Кейс-урок
Інтегрований урок природознавства, математики у 2 клас
Тема: « Як тварини готуються до зими.»
Теми для інтеграції. ЯДС «Як тварини готуються до зими».
Математика «Узагальнення , систематизація знань»
Українська мова «Створюємо стислий опис тварини»
Мета: закріпити та поглибити знання учнів про підготовку до зими комах, пташок та звірів; вдосконалювати обчислювальні навички, вміння складати задачі; розвивати зв’язне мовлення, пізнавальний інтерес; збагачувати словниковий запас; формувати ключові компетентності: комунікативну, інформаційну, навчально-пізнавальну; виховувати естетичне почуття, бережливе ставлення до природи.
Тип уроку: інтегрований
Форма проведення: кейс-урок
Методико – дидактичне забезпечення уроку: презентація « Як тварини готуються до зими, відеоролік «Як звірі готуються до зими», картки-завдання для роботи в групах, розмальовки комах, кольорові олівці, ілюстративний матеріал.
Хід уроку
І. Організація класу. Психологічна підготовка учнів до сприйняття матеріалу.
Холодно зараз в лісах і в лугах,
Холодно зайчикам, лискам, птахам.
Тепло і затишно в класі у нас,
Друзі мої, я вітаю всіх вас!
Добрий день, мої школярі!
Добрий день, наші любі гості!
Діти сідають.
На сьогоднішньому уроці ми будемо повторювати вивчене, взнавати нове, рахувати, малювати, творчо працювати і, звичайно, відпочивати. Отже, починаємо урок, щоб дістатись до зірок. А допоможе нам в цьому кейс-технологія.
Словникова робота.
Що таке кейс?
Кейс -це
ІІ. Підсумок спостережень за погодою.
Діти, запрошую вас в синоптичну лабораторію і на черзі кейс1.
Кейс 1. Вправа «Синоптична лабораторія»
- Яка пора року?
Назвіть осінні місяці. А звідки походять назви місяців?
- Назвіть сьогоднішню дату.
- Яка температура повітря?
- Який стан неба?
- Чи були опади?
- Чи є вітер?
- Як змінюється погода восени?
- Які народні прикмети пов’язані з осінню?
Черговий синоптик інформує про прикмети погоди сьогоднішнього дня
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Кейс 2. «Літературна морока»
Гра «Дешифрувальник»
Поставте числа в порядку зростання і прочитайте тему урока.
2 тва 5 го 8 ся
4 ни 7 ють 11 ми
1 як 3 ри 9 до
6 ту 10 зи
Кожен з вас на протязі тижня досліджував , як тварини готуються до зими, то ж давайте разом будемо насолоджуватися нашими з вами розповідями, результатами дослідження, математичними та мовними вміннями, та багатьма цікавинками.
Гарного нам уроку!
ІV. Актуалізація знань. Мотивація навчальної діяльності.
Кейс3. «Пташині детективи»
Загадка
Без сокири і без рук, а дім будують.
1.Вправа «Мозковий штурм»
- Яка користь від птахів? Що було б, коли б птахів не було?
2.Метод «Обери позицію» .
- Що страшніше для птахів узимку – голод чи холод?
( обговорення )
Взимку зимуючим птахам важко добувати їжу, все занесене снігом і від нестачі корму багато їхгине.
3. Інтерактивна вправа «Закінчіть мою думку»
- Діти, осінь нам на згадку подарувала чарівну картину природи.
Погляньте на дошку.
ІV. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.
1. Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ »
- Які групи тварин ви знаєте?
звірі
комахи ТВАРИНИ риби
птахи
- Пригадайте ознаки звірів.
2. Вправа «Інтелектуальна хвилинка»
- Відгадайте загадку і скажіть до якої групи належить тварина.
- Відгадайте загадки.
Зимою спить,
літом бринить.
Понад сади літає,
солодкий нектар збирає.
(Бджола)
Її часто називають лісовою пустункою. Особливо багато роботи вона має восени. Адже на зиму треба зробити запаси їжі. Швидко стрибає з гілки на гілку вона в пошуках шишок, горішків, жолудів, грибів. Пухнастий хвостик інколи встигаєш побачити серед гілок.
(Білка)
Це одна з найбільш корисних пташок, яка зимує в наших краях. Пара цих птахів з'їдає близько трьох тисяч гусениць за день.
Як зима – вона на гілці,
І співа, мов на сопілці…
Жовті груди, чорні крила,
Кусень сала сама з'їла.
Кейс 4. Онлайн станція.
Діти передивляються відеоролик «Звірі восени» (https://www.youtube.com/watch?v=Trx86kplw9E ).
За результатами перегляду кожна група працює з розрізаним деформованим реченням, складає його та записує в зошити.
Робота в групах.
- Ми працюємо у групах, тому пригадаємо ПРАВИЛА РОБОТИ У ГРУПІ ( на екрані):
1. Уважно слухайте завдання.
2. Працюйте так, щоб незаважати іншим.
3. Говорити по черзі коротко й чітко.
4. Не критикуйте! Не принижуйте! Поважайте думку інших!
5. Будьте активними, але стриманими.
6. Культурна людина вміє не тільки говорити, а й слухати.
7. Вкладайтеся у визначений час.
Вправа «Склади речення»
Група «Білочки»
Білочки, жолуді, запасають, гриби, горіхи.
(запасають корм на зиму.)
Група «Ведмеді»
Зайці, шубки, колір, змінюють, на, білий.
– Назвіть тварин які змінюють забарвлення хутра на зимове
(Заєць, лисиця, білка)
– Отже, восени звірі ________________________.
(линяють)
Група «Їжаки»
Ведмеді, будують, барліг, і, залягають, спати.
Які тваринивосени готуються до зимової сплячки?
(їжак, борсук, ведмідь)
А чому вони залягають у сплячку? Деяким тваринам важко (знайти їжу)
Група «Вовки»
Відкриваємо кейс номер 5
Кейс 5. Математична галерея.
2. Для того, щоб виконати завдання на цій зупинці, повторимо
спосіб розв’язання прикладів виду 38+52.
Правило
1. Числа розклади на розрядні доданки.
2. Десятки додавай до десятків, а одиниці до одиниць.
3. Отримані результати додай.
26+14 =
35+45 =
37+23 =
68+12 = ...
Цікаво знати.
«Допоможи звірам зібрати запаси на зиму» (Кошик)
Цікаво знати.
Допоможем птахам скласти задачу. (Картки)
Перевірка задач.
Цікаво знати.
- Що можете ви додати цікавого про тварин?
Фізкультхвилинка
Танцювальні рухи під пісню
VI. Закріплення та узагальнення знань, умінь та навичок
Гра «За і проти» ЛЕГО( за – зелена цеглинка , проти – червона цеглинка)
- З настанням холодів всі звірі готуються до зими. +
- У лісі всі звірі лягають спати до весни. -
- Зміну забарвлення і густоти хутра у тварин
називають линянням. +
- Їжак запасів на зиму не робить. +
- Узимку вовк може з’їсти навіть мишу і птаха. +
- Заєць їсть узимку моркву і капусту. –
- Лисиця часто підкрадається в село за домашньою птицею. +
VII. Підсумок. Рефлексія
Тепер у нас цілий багаж знань. Чи досягли ми поставленої мети?
Вправа «Інтерв'ю»
VIII. Домашнє завдання
За вибором.
IX. Оцінювання.
• Хочу звернутися, діти, до вас із проханням.
Холодно взимку зайчатам і білці,
Песику — в будці, в сараї — корівці.
Мерзнуть у котика лапки і вуха,
Мерзне ворона в лиху завірюху.
Горю зарадити можемо —
В будку Шарикові настеліть соломи,
Зайчикові покладіть під кущик
Кілька морквинок, листочок капусти,
Теплу корівці поставте водичку
Птицям насипте крихт в годівничку.
Як допоможемо дружно, малята,—
Виживуть взимку птахи і звірята
Тож урок пройшов не марно.
Працювали від душі.
Другий клас – ви МОЛОДЦІ!
1. Робота в математичній галереї (додатково)
Що цікавого ви дізналися про підготовку комах до зими? ( На дошці з'являються малюнки, створені групами)
Крім того, всі повторили спосіб розв'язування прикладів виду 38+52.
На перерві.
На підлозі розкладені гімнастичні обручі
1. Впадають у сплячку 2. Активні 3. Роблять запаси
Дітям роздаю малюнки: борсук, вовк, білка, заєць, їжак, ведмідь, лисиця, миша-полівка, бобри
- Один, два, три, кожен звір своє місце займи.
Гра « Чарівний обруч»