Інтегрований урок «Природа взимку»
Мета: закріпити, систематизувати й перевірити знання учнів із теми «Природа взимку»; навчити виконувати тестові завдання; розвивати мислення, пам´ять учнів, творчі здібності, навички роботи в групах; виховувати самостійність, старанність, бережливе ставлення до природи.
Комунальний заклад «Нікопольська середня
загальноосвітня школа I-III ступенів № 25 з поглибленим
трудовим і профільним навчанням»
Вчителі: Шаповалова Л.А. , Калєйнік Ю.М.
Інтегрований урок «Природа взимку»
Мета: закріпити, систематизувати й перевірити знання учнів із теми «Природа взимку»; навчити виконувати тестові завдання; розвивати мислення, пам´ять учнів, творчі здібності, навички роботи в групах; виховувати самостійність, старанність, бережливе ставлення до природи.
Обладнання: демонстраційний матеріал – плакат із малюнками, картки для словникової роботи, ребуси, ілюстрації тварин та птахів, презентація слайдів.
Тип уроку: узагальнення набутих знань.
Хід уроку
«Я люблю зиму за… »
(Завдання учням від Зимоньки-зими)
(I група – властивості води, II група – снігу, III - льоду)
УЗИМКУ СОНЦЕ СВІТИТЬ ТА НЕ ГРІЄ
а) Яка буває погода взимку?
б) Чи буває туман? Дощ? Роса?
5. «Чи знаєш ти тварин?»
(перегляд слайдів)
6. Конкурс загадок – презентація загадок про тварин, що активні взимку.
7. Фізкультхвилинки.
Пісня «Сніжинки» (Слова і музика А. Мігай).
8. Робота в групах (запитання записані на картці)
I група: що відбувається з трав´яними рослинами взимку?
II група: що відбувається з деревами та кущами взимку?
III група: чому не змінюються хвойні дерева взимку?
9. Тестові завдання.
10. Пальмінг (фізкультхвилинка для очей).
IV. Робота з комп´ютером.
(Учні збирають малюнки тварин та відгадують зашифровані слова)
V.Підбиття підсумків (Рефлексія).
1