів.
  • На території України зосереджено 1/4 всіх запасів чорнозему на планеті. Чорноземні грунти при правильній обробці дають найбільшу кількість врожаю. Під час Другої Світової війни німецькі солдати навіть вивозили чорнозем на поїздах.
  • Україна - одна із країн-засновниць ООН: у розробці статуту ООН, який був підписаний 26 червня 1945, активну участь взяли представники України (УРСР).
  • Серед яскравих досягнень українського літакобудування – найбільший в світі літак АН-225 "Мрія", а також найпотужніший літак АН-124 "Руслан". У 2001 році, літак "Мрія", взявши на борт вантаж у 253 тонни, за один політ встановив 124 рекорди.
  • Протяжність найдовшого тролейбусного маршруту в світі складає 86 кілометрів, а проходить він у Криму - між Сімферополем та Ялтою.
  • За кількістю сонячних днів такий курорт як Ялта не поступається Ніцці та іншим средземноморським курортам. Більша частина України розташована в межах помірно континентального клімату, проте для Південного берегу Криму характерний субтропічний клімат.

 

C:\Users\Max\Desktop\Camera Roll\WP_20170901_09_28_52_Pro.jpgУчень Моя Україна-І. Ігор Калиниченко
Моя Україно, кохана землиця,
Вродлива і юна, як чиста весна.
Дай людям напитись з живої криниці,
Щоб ніжно дзвеніла у серці струна!

Моя Україно, мій край синьоокий,
З любистку і м'яти, роси і води.
Блакитнеє небо і поле широке
Лікують криваві у серці сліди.

Моя Україно! Світання у полі,
Вінок золотистий, ясна височінь.
Багато пила полинової долі,
Багато страждала, тепер- відпочинь!

Моя Україно, розлогі смереки,
Озерні гаї і безкрайні степи.
В тобі передзвін обізвався далекий,
Озвалось відлуння лихої доби.

За тебе земля обливалася кров'ю,
За тебе гармати ревли у полях.
Тебе захищали святою любов'ю,
Щоб вийти на світлий і праведний шлях.

Моя Україно, народ мій коханий,
Брати-українці, мої земляки!
Мерщій поєднаймо серця полум'яні
На вічні роки і прийдешні віки.

C:\Users\Max\Desktop\Camera Roll\WP_20170901_09_30_04_Pro.jpg
1 - й ведучий. А зараз ми з’ясуємо, чи знаєте ви основні терміни, поняття, події нашої держави. Проведімо невелику вікторину.

 

1. Як називають Основний Закон України? (Конституція)

2. Які є державні символи України? (Гімн, герб, прапор)

3. Єдиним джерелом влади в правовій державі є... (народ).

4. Якою є Україна за формою державного правління? (Республіка)

5. Як називають законодавчий орган нашої держави? (Верховна Рада)

6. Коли Україна проголосила про свою незалежність? (24 серпня 1991 року)

7. Яка грошова одиниця України? (Гривня)

8.  Яка країна є найбільшою в Європі? (Україна)

9.Перерахуйте країни-сусіди нашої держави (Польща, Білорусія, Молдова, Словаччина, Угорщина, Росія,  Румунія)

10. Назвіть моря, що омивають Україну (Азовське, Чорне)

11. Які гори розташовані в Україні? (Говерла, Українські Карпати)

12. Назвіть найбільші річки нашої держави (Буг, Дунай, Дніпро)

13. Яке місто є столицею нашої держави? (Київ)

 

Учитель. У кожного з нас, хочемо ми того чи ні, закладена частина Батьківщини. Не любити Батьківщину так само неприродно, як не любити себе. З давніх – давен відомо: «Дерево життя – це гілочка, на якій ростуть три листочки. Перший листочок – символ минулого, другий – сучасного, а третій – майбутнього. Людина має завжди пам`ятати, звідки вона родом, де її коріння, глибоко знати історію свого народу, його мову, культуру. Знання мови народу, серед якого живеш,- ознака культурної освіченої людини, знання рідної мови – священний обов`язок кожного. Ми з вами маємо всі підстави пишатися тим, що наша Батьківщина мала славні періоди історії, справді легендарних героїв, мужньо пережила і переживає в теперішній час, найважчі випробування і не скорилася і не скориться. Ми можемо пишатися тим, що Україна ніколи не поневолювала інші народи, а лише захищала себе від ласих на чуже добро близьких та далеких сусідів. Важкі і складні завдання покладаються сьогодні на кожного громадянина України, а громадяни України – це кожен з нас, це люди, які живуть в Україні і є патріотами своєї держави. Свідомість українців постійно змінюється.

 

C:\Users\Max\Desktop\Camera Roll\WP_20170901_09_52_37_Pro.jpg
Учні виходять да кожен по черзі розповідає про обрану європейську країну (загальні відомості)

 

C:\Users\Max\Desktop\Camera Roll\WP_20170901_09_52_00_Pro.jpg
Учитель. Давайте одягнемо наше дерево, для того щоб побажати нашій рідній країни бути квітучою та незалежною. (Діти по черзі виконують завдання з листочками).

 Діти, ви – майбутнє України. Ви частинка народу. Вам творити нову історію держави: незалежної, вільної, демократичної. Ще в І столітті н.е. Цицерон сказав: «Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що вона твоя».

То ж будьте гідними своїх предків, любіть Україну, бережіть її волю і незалежність, поважайте свій народ, свою мову. Хочу, щоб усі ми вірили в щасливе майбутнє нашої держави!

Завершити  урок хочу словами В. Сосюри, який народився і виріс на Донбасі:

 Любіть Україну, як сонце, любіть,

Як вітер, і трави, і води,

В годину щасливу і в радості мить,

Любіть у годину негоди!

Любіть Україну у сні й наяву,

Вишневу свою Україну,

Красу її, вічно живу і нову,

І мову її соловʼїну…

Для нас вона в світі єдина, одна

В просторів солодкому чарі…

Вона у зірках і в вербах вона,

І в кожного серця ударі…

Картинки по запросу український орнамент калинаC:\Users\Max\Desktop\Viber\media-share-0-02-05-0b72c55ed7a7576dbd8b22a0c14023fa19c35a548cd0537e94332cf04f1caa1e-c09db343-82c8-4792-9ec5-438dc48aa33e.jpg

docx
Додано
28 грудня 2017
Переглядів
5902
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку