ФОТОАЛЬБОМ - ГАРМОШКА
Інтегроване заняття для дітей середнього дошкільного віку
Євгенія ЦЮКАЛО,
вихователька,
СПШ №11 СМР, м. Суми
Програмовий зміст. Створити умови для самореалізації дітей у творчості, розвивати дрібну моторику рук, виховувати уважність, терплячість, навчити послідовності оздоблення виробів технікою «декупаж», нагадати дітям правила мінної безпеки, формувати культуру взаємодії з медіа.
Матеріал. Іскорка Бринь, скринька, фотоапарат, СD диски, кольорові резиночки, картки для нейровправ, фотографії з іграшками, основи для альбомів, пензлики для клею, клей ПВА, клей-олівець, серветки для декупажу, кружечки з білого картону, тарілочки для роздаткового матеріалу, асоціативна карта «Іграшки».
Попередня робота. Створення фотовиставки «Ознаки осені», виготовлення основ для альбому-гармошки, розглядання лепбуку «Країна Медіа».
Хід заняття
Привітання.
Діти стають в коло.
Доброго дня хлоп’ятка,
Доброго дня дівчатка,
Доброго дня, світе!
Давайте завжди радіти!
Радіти життю і новому дню!
Вихователька
- Сьогодні вранці, поки вас ще не було в садочку, до нас в групу завітав гість, його звати Бринь. Він приніс нам подарунок в скринці з «ПЛАНЕТИ МЕДІА».
-
Діти, як ви гадаєте, який подарунок для нас з планети «МЕДІА» може бути в цій скринці? (відповіді дітей)
-
Діти, ця скринька закрита на складний код і щоб побачити що там, необхідно всім одночасно натиснути код. (Діти виконують нейровправу «Кольорові пальчики»).
-
Скринька відчиняється. Вихователь тримає інтригу і пропонує відгадати загадку.
Сніг зимою, сонце літом
Поле, що чарує цвітом-
Все на чіп він зберігає-
Дуже добру пам’ять має!
-
Так, молодці! Це фотоапарат!
-
Для чого ми його використовуємо? (щоб зробити фотографію, сфотографувати).
-
Пригадайте, що ми з вами недавно фотографували? Вихователь звертає увагу дітей на фотовиставку групи «Казочка» «Ознаки осені».
Вихователька
-
А що ше можна сфотографувати?
(природу, домашню тваринку, квіти, поле, будівлі, сім’ю...)
-
А як ви гадаєте, чи можна сфотографувати іграшку?
-
Погляньте на це фото. Впізнали хто це? Це я, коли була маленькою як і ви зараз, а в руках в мене моя улюблена іграшка. Якби не було цього фото, я б, напевне, зараз не згадала, якою була моя улюблена іграшка. Фотографія це мить життя, яка зупинилась назавжди на папері та може розповісти про вас дуже багато.
Робота з асоціативною картою «Іграшка»
-
Що із зображеного є іграшкою? Познач кружечки біля цих картинок червоним кольором.
-
Що може бути іграшкою? Познач зеленим кольором.
-
Що не може бути іграшкою?(н-д сірники, міна, ніж) Познач чорним кольором.
-
Молодці! А я знаю, що у кожного з вас також є улюблена іграшка. Діти розповідають про свою улюблену іграшку
Вихователька
-
Пройде зовсім небагато часу і ви підете до школи, а щоб ви згадували як і я про свої улюблені іграшки, ми властонуч створимо з вами ексклюзивні фотоальбоми, адже значно цікавіше гортати реальний альбом з фотокартками, аніж листати в телефоні. На попередньому занятті ми виготовили основи для альбому. Зараз скористайтеся клеєм-олівцем і приклейте фото на сторінках. За бажанням, за допомогою декоративної стрічки можна оздобити фотографії рамочками та доповнити композицію смайликами-наліпками. Складіть альбом гармошкою. А тепер задекоруємо обкладинку в техніці декупаж. Ексклюзивний фотоальбом готовий!
Бринь
-Привіт, діти! Ви мене впізнали? Які чудові альбоми у вас вийшли! Вам сподобався мій подарунок? Я дуже до вас поспішав, аби зробити спільне фото на згадку! А щоб на фото ви були усміхненими давайте влаштуємо «Кольоровий феєрверк»
Оберіть зелену резиноку, якщо вам все вдалося, жовту...
Діти обирають резиночки, загадують бажання і всі разом підкидають вгору.
Діти роблять спільне фото з Бринем на згадку.