Інтегрований урок з читання "Колядування. Колядка напам'ять"

Про матеріал
Глибше розкрити історію святкування Різдва, а саме колядування. вчити дітей читати науковий текст та співати колядки.
Перегляд файлу

Інтегрований урок з читання.

2 клас.

(Читання. Музичне мистецтво.)

Тема. Колядування. Колядка напам’ять

Читання: Науковий текст «Коляда»

Музичне мистецтво: Колядка «Добрий вечір, пане господарю…»

Очікуванні результати:

  • глибше розкрити історію святкування Різдва;
  • уміє читати науковий текст;
  • співає колядку.

Мета: Формування ключових компетентностей:

  • спілкування державною мовою: формувати вміння усно висловлювати свої думки та почуття;
  • уміння вчитися: організовувати свою працю для досягнення результату;
  • загальнокультурну: дотримуватися норм мовленнєвої культури та дотримання моделі толерантної поведінки;
  • компетентність у природничих науках і технологіях: уміння спостерігати, аналізувати та збирати інформацію;
  • математичну грамотність: уміння застосовувати математичні знання для виконання завдань;
  • соціальну: проявляти ініціативу, відстоювати свою позицію, продуктивно співпрацювати з однокласниками в групі, команді та колективі;контрольно-оцінні вміння: оцінювати свою діяльність за допомогою «Моє коло успіху»
  • інформаційну: навчити використовувати інформацію в житті, користуватися  різноманітною довідковою літературою, гаджитами.

Тип уроку:  урок засвоєння нових знань.

Обладнання: телевізор, Колядка «Добрий вечір тобі, пане господарю…», фішки для поділу на групи, картки для самооцінювання, підручник «Українська мова та читання частина 2» Віра Чипурко для 2 класу. Тернопіль – 2019, олівець, Зірка – символ Різдва.

Хід уроку

І. Вступна частина.

1. Організаційний момент.

Візьміться за руки

І станьте у коло.

Хай радість та усмішки

 Сяють навколо.

Я маю гарний настрій, дуже.

Посміхнись і ти, мій друже!

2.Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

  • Від того, який настрій в людини, залежить її здоров’я.
  • Що вам допомогло здогадатися, який настрій в інших? (Посмішки, очі...)
  • На світі багато людей. Настрій у всіх буває різним. Як ви вважаєте, якщо в людини сумний настрій, що можна зробити, щоб його поліпшити? (Розсмішити, заспівати пісню, розповісти веселу історію, посміхнутися...)
  • Як ви вважаєте, коли в людей буває дуже гарний настрій? (Коли весело, коли все добре, коли свято...)
  • А які свята ви знаєте?
  •  А чи знаєте ви, що потрібно зробити для того, щоб свято було яскравим, незабутнім, веселим? (Пісні, музика, кульки, жарти, покликати гостей...)
  • Яка зараз пора року? (Осінь.) А за осінню? (Зима)
  • Назвіть своє улюблене зимове свято (Відповіді дітей).
  • Скажіть, що ви знаєте про Різдво? (Відповіді дітей.)

3. Повідомлення теми та мети уроку.

  • Сьогодні на  ми  продовжимо працювати над зимовими святами. Більше дізнаємося про Різдво. Заспіваємо колядку.

ІІ. Основна частина.

  1. Читання тексту вчителем (Щоденні 5. Слухання.)
  • Діти, послухайте текст і скажіть, що таке коляда? Підручник «Читання» с.80.
  1. Читання для себе з олівцем (Щоденні 5).
  • Прочитайте ще раз текст, та підкресліть незрозумілі для вас слова?

     3.Словникова робота.

Коляда, колядка – це різдвяна пісня, що славить велике свято – Різдво Христове.

Колядники – ватага дітей чи дорослих, котрі вітають господарів, прославляють народження світу.

Вертеп – вистава в Україні; печера.

Син Божий – маленьке дитятко, яке навчило всіх людей жити в мирі та любові .

3.Читання для когось. (Щоденні 5)

4. Робота за змістом прочитаного.

-  Що та кого прославляють колядники?

- Сьогодні ми теж будемо прославляти народження світу, нового сонечка та маленького Сина Божого.

Робота в групах (За допомогою фішок (цифр) розподілити дітей на групи)

    Підготуватися до вивчення колядки. (Кожна група готує свій виступ.      

   Частинку колядки).

   5. Узагальнення та систематизація знань.

 Презентація колядки «Добрий вечір, тобі пане господарю…» під музичний супровід.

« Христос народився!», а у відповідь чують «Славімо його!»

Символом Різдва є Зірка, яка є провісницею Божого народження

 ІІІ.  Заключна частина

  1. Рефлексія

Моє коло успіху

2. Домашнє завдання

Вивчити колядку напам’ять.

 

docx
Додано
17 листопада 2019
Переглядів
2607
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку