Інтегрований урок "Явища природи"

Про матеріал
Даний урок містить матеріали, які допоможуть повно, різноманітно і змістовно розкрити тему ''Явища природи''. Матеріал спрямований на фармування в учнів уявлень про властивості води та її роль у природних явищах.
Перегляд файлу

                                                                Підготувала урок вчителька

 початкових класів

ОЗЗСО І-ІІІ ступенів

с. Шрамківка

Шрамківської сільської ради

Золотоніського району

Черкаської області

Федоренко Любов Миколаївна

 

Конспект уроку з інтегрованого курсу «Я досліджую світ» у 2 класі

 Тема уроку: «Я досліджую зміни в довкіллі восени. Явища природи»

Мета уроку: знайомити учнів з  поняттям «явища  природи», формувати розуміння взаємозв’язків у природі на основі спостережень та раніше набутих знань; розвивати  інтерес до осінніх явищ у природі, бережливе ставлення до довкілля, спостережливість,  допитливість,  увагу;  вміння ухвалювати рішення з користю для здоров’я, прищеплювати  бажання  працювати  в  групі.

Наскрізні вміння

  1. читання з розумінням;
  2. уміння висловлювати власну думку усно й письмово;
  3. здатність логічно обґрунтовувати позицію;
  4. ініціативність;
  5. здатність співпрацювати з іншими людьми.

 

Освітні галузі, які інтегруються: мовно-літературна, математична, природнича, соціальна і здоровʹязбережна галузь

Очікувані результати:

мовно-літературна галузь - з увагою сприймає усні репліки й доречно реагує на усну інформацію в діалозі (погоджується або не погоджується, виконує певні дії у відповідь на прохання чи відповідно до інструкції) [2 МОВ 1-1.1-1];

- розповідає про власні почуття та емоції від прослуханого та побаченого [2 МОВ 1- 1.8-1];

 - пояснює на основі власного досвіду, чому якась інформація зацікавила [2 МОВ 1-1.4- 3

 - підтримує аргументами власні думки або спростовує їх [2 МОВ 1-1.6-5] 48

 - знаходить у висловленні і пояснює роль синонімів, антонімів, багатозначних слів, споріднених слів [2 МОВ 5-4.1-4];

 математична галузь

- визначає істотні, спільні та відмінні ознаки об’єктів навколишнього світу [2 МАО 1-4.1-1];

 - використовує календар для опису і розв’язання повсякденних проблем [2 МАО 3- 4.7-8];

 природнича галузь

- співвідносить об’єкти та явища живої і неживої природи з їхніми зображеннями / описами і навпаки [2 ПРО 1-4.1-1];

 - спостерігає за добовими та сезонними змінами у природі [2 ПРО 2-3.1-4];

 - називає пори року та відповідні їм місяці; тривалість доби і року [2 ПРО 2-3.1-5];

 - установлює взаємозв’язок між порою року і погодою [2 ПРО 2-3.1-8];

- провадить (самостійно або в групі) прості спостереження / досліди [2 ПРО 1-1.4-1];

 - розуміє прогноз погоди на радіо і телебаченні, дослухається до цих прогнозів (наприклад, одягається відповідно до них) [2 ПРО 2-3.1-9];

соціальна і здоровʹязбережна галузь

 - об’єднується з іншими дітьми у групу для навчання та гри [2 СЗО 4.4-6];

– виконує запропоновану роль у мікрогрупі (команді), погоджуюсь із рішенням команди [2 СЗО 4.4-7]

- дотримується правил щодо догляду за своїм тілом, одягом, особистими речами [2 СЗО 1.1-6]

 

І. Актуалізація

1.Організаційний момент. Позитивне налаштування.

-З яким настроєм починаємо роботу?     (Вправа нейробіка )

-Бажаю вам активно попрацювати, дізнатись нового і зберегти позитивне налаштування

 

2. Вправа «Чарівна скринька»

Діти стають в коло.

 Передаємо швиденько скриньку і намагаємося здогадатись, що в ній лежить такого, що  може стосуватися нашого уроку. Можна ставити мені питання. Але я можу відповідати тільки Так чи Ні. (Підказки : це і  в домі і на вулиці, про це говорили на минулому уроці, воно може змінюватись, його згадують, коли говорять про погоду)

Ми говоримо: вона тече,

Ми говоримо: вона грає.

Вона завжди біжить вперед,

 Але нікуди не тікає.

Визначення теми уроку

Так про що ми будемо говорити сьогодні? (так, про воду)

 

3. Об’єднання в групи  

Учні об’єднуються у  4 групи: Сонечко, Хмаринка, Крапелька, Сніжинка.

Зараз, будь ласка, займіть свої місця (на партах роздатковий матеріал, ручка, клей)

На столах є завдання і кольорові стрічки успіху, які покажуть вам на скільки старанно ви будете працювати на уроці.

Формувальне оцінювання:

 - Хто активно розгадував, що в чарівній скринці, наклейте собі смайлик.

 

4. Правила роботи

 - Повторимо правила роботи в групі:

Вчитель демонструє символічні зображення.

 

 

ІІ Усвідомлення знань

1.Асоціативний кущ.  

На дошці посередині записане слово ВОДА.

 Які слова приходять на думку при слові вода?

 (Сніг, лід, туман, хмара, дощ, калюжа…)

Формувальне оцінювання:

Хто працював активно, наклейте на свою стрічку успіху смайлик, який вам подобається.

 

2. Бесіда . Загадки. 

Лід який? Дощ який буває? Сніг який?

 (Якщо учні не охоче складають асоціації, запропонувати загадки)

Біле, а не цукор,

 м’яке, а не вата.

Без ніг, а йде

 (Сніг)

Хмара сива увесь світ накрила.

(Туман)

Під вікном моїм калюжа

Уночі замерзла дуже,

Узялася склом твердим,  Добре ковзатись на нім.

(лід)

- Чи спостерігали ви сніг в природі? А туман бачили? А замерзлі калюжі?

 -Так, восени ми можемо спостерігати дощ, мокрий сніг, туман. Це явища неживої природи. Вони непостійні, бо з’являються і зникають, вони зумовлені законами природи. Існують і інші природні явища. Чи можете ви назвати явища природи крім тих, що згадали?

 

 

4.Розвиток мовлення  

Хмарка, краплинка,  парасолька, гумові чоботи. (Слайд)

Складіть речення з цих слів. (Заслухати варіанти речень)

Формувальне оцінювання:

  В кого вийшло скласти речення, наклейте собі смайлик.

 

3 .Застосування ІКТ ВІДЕО  «Явища природи»

Формувальне оцінювання:

    Хто зрозумів, що таке явища природи, наклейте собі смайлик.

https://subject.com.ua/lesson/informatics/3klas/7.html

6.Музична руханка.Танці-зігріванці.

https://www.youtube.com/watch?v=A09aJ3gvLWs&list=PLElG6fwk_0UnUQzb9Y5mM3p0TJ_Tu2Oe2&index=3&t=0s

7.Дослідницька діяльність

Зараз ми з вами перетворимось на дослідників. Я продемонструю вам в якому стані ми можемо зустрічати воду на  наших кухнях.

(На столах кожної групи у склянках лід)

-  Звідки ми можемо взяти лід ? (Холодильник)

( Демонстрація закіпання води в чайнику)

У чайнику була вода, після нагрівання утворилася пара. Чому?

8. Робота з підручником с. 54 «Я досліджую світ» 2 клас 

Ви бачите на малюнках в якому стані ми можемо зустрічати  воду в природі, наприклад, у парку.

Обсудіть в командах і дайте мені відповідь, як можна утворити пари з малюнків верхнього і нижнього ряду.

Яку пару ви дібрали до слова лід з холодильника?

 Яку пару ви дібрали до слова вода з крану.

З чим ви об’єднали слово туман?

Яку пару ви дібрали до слова дощ?

Всі справились. Молодці!

Формувальне оцінювання:

       Хто допомагав команді справитися із завданням, наклейте на свою стрічку успіху  смайлик.

9. Вправа «Погода»

- Ви сьогодні спостерігали яка на вулиці погода

-Яка зараз пора року? Який стан неба? Яка погода?

Інтерактивна вправа «Одягнись за прогнозом»

- Уявімо, що кожна команда живе в різній місцевості і погода там різна. Отже за прогнозом погоди вам необхідно правильно одягнутись на прогулянку.

https://disted.edu.vn.ua/media/images/grustilin2/prac6/16.jpg(Роздатковий матеріал : аркуші з прогнозом погоди і малюнки різного одягу:

Ясно +10С,

Слабка хмарність +5С,

Дощ +2С,

Сніг -4С

Завдання: наклеїти те, що будете одягати за погодою

Кожна команда презентує  біля дошки  свою роботу.

-Чому обрали цей одяг?

- Скільки предметів ви обрали? (вчитель записує на дошці числа парами)

- Порівняти числа. Розташуйте в порядку зростання. Назвіть сусідів числа.

Формувальне оцінювання:

Хто активно думав і працював в команді, наклейте смайлик на свою стрічку успіху.

 

ІІІ Рефлексія

Вправа «Займи позицію»

Які три стани води ми зустрічаємо в природі?

Яке явище природи подобається вам найбільше? Мені подобається туман, тому що я уявляю що мандрую на хмаринці. Комусь подобається дощ, а комусь ні. Подумайте і займіть позицію. (Слайд- колаж з різними явищами природи)

Аргументуйте свій вибір.

Я-за!                         Я-проти!

 Формувальне оцінювання:

 Хто активно захищав свою позицію, дібрав достатньо аргументів, наклейте смайлик на свою стрічку успіху.

Вправа «Сьогодні на уроці…»

 -Розгляньте свої стрічки успіху. Ви всі сьогодні гарно працювали. У кожного є привід пишатися собою.

- Чому навчилися?

- Що запам’ятали, що сподобалось?

- Чи було цікаво?

Познач смайликом свій настрій.

- Намалюйте смайлик  настрою на своїх стрічках успіху.

 

docx
Додано
4 лютого
Переглядів
31
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку