Інформаційна структура сайта

Про матеріал
здобувачі освіти зрозуміють особливості інформаційної структури сайтів, проаналізують інформаційну структуру сайтів
Перегляд файлу

Web Design Icon - free download, PNG and vector Урок №4 Інформаційна структура сайта

 

Урок 4. Інформаційна структура сайта.

Мета:

  • формування предметних компетентностей: забезпечити засвоєння знань про інформаційну структуру сайта; формувати вміння аналізувати інформаційну структуру сайтів;
  • формування ключових компетентностей:
    • спілкування рідною мовою: уміння висловлювати думки рідною мовою;
    • спілкування іноземними мовами: уміння користуватися сайтами на іноземній мові;
    • уміння вчитися: навички ставити завдання навчальної діяльності; допитливість, критичний підхід до досягнутого;
    • соціальна і громадянська компетентність: уміння дотримуватися загальновизнаних моральних принципів і загальнолюдських цінностей у процесі навчання;
    • компетентність у цифрових технологіях: уміння використовувати інформаційно-комунікаційні системи для швидкого та цілеспрямованого пошуку інформації;
    • математична компетентність: уміння використовувати просторову уяву та логічне мислення.

Очікувані результати: учні розуміють особливості інформаційної структури сайтів, аналізують інформаційну структуру сайтів.

Обладнання: комп’ютери з виходом в мережу Інтернет, інтерактивна дошка.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • привітання
  • перевірка присутніх
  • перевірка готовності учнів до уроку

Створення атмосфери психологічного комфорту.

ІІ. Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду

Учитель організовує бесіду, використовуючи запитання:

Яка буває інформація на веб-сайтах?

Від чого залежить присутність певної інформації на сайті?

Як оцінити інформацію, яка є на сайті?

Що таке інформативність?

ІІІ. Повідомлення теми. Організація спільного з учнями формулювання мети й завдань уроку

Учитель пропонує учням уважно прочитати тему уроку та  визначити, що від них очікується, яких знань їм слід набути, що навчитися робити.

Завдання уроку: зрозуміти, що таке інформаційна структура сайта; визначити особливості інформаційної структури сайтів.

IV. Мотивація навчальної діяльності

Мотиваційні запитання

Що мене зацікавило в темі уроку?

Що я очікую від цього уроку?

Де я зможу застосувати знання отримані на уроці?

V. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)

VI. Закріплення вивченого матеріалу

Прийом «Написання літературного твору»

Учням пропонують написати невелике оповідання, нарис, есе тощо, де у художній формі представлено інформаційну структуру сайта

VIІ. Практична робота «Дослідження типів інформаційних структур сайтів заданої тематики»

Послідовність виконання роботи

  1. Визначити перелік сайтів певної тематики, які необхідно дослідити
  2. Визначити тип кожного сайта
  3. Визначити тип інформаційної структури сайта

Сайт

Тип сайта

Інформаційна структура

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Скласти інформаційну структуру сайта-візитівки

  1. Скласти інформаційну структуру комерційного сайта

  1. Скласти інформаційну структуру сайта інтернет-магазину

  1. Закрийте всі відкриті вікна.
  2. Повідомте вчителя про завершення роботи.

VIІI. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія

Запитання для рефлексії

Чи маю я задоволення від результатів роботи на уроці?

Наскільки мій проект просувається до логічного завершення?

Чи потрібні мені додаткові дослідження?

Чи виходить у мене співпрацювати з учителем та учнями?

VIІІ. Домашнє завдання

Написати есе «Які бувають інформаційні структури веб-сайтів».

ІX. Оцінювання роботи учнів

docx
До підручника
Інформатика (рівень стандарту) 10 клас (Морзе Н.В., Вембер В.П., Кузьмінська О.Г.)
Додано
24 вересня 2021
Переглядів
3891
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку