Інтегрований урок з математики та англійської мови в 5 класі
Тема:Порівняння чисел. Comparison of numbers.
Мета: удосконалити вміння складати та розв’язувати рівняння на основі залежності між компонентами арифметичних дій; порівнювати числа;
організувати тренування з вживання ступенів порівняння прикметників;
Повторити лексико-граматичний матеріал з теми форми фігур та кольори;
Організувати тренування граматичного матеріалу – числівники, математичні дії з ними;
Розвивати мовну здогадку, розвивати вміння працювати індивідуально, в групах;
Розвити логічне мислення , вміння аналізувати уважність;
Формувати позитивне ставлення до навчання, самостійність , патріотизм
Виховувати повагу до мови, яку вивчають учні; виховувати повагу до культури та традицій України та Англії;
Виховувати повагу до однокласників під час роботи в групі.
Обладнання: електронна презентація, картки з завданням, відео фізкультхвилинки.
Хід уроку
І. Підготовка учнів до іншомовної діяльності.
Поділ на групи(по кольорах)
1.Введення в іншомовну атмосферу
- Вітання
T: Good morning, boys and girls. I’m glad to see you. Sit down, please. Let’s start our lesson.. How are you?
How many seasons do you know? Name it.
What seasons is it know?
How many months has winter?
Name it.
How many days has December?
Т.What day is it today? P1. It’s Wednesday today.
Т.What date is it today? P2. Today is the 4th of December.
Т. Thank you.
Введення в іншомовну атмосферу. Мотивація
В. Якщо ви були уважні, то ви вже помітили, що сьогодні у вас на уроці два вчителі: учитель англійської мови та учитель математики. Сьогодні у вас буде незвичайний урок математики, тому що він буде англійською мовою. Тож слухайте від нас перше завдання.
1.Порахуйте скільки дітей в класі. How many pupils are there in your classroom? (22)
2.Додайте кількість місяців у році. (22+12=34)
3. До отриманої суми додайте число, яке у нас сьогодні . 34+4=38
4. Розділіть на кількість учителів, які сьогодні є в класі. Divide into the number of teachers who are in the classroom. (38/2=19)
5. Від суми відніміть кількість днів в тижні. (19-7=12)
5. Отже, кожен із вас повинен прагнути сьогодні отримати найвищий бал - So, each of you should aim to get the highest mark today - «12»!
Повідомлення теми та мети уроку.
В. Сьогодні під час уроку ми будемо з вами обчислювати приклади, порівнювати фігури та значення, а також розв’язувати задачі, а свої результати ми будемо вносити в індивідуальні картки. Тож в кінці уроку ви самі зможете побачити результати своєї роботи на уроці .
ІІ. Формування знань, умінь та навичок
Розпочнемо наш урок із виконанн завдання,яке допоможе нам розгадати кодове слово сьогоднішньої теми.
1. 17•3 34 В
2. 13 + 48 3500 Н
3. 102 : 3 20х Н
4. 25•35•4 61 І
5. 125•152•8 51 Р
6. 34•121 – 34•21 152000 Я
7. 17х – 6х + 9х 3400 Н
8. х- 18 = 50 68 Я
9. 1751- 324 1185 О
10. 354 +831 1427 П
2. T. Let’s compare geometric figures (shapes)
On the way for today’s lesson I found magic box .Let’s see what’s in it!
Oh,it’s a beautiful circle with a task. Who wants to read?( Compare geometric shapes)
-Look at the screen and do the task.
Відповіді учнів.
Red circle is smaller than blue circle.
Green triangle is bigger than yellow triangle.
Grey rectangle is bigger than white rectangle.
Orange square is smaller than violet square.
Brown oval is smaller than pink oval.
В. Поставте знак «більше» або «менше»: < > та прокоментуйте відповідь.(завдання на картках)
1.) 17х+23х-15х і 10 2х+7 3х
2.) 2х +27 =105 і 3х -17 +х =135
3.)25 75 4 і 76х 132-76 32
Фізкультхвилина
T. Let’s dance together!
B.Танцюємо разом!
4. Робота в групах
Т. Lets continue our lesson. On your desks your have candies. Your have eat them and find the next task. Now let's solve problems with heroes of cartoons
В. А зараз час розв’язати задачі про відомих героїв з мультфільмів.
The first group |
The second group |
|
Маша і Ведмідь мають прикрасити 261 тістечко. Маша прикрашала тістечка 7 годин, по 21 тістечку щогодини. По скільки тістечок щогодини прикрашає Ведмідь, якщо він працює 6 годин? |
5.Do the exercise.
Перед тим як перейти до наступного завдання, пограємо в гру «Спіймай число»”Catch the number”
Задача
В містечку є 3 овочеві магазини. В другий магазин привезли втричі більше яблук, ніж в перший, а в третій на 50 кг більше за перший. Відомо, що всього привезли 800 кг. Скільки яблук привезли в кожен магазин?
1 магазин – Х кг
2 магазин – 3Х кг
3 магазин – Х +50 кг
Всього – 800 кг
Складаємо рівняння:
х + 3х + х +50 = 800
ІІІ. Підведення підсумків уроку.
2. Домашнє завдання
Запишіть домашнє завдання на наступний урок. Завдання за індивідуальними картками.
Підсумок уроку. Метод «Вільний мікрофон»
1.Do you like todays lesson?
2.Чи є бажання повторити сьогоднішні відчуття?
Маєте по стікеру ,вийдіть до дошки і прикріпіть свою думку у відповідній колонці.
T. Let’s finish our lesson by the quote" If you want to be on top, do not let education stop."
В. Закінчуємо наш урок таким виразом «Якщо хочеш бути найкращим, не припиняй навчання»