Практичне заняття
«Інструменти для зворотнього зв’язку під час дистанційного навчання»
Стасюк Я. І.
Зворотній зв’язок – обов’язкова умова успішного дистанційного навчання та оцінювання. Забезпечити такий зв’язок можна, використовуючи різні Інтернет-ресурси для організації зворотного зв’язку.
Отримання навчальних матеріалів та спілкування між учасниками дистанційного навчання передбачає організацію освітнього процесу з використанням трансляцій в режимі відеоконференцій, навчальних та виховних заходів, відвідування он-лайн бібліотек, музеїв.
Під час дистанційного навчання можна скористатися електронними версіями підручників для 1-4 класів, перейшовши за посиланням:
Пропонує коротку характеристику он-лайн платформ для організації освітнього процесу:
Google Клас (Google Classroom)
Це безкоштовний сервіс для навчальних закладів і користувачів з особистими обліковими записами Google. Він економить педагогам час, спрощує організацію навчального процесу та спілкування з учнями.
Переваги Google Класу.
Як і всі сервіси пакета G Suite for Education, Клас не містить реклами, не використовує вміст і дані учнів для рекламних цілей та надається безкоштовно.
Дозволи: доступ до камери:
-потрібен, щоб у Класі можна було публікувати фото й відео, зроблені за допомогою камери.
-доступ до пам’яті: потрібен, щоб до дописів у Класі можна було долучати фотографії, відео та локальні файли. Також він потрібнен для офлайн-доступу.
-доступ до облікових записів: потрібен, щоб можна було вибирати, який обліковий запис використовувати в Класі.
GoogleПрезентації (Google Presentations)
Додаток дозволяє працювати з файлами на пристроях Android:
-створювати та редагувати презентації, відкривати до них доступ та працювати над ними одночасно з іншими користувачами;
-працювати навіть без підключення до мережі Інтернет;
-додавати коментарі та відповідати на них;
-додавати слайди, змінювати їх розташування, форматувати текст, вставляти фігури.
Google Форми — онлайн-сервіс для створення форм звортного зв’язку, онлайн-тестувань та опитувань. Кожна форма в Google Формах представляє собою веб-сторінку, на якій розміщуються анкета чи питання. Все, що потрібно для роботи з формами, — це мати акаунт в Google.
КАХУТ (Kahoot)
KAHOOT – платформа для створення вікторин, тестів, дидактичних ігор.
Сервіс може бути використано для перевірки знань учнів:
-учні можуть виконувати завдання на будь-якому пристрої, що має доступ до Інтернету – смартфон, планшет;
-завдання можна вставити світлини, відеофрагменти;
-учитель може поставити бали за правильність та швидкість виконання;
-зареєструватися на сайті можна через GOOGLE або Microsoft профіль, не потрібно створювати наві логіни чи паролі;
-можна дублювати чи редагувати тести, що значно економить час.
ClassDojo https://teach.classdojo.com/#/login?redirect=%2Flaunchpad
СlassDojo — це простий інструмент для оцінки работи класу в режимі реального часу.
Ідея сервісу полягає в тому, щоб допомогти учителям швидко і просто оцінити класну та домашню роботу учнів, рівень їх дисципліновасті.
В ClassDojo можна зареєструватися в якості учителя (який і буде створювати бейджі, ставити цілі, збирати статистику і робити групові розсилки); в якості учня/учениці (якому надсилається персональний код для доступу до свого профілю); і в якості батьків (які мають доступ до профілю своєї дитини).
LearningApps.org https://learningapps.org/
LearningApps.org є сервісом для підтримки процесів навчання та викладання за допомогою невеликих інтерактивних модулів. Ці модулі можуть використовуватись безпосередньо як навчальні ресурси або для самостійної роботи. Метою роботи є створити загальнодоступну бібліотеку незалежних блоків, придатних для повторного використання та змін. Блоки (вони називаються Вправами) не включені в жодні конкретні сценарії чи програми, тому вони не розглядаються як цілісні уроки чи завдання, натомість їх можна використати у будь-якому доречному методичному сценарії.
НОВА ШКОЛА - Цікавіше за підручник video.novashkola.ua Мультимедійні уроки, відібрані у зручній колекції відповідно до нашої шкільної програми з кращих освітніх YouTube каналів.
Цікаві сайти для розвитку дітей http://abetka.ukrlife.org – дитяча сторінка для маленьких українців: абетки, казки, усмішки, приказки, скоромовки, загадки, лічилки.
http://kazkar.at.ua – дитячий сайт: читання слухання улюблених казок.
Цікаві українські освітні канали
Цікава наука на каналі YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCMIVE71tHEUDkuw8tPxtzSQ
У центрі пізнання – проблема, яка вимагає роботи думки для її розв’язання. Пізнавальна, мисленнєва діяльність учня дозволяє йому виходити за межі отриманої інформації, будувати нове знання. Роль учителя полягає в тому, щоб допомогти учням, стимулювати їх до самостійних роздумів, відкриттів, нових поглядів на досліджуване явище, предмет. Водночас, учитель і учень залишаються учасниками цього процесу в активному діалозі.