Інтегровані уроки розвивають потенціал самих учнів, спонукають до активного пізнання навколишньої дійсності, до осмислення і знаходження причинно-наслідкових зв'язків, до розвитку логіки, мислення, комунікативних здібностей.На цьому інтегрованому уроці -підсумку творчості Лесі Українки діти матимуть змогу, використовуючи свої знання з інформатики презентувати свої особисті якості -ініціативність, креативність, вміння планувати .Форма презентаційї матеріалу( у вигляді рекламно-літературного вечора) дає можливість вчителям обох предметів зразу ж оцінити знання , вміння і навички учнів -а головне, порівняти і оцінити їх зможуть самі учні...Розробка спільна з вчителем української літератури.
Інтегрований урок з інформатики та української літератури в 6 класі.
Тема уроку. Анімація об’єктів на слайді.
Мета: ущільнити знання, реконструювавши фрагмент знань так, щоб засвоєння матеріалу вимагало менше часу, проте породжувало еквівалентні загальнонавчальні та технологічні уміння;
інтегровані уроки розвивають потенціал самих учнів, спонукають до активного пізнання навколишньої дійсності, до осмислення і знаходженню причинно-наслідкових зв'язків, до розвитку логіки, мислення, комунікативних здібностей.
Актуальність: інтеграція допомагає вирішити основні суперечності
освіти – протиріччя між безмежністю знань і обмеженими людськими ресурсами.
Інноваційність: оновлення змісту предметів.
Практична значимість роботи: народження циклу уроків, які об'єднують матеріал одного або декількох предметів із збереженням незалежного існування.
Мета уроку:
Інформатика |
Українська література |
навчальна |
|
-ознайомити з правилами створення анімації обєктів на слайді; -навчити створювати різні види анімації - змінювати властивості кожного анімаційного ефекту - настроювати порядок показу анімації об’єктів на слайді - корегувати часові рамки анімаційних ефектів ; |
- повторити вивчене про життя і творчість Л.Укранки; - проаналізувати її програмові поетичні твори; - створити і захистити проект: рекламно – літературну презентацію до літературного вечора поетеси; |
розвивальна |
|
- розвивати увагу, уміння копіювати, вирізати та переміщувати обєкти, с вміння творювати різні види анімації об’єктів та настроювати їх показ , проектне мислення; |
- розвивати культуру зв’язного мовлення , увагу, спостережливість; уміння творчо мислити, робити власні висновки;
|
виховна |
|
-виховувати культуру користувача ПК; -сприяти вихованню самостійності учнів під час роботи з ком’ютером |
- виховувати любов до ближнього; -прищеплювати любов до поетичного слова.
|
Тип уроку: набуття нових знань, умінь і навичок
Технічні засоби навчання: операційна система Windows, текстовий редактор,Інтернет, програма Power Point, мультимедійний проектор , екран.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Учитель з інформатики:
Діти, сьогодні на уроці ви будете співпрацювати з двома вчителями-учителем інформатики і учителем української мови і літератури.
Перш ніж почнемо працювати, хочу нагадати вам особливості оцінювання на уроці.
Перед вами картки з етапами роботи. Навпроти кожного – смайлики з кількістю балів. Після кожного виду роботи, ви повинні оцінити свою активність , обвівши смайлик з певної кількості балів. У кінці уроку озвучите загальну кількість балів. (Додаток1)
ІІ. Оголошення теми, мети уроку.
Отже, тема, за якою ми будемо працювати,- «Робота з об’єктами на слайді»
Мета, яку ми повинні сьогодні реалізувати:
-ознайомитися з правилами створення анімації обєктів на слайді;
-навчитися створювати різні види анімації, змінювати властивості кожного анімаційного ефекту, настроювати порядок показу анімації об’єктів на слайді та корегувати часові рамки анімаційних ефектів ;
-створення власного проекту.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Учитель з української літератури
Щоб бути успішними на цьому уроці, треба узагальнити наші знання про Л.Українку.
Епіграфом до цього етапу роботи будуть слова поетеси:
Так! Я буду крізь сльози сміятись,
Серед лиха співати пісні,
Без надії таки сподіватись,
Буду жити! – геть думи сумні!
1 Що ви знаєте про сім’ю поетеси? В якій родині вона проживала?
2 Епоха , в яку жила і творила Леся Українка?
3 Гляньте на епіграф-в третьому рядку є слово « надія», про яку надію йде мова?(поезія напамять)
4 А як називалася перша друкована збірка віршів поетеси?
5 Назвіть географічні власні назви ,пов’язані з життям і творчістю Лесі.
2. Інтерактивна квітка
Уявимо, що творчий шлях Лесі Українки-це фіалка з п’ятьма пелюстками. Ким у житті була поетеса?
Як би ви назвали кожну с пелюсток?
(Поетеса, вихователь, журналіст, казкар, природолюб)
Оцініть себе на цьому етапі
ІV. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу
Учитель з інформатики
Повторення алгоритму створення анімації слайдів та видів анімації об’єктів на слайді
Оцініть себе на цьому етапі.
Уявімо , що ви не учні 6 класу, а співробітники рекламного агентства «TN»
4. Постановка проблемного питання
- Як ви вважаєте, якими властивостями повинен володіти працівник фірми:
- Як ви гадаєте, скільки можуть отримувати співробітники цього агентства? А директор?
У кінці уроку ми з’ясуємо: хто ж може претендувати на посаду директора?
Перед творчими групами агентства поставили задачу- презентувати рекламно- літературний вечір творчості української поетеси Лесі Укранки: текстом, символами, фото, уривками творів і ілюстраціями до них- створити образ поетеси, популяризувавши її творчість.
7. Захист проектів
Учитель з української мови та літератури
Отже, у кожної групи є продукт. Треба цей проект захистити.
Оцініть свою роботу.
Тож нехай вірші Л.Українки стануть популярними, можливо, тоді в світі з’явиться більше оптимістів, більше щасливих і добрих людей
V. Підсумок уроку .
А тепер порахуємо кількість балів. У кого більше. Хочу представити вам
майбутніх директорів, які будуть отримувати високу зарплатню.
Сьогодні актуальна фраза: «Хто володіє інформацією, той володіє світом».
Успіхів вам в постійному оволодінні новою інформацією і коректному розташуванні її при підготовці та оформленні презентації ваших праць
Підготувати презентацію за творчістю Т.Г.Шевченка.