Інтегрований урок - казка у 2 класі з української та англійської мов "Закріплення знань про слова, що означають назви предметів.Шкільні речі"

Про матеріал

Цей матеріал дає змогу поглибити знання дітей про слова, назви предметів, вчити групувати їх за родовими та видовими ознаками; збагачувати активний словниковий запас дітей; розвивати аналітичне вміння, увагу, здатність працювати за зразком; стимулювати інтерес до уроків української та англійської мов.

Перегляд файлу

Полтавська загальноосвітня школа                                                  І-ІІІ ступенів №24

ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК - казка

у 2 класі з української та англійської мов

 

 

                                                    Підготували   

 

вчитель англійської мови

Чепелуха Валентина Миколаївна

 

 

 

 

Полтава-2018

Тема уроку української мови: закріплення знань про слова, що означають назви предметів. Розпізнавання слів за питаннями хто? що? Словниково-логічні вправи.

Тема уроку англійської мови : Шкільні речі.

Мета: поглибити знання дітей про слова, назви предметів, вчити групувати їх за родовими та видовими ознаками; збагачувати активний словниковий запас дітей; розвивати аналітичне вміння, увагу, здатність працювати за зразком; стимулювати інтерес до уроків української та англійської мов; заохочувати до пошуку нових знань; виховувати дітей охайними, дбайливими господарями.

Обладнання: роздатковий матеріал, підручники з української мови, з англійської мови, мультимедійна презентація, ноутбук, українська хата,тин.

Хід уроку.

І. Організаційний момент. Привітання.

Вчитель української мови:

Любі діти, у наш клас завітали гості щирі,

Привітайте в добрий час гостей посмішкою й миром.

Учні: Доброго ранку!

Вчитель англійської мови: Пісня «Good morning»

Good morning, children! I’m glad to see you!

Учні вітають вчителя віршем:

Good morning, good morning, good morning to you!

Good morning, good morning, I’m glad to see you!

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку, мотивація навчальної діяльності, зазначення про особливість уроку.

Вчитель української мови:

Сьогодні в нас незвичайний урок, тому що ми поєднаємо урок української мови з уроком англійської мови. Адже на уроках англійської мови, як мені відомо, ви вже теж познайомилися із словами – назвами шкільних предметів, навчилися ставити до них запитання. Отже, сьогоднішній урок проведемо під девізом «Думаємо швидко, відповідаємо правильно, пишемо каліграфічно, гарно і грамотно!»

Вчитель англ..мови

Dear, pupils! So, the  topic  of  the  lesson  is  … (School). Як ви вже зрозуміли урок незвичайний.Урок – казка про сучасного колобка. Який довго хворів,пропускав уроки. Та все ж згадав, що потрібно йти до школи та наздоганяти матеріал.Та на його шляху  зустрічаються перепони.Тому наше завдання допомогти йому зібратися до школи.

Ну що ж  допоможемо? Тож вирушаймо.

ІІІ.Основна частина уроку

В: Жив собі на світі колобок, та й замислився, к би це йому до школи потрапити, та ще й речі шкільні захватити.

Т: Раз одного дня бокатий вирішив дізнатись.

Що воно за школа,речі,

Та й для чого там навчатись.

В: Покотився колобочок

Розуму набратись.

Та не думав що так важко

До школи збиратись.

Т: Котився – котився,

Аж раптом – хатина,

А там чудо, не дитина,-

Зайчисько вухатий.

Та й каже печеному:

Зайчик:

Не пущу навчатись,

Ось як виконаєш ці завдання,лінгвістичні вправи,

Та не з мови рідної одної, а ще й language вправи.

Колобок:

Добре, добре,не боюся,

Я вашої мови.

Мені в цьому допоможуть судді сурові.

В: може діти допоможуть колобкові?

Завдання з укр.. мови

Каліграфічна хвилинка

Якщо сядемо ми рівно,

То напишемо ми дивно-

Чисто, рівно і красиво.

Раз,два,три,чотири,пять

Починаємо писать.

Ручку вправо поверніть,

Зошит навстіж покладіть

І рівненько напишіть.

 

Опинилися у казці,

Незвичайному уроці,

То ж загадки вас чекаючь прямо зараз, на цьому кроці.

Відгадайте, яка ж літера перша в слові «казка»

Здогадались буква «К».

Записали в зошит ,чисто

І сказали,які слова починаються на  букву «К»…

Казка,колобок,книжка,килимочок,ключ…

Гра  «Один – багато»


Лисиця-

Ведмідь-

Казка-

Книга-


Завдання з англ. мови.

1.Let’s play a game  «Forgotten echo»

 (Вчитель називає частинку слова, а учні мають здогадатися яке слово малося на увазі, наприклад :   cil- pencil, bobook, pencilpencil-box, book - copybook).

2. Побудуй речення

 The pen is on the desk

The book is in the bag

The ruler is under the copy book

The pencil is on the pencil case

Зайчик:

Добре,колобочку. Хай щастить надалі.

В: Покотився запечений, надумавши лиха,

А тут вовк із-за хатини.

Вовк

Чого ти приїхав?

Не пущу тебе до школи,

Будеш неуком,невдаха,

А як хочеш далі їхати,

То знання показуй.

Колобок:

За невдаху, покажу щас

Показуй завдання

Та я виконаю вправи

Носа втру усім вам.

Завдання англ. мова

Т: Open your  copy book, please.

Вправа «Портфель»

Давайте допоможемо колобкові скласти портфель

Repeat after me, please. Take a pen, take a pencil

 

Завдання з укр. мови

В: Діти,які речі ми використовуємо у школі?

А як називаємо ці предмети?

(шкільні речі, приладдя)

 Гра « Засели будиночки» ( олівець, книжка, ручка, пенал, дівчинка, хлопчик, вчитель, парта, рюкзак)

Будинок «Хто?»                Будинок «Що?»

Робота з перфокартками

(Знання, щоденник, лінійка, олівець, портфель)

В: Справився і наш школярик з завданнями.

Та й покотився  до школи, до школи.

Колобок:

Ой , наслухався: і pen, I pencil, I book,

Що воно за іменник,чи може то друг?!

Ведмідь:

Не друг, не товариш,

Я ворог тобі.

Покажіть як веселяться у школі твоїй.

-Хочеться так відпочити, а може й поспати

Кажуть,що у твоїй школі всі здорові та багаті.

Ну, багаті на знання,

А я хворий Міша.

Ану мені покажи,

Як носа не вішать!

Фізкультхилинка (Тренажер для очей)

Пісня «Ten fingers)

В: Хвилинка «Релаксації»

 (Звучить повільна музика)

Вчитель української мови:

Заплющіть очі. Розслабте м’язи. Уявіть себе на березі моря. Багато води. Повіває легесенький вітерець. Ви вдихаєте свіже морське повітря. Простежте очима за хвилею. Вона гойдає вас. А над вами чисте, прозоре. Блакитне небо. Стоп. Повільно розплющіть очі. Продовжуємо працювати.

Т: Покотився далі братик,

Ніяк не зрозуміє,

Чи то в школі, чи то вдома?

Котиться і мріє.

Та не думалось – гадалось

Як лисичка хитра:

Лисичка Чи не зїсти колобку тебе,

Щось я не сита.

Колобок

Я розумний, я печений,

Зі мною не зрівнятись,

Я пройшов вже всі етапи,

Відпусти,хочу навчатись.

Лисичка

Добре, добре. Йди сюди – но,

До мене,до хати

В мене краще ніж у школі,

Буду пригощати.

Колобок

Ні,не хочу їсти

Я вже поспішаю

Скоро вже урок скінчиться

А я нічого не знаю

Лисичка:

Ну, що ж, колобку,

Розумний, вдався,

Виконуй всі завдання

І мови не цурайся.

IV. Закріплення набутих знань. (Розвиток умінь та навичок).

 

Завдання укр. мова

Робота з підручником :Впр.2,ст.72

Завдання англ. мова

Гра «Guess».
1)Мови світу добре знає,
Кожне слово, кожен знак.
Розмовляє і навчає,
Хоч сама і мовчазна (A book).
2) Нагострити його треба,
Якщо виникне потреба.
Допоможе молодець,
Його звати .... ( a pencil)
3) В білім полі синій слід
Вершник полишив.
Сам же він все далі мчить,
І не хоче відпочить ( a pen)
4) Новий дім в моїх руках
Його дверцята на замках.
Живуть тут зошити й ручки,
Лінійка, олівець, ручки ( a bag).

2. Діти, давайте пограємо ще в одну гру «Знайди зайвий предмет!»(Учням пропонуються слайди презентації з зображенням предметів шкільного використання, але на кожному слайді є зайвий предмет. Завдання: знайти зайвий предмет та пояснити, чому вони вважають, що він зайвий.)

V.Підсумок уроку

В:Ось і казочка добігла до свого фіналу.

Та й урок вже закінчився

Я усім бажаю:

Добрих знань,натхнення,вдачі,

Колобочку праці й праці.

Т: Пропоную штурм мозковий

Що за тему вчили?

Так,звичайно, про іменник і шкільні речі говорили.

На які питання,діти , іменник говорить?

Вірно-вірно на питання хто?,що? Мовить

Вчили ми англійською як портфель збирати, то ж і речі які ,діти, нам туди покласти

Вірно:pencil,pen,eraser,ruler,book…

Добре закріпили.

Тож домашнє ваше,діти:

Скласти речення про речі

Where is the pencil, chair?

It is on the desk,the floor…

В:Оцінити мусим вас

За знання,за вміння

«Молодці!» отримали усі

За активність,розуміння.

-  Thank you for your work. The lesson is over. Bye, children. See you later.

 

doc
Додано
26 серпня 2018
Переглядів
714
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку