Інтегроване заняття, в різновіковій групі дітей з порушенням зору «У гості до казок»

Про матеріал
ТЕМА: У гості до казок Мета: Вчити розуміти задачу і виконувати її самостійно,вчити розуміти закріпляти знання про дні тижня, пори року місяців. Створити умови для логічного мислення, уваги ,розуміння. Розвивати уяву до здібності розумових завдань. Закріпити прямий та зворотній рахунок от 1 до 10. Показати вміння розрізняти голосні і приголосні звуки. Виховувати самостійності, вміння розуміти учбову задачу і виконувати її самостійно.
Перегляд файлу

ТЕМА: У гості до казок

Мета: Вчити розуміти задачу і виконувати її самостійно,вчити розуміти закріпляти знання про дні тижня, пори року місяців.

Створити умови для логічного мислення, уваги ,розуміння.

Розвивати уяву до здібності розумових завдань. Закріпити прямий та зворотній  рахунок от 1 до 10.

Показати вміння розрізняти голосні і приголосні звуки.

Виховувати самостійності, вміння розуміти учбову задачу і виконувати її самостійно. Перевірка знань у дітей за учбовий рік.

Обладнання :набори карток з цифрами на кожну дитину, числові картки з предметами  від 1 до 10, набори  геометричних фігур  на кожну дитину, карточка-основа завдання на розвиток логічного мислення, набор фішок, іграшка Лунтик, килим – літак з ґудзиками, квіточки.

Попередня робота : читання казок

Хід заняття

Встаньте, дітки, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться всі до мене,

Посміхніться і до себе.

Привітайтесь: Добрий день!

Вихователь. Сьогодні, діти, до нас прийшов гість і він не знає, що дітки роблять у  дитячому садку  і чому тут навчають, а ще Лунтик хоче дізнатись які казки існують. А коли я сьогодні йшла на роботу, то до нашої групи прийшов лист, де нас усіх запрошують у мандри, де нас очікує дуже цікава подорож у світ казок і чудес.

Але перш, ніж відправитися в шлях, треба одягнутися по погоді. Що це означає? (Відповіді)

Вихователь. Для чого це потрібно? (Відповіді дітей.)

Вихователь. А щоб захистити себе від простудних захворювань, треба провести масаж Проводиться ігровий масаж

Самомасаж «Вправні пальчики»

1. Намалюємо бровки.

2. Покажемо вузьки очі

3. А, які у слоника вуха?

4. Які у діда вуса?

5. Зробимо браслетки.

6. Знімемо печатки з кожного пальчика.

7. А потім, а потім, покрутися..

           Раз, два, раз, два, ось і скінчилася гра!

Гімнастика для очей


Лунтик, ходить вибирає

Що спочатку з’їсть не знає

Нагорі вродилась слива

А внизу росте малина

Зліва в нього огірок

А праворуч – часничок

Там -  капуста, там -  суниця

Далі буде щось фруктове


E:\ОТКРЫТЫЕ ЗАНЯТИЯ 18\ФОТО НАТАШИ занятие\IMG_6146.JPG

Вихователь: А, по – друге, давайте згадаємо, яке зараз пора року?

Діти: Весна.

Вихователь: А чому ви так вирішили? А як думають інші? (Дети відповідають).

Вихователь: Який зараз місяць?

Діти:Травень

Вихователь: Назвіть всі три весняні місяці.

Діти: Березень, квітень, травень.

Вихователь: Який сьогодні день тижня? А який був вчора? А якою буде завтра? Назвіть всі дні тижня по порядку. Яка зараз частина доби? Доведіть. Скільки всього частин доби? Назвіть.

Дидактична гра: «Пори року»

Всі діти стоять по колу і вихователь називає місяць, і діти відповідно імітують рухами яка пора року – чотири пори року демонструють ( Вихователь: травень – діти кажуть весна і імітують руки до гори, якби дерева ростуть; січень – зима, імітують холод, жовтень – осінь, імітують збирання врожаю, липень – літо, ніби плавають)

ВИХОВАТЕЛЬ: А для того щоб нам попасти до казки  потрібен транспорт.

А який вид траспорту ви знаєте? (Відповіді дітей:

              - громадський: тролейбус, трамвай, автобус, маршрутка.

              - повітряний: літак, вертоліт, повітряна куля

              - морськой: катер, корабель, катамаран, лодка

              - грузовой: КАМАЗ, бетономешалка, самосвал, трактор, екскаватор

              - спеціальний. транспорт: швидка допомога, мусоровоз, поліцейська машина, пожежна  машина,

А ми з вами полетимо на казковому транспорті (Килим –літак),сідаємо на килим.

Перша загадка.(відгадаємо і конверт зможемо відкрити, і получимо завдання і покажемо Лунтику, чому ми навчаємося у садочку)


З борошна він був печений,

На сметані був замішен.

На віконці він студився,

По доріжці він котився.

Був він весел, був він сміл

І в дорозі він пісню співав.

З'їсти його хотів зайчик,

Сірий вовк і бурий ведмедик.

А коли малюк в лісі

Зустрів руду лисицю,

Від неї піти не зміг.

Що за казка? (Колобок.)


Ось конверт відкриваємо і завдання виконуємо

І завдання

 Гра «Четвертий зайвий».

- понеділок, середа, п'ятниця, осінь.

- Четвер, вес, на, зима, осінь.

- Серпень, вечір, ніч, ранок.

 - Один, три, чотири, квітень

Дітям даю картки з малюнками і вони виділяють зайвого персонажа.  

 

Друга загадка.(відгадаємо і конверт також зможемо відкрити)


Носик круглий, п'ятачком,

Їм в землі зручно ритися,

Хто працювати не хотів,

А грав і пісні співав?

До братику третього потім

Прибігли в новий будинок.

Від вовка хитрого врятувалися,

Але довго хвостиком тряслися.

Казка відома будь-якій дитині

І називається ... (Троє поросят.


ІІ завдання «Назви задумане число ...»

Яке більше 4, але менше 6;

... більше 7, але менше 9;

... менше 8, але більше 6;

... більше 2, але менше 4

Третя загадка.(відгадаємо і конверт також зможемо відкрити)

Якось мишка невеличка

На підлогу скинула яєчко.

Плаче баба, плаче дід.

Що за казка, дай відповідь! (Курочка Ряба.) (Скільки залишилося яєць?Так. А тепер допожемо і виконаємо завдання)

ІІІ завдання з м’ячиком

- Порядковий рахунок і зворотний рахунок (від 1 до 10; від 10 до 1). 

1 дитина – порядковий рахунок,

2 дитина зворотний рахунок рахують.

Фізкультхвилинка

Лунтик потягнувся,

Раз — нагнувся, два — нагнувся,

Руки в сторону розвів —

Мабуть, квітку загубив.

А щоб квітку відшукати,

Треба нам навшпиньки встати

ПІДХОДИМО ДО СТЕНДА БАЗАРНОГО І і робимо зорову гімнастику.

Сідаємо за столи

E:\ОТКРЫТЫЕ ЗАНЯТИЯ 18\ФОТО НАТАШИ занятие\image-0-02-04-b1f8ec9b34b2457aef863556997b68f8f56864e5d4530c2e6eee4f8ef04da58e-V.jpg

 

Четверта загадка

Товстун живе на даху,
Літає він усіх вище.
(Карлсон)

 

Четверта завдання


«Задачи у віршах»

1. Три веселі киці

Гралися в травиці

Рижик теж до них прибіг –

Скільки кошенят усіх?(4)

2. На галявині сиділо троє зайців

Один заєць побіг за морковкою

Скільки зайців залишилось.(2)

 

3. На травиці біля хати

Метушаться цуценята.

Двоє білих, наче сніг,

Одне чорне. Скільки всіх? (3)

 

4. Під дубочком три грибочка,

Під пеньочком і ще три

Скільки разом всіх грибочків

Ти швиденько полічи(6)


 ПАЛЬЧИКОВА ГІМНАСТИКА с горішком 

 Одна долоня згори, друга — знизу; між ними — волоський горіх

Перекочувати  горіх  у  долонях  (масаж  долонь).  Поміняти  долоні  місцями і знову виконати вправу.

Ми долоньки розітрем

І горішок підберем

Горішек, горішок

Покатайся у руці

Котись, не губися,

Гляди — не укатися.

 

П’ята загадка.(відгадаємо і конверт також зможемо відкрити)

В поле будиночок. Знайшли в ньому притулок

Жителі лісу, і дружно живуть

Заєць, норушка, лисиця і вовк.

Тільки ведмідь розвалив ... (Теремок.)

П’яте завдання

Дид.гра «Склад числа

https://cs7058.userapi.com/c635105/v635105010/2fca9/xi2KuY2pQs0.jpghttps://cs7058.userapi.com/c635105/v635105010/2fcb0/imlWtdy8SaU.jpghttps://cs7058.userapi.com/c635105/v635105010/2fcbe/9UjffE6qYh8.jpghttps://cs7058.userapi.com/c635105/v635105010/2fcb7/0hZRDmkZins.jpghttps://cs7058.userapi.com/c635105/v635105010/2fcc5/wijfHYvkxJk.jpg

 

 

П’ята загадка.(відгадаємо і конверт також зможемо відкрити)

Заморозить все навкруг —
Поле, річку, ліс та луг.
Не почує серце бід,
Герда лиш розтопить лід.
(Снігова Королева)

П’яте завдання

Скласти розрізані фігури – пазл, відповідно до віку – 2,3, 4, 5 частей «Танаграм»

 E:\ОТКРЫТЫЕ ЗАНЯТИЯ 18\ФОТО НАТАШИ занятие\IMG_6162.JPG

 

Сьоме загадка.(відгадаємо і конверт також зможемо відкрити)

Чи не догледіла за братом сестра,

І довго шукала хлопчика вона.

Допомогла їй чарівна річка,

Пирожков спекла їй піч.

Від птахів під яблунею сховалися діти.

Що за птахи були ці? (Гуси лебеді.)

Cьоме завдання

Графічний диктант

E:\ОТКРЫТЫЕ ЗАНЯТИЯ 18\ФОТО НАТАШИ занятие\IMG_6173.JPG

 

Вихователь: Щось Лунтік засмучений, йому що не сподобалось?

Ні, але він почув що з математикою у вас все гаразд, але він хоче запитати пишеться його ім’я, але ми ще літерами писати не вміємо, а можемо показати на звуковому аналізі ім’я Лунтік

Л

У

Н

Т

І

К

 

-

 

-

=

 

-

 

E:\ОТКРЫТЫЕ ЗАНЯТИЯ 18\ФОТО НАТАШИ занятие\IMG_6179.JPGE:\ОТКРЫТЫЕ ЗАНЯТИЯ 18\ФОТО НАТАШИ занятие\IMG_6212.JPG

Вихователь. Дітиі, наша діяльність закінчується, я дуже рада, що ви змогли виконати такі складні завдання, скажіть, будь ласка, що в нашій діяльності вам сподобалося найбільше? Що вам може стати в нагоді в подальшому житті? Як ви самі оцінюєте свою роботу сьогодні? Я дуже задоволена нашою сьогоднішньою зустріччю. Ви були дуже активні, допомогли вирішити всі поставлені завдання. І пішли прикрашати наш килимок квіточками.

Дякую вам!

 

 

 

docx
Додано
25 вересня 2023
Переглядів
1090
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку