Інтегрований урок з математики та природознавства у 1 класі. "Письмова нумерація чисел 11-20. Доповнення рівностей. Розвꞌязування задач. Рослини що ростуть у моєму краю.

Про матеріал

Закріпити знання нумерації в межах 20 ;формувати вміння розвꞌязувати приклади і задачі вивчених видів; ознайомити учнів з дикорослими рослинами рідного краю, вчити називати їх; показати багатство і красу рослинного світу рідного краю; виховувати любов до Батьківщини, її багатств.

Перегляд файлу

Інтегрований  урок з математики та природознавства у 1 класі.

 

Тема:Письмова нумерація чисел 11-20. Доповнення рівностей.  Розвꞌязування задач. Рослини що ростуть у моєму краю.

Мета: Закріпити знання нумерації в межах 20 ;формувати вміння розвꞌязувати приклади і задачі вивчених видів; ознайомити учнів з дикорослими рослинами рідного краю, вчити називати їх;  показати багатство і красу рослинного світу рідного краю; виховувати любов до Батьківщини, її багатств.

                                             Хід уроку

Організаційний момент

Пролунав уже дзвінок
Час почати наш урок
Будем  добре  працювати,
Щоб  знання  міцніші  мати.
Ми часу дарма не гаймо,
До природи вирушаймо!  

Читання вірша Л. Компанієць «Найкраща в цілім світі»

Люблю я в рідному краю

Веселі співанки пташині,

І річки бистру течію,

І руту-м’яту при долині.

Пропахлі вітром колоски,

Гінке-гінке безмежне поле,

І мамин хліб,

І ті стежки,

Як ними вранці йду до школи.

І перші проліски в гаю,

І щедре сонечко в блакиті.

Люблю Вітчизну я свою,

Вона — найкраща в цілім світі.

-Діти де найкраще місце на землі? На цьому уроці ми більше дізнаємося про най край.

Сьогодні на урок до нас завітав гість, а хто саме це ви маєте дізнатися відгадавши загадку .

В нас гуляє біля тину,

Має носик-намистину,

Сам він схож на будячок

Це колючий …(Їжачок)

Отже, сьогодні саме гарний захисник природи  Їжачок - Хитрячок буде протягом уроку супроводжувати нас, разом будемо виконувати цікаві завдання і пізнавати природу.

1. Хвилинка синоптика.

Дітки, наш урок сьогодні дещо незвичайний, разом з Їжачком ми  вирушаємо в уявну мандрівку. Зазвичай, вирушаючи в подорож, треба дізнатися про погоду, щоб в дорозі нас не спіткали негаразди. А погоду де ми дізнаємося? По телебаченню у нашого ведучого прогнозу погоди. Це ми і зробимо зараз.

   ( Учитель викликає учня до дошки)

                  - Яка зараз пора року? Який місяць? Яке число?

                  -  Тепло чи холодно надворі?

                  -  Стан неба? Опади? Вітер?

                  -  Температура повітря?

Отже погоду ми знаємо час дізнатися тему нашого уроку ,а для цього треба розвꞌязати приклади та поставити відповіді в порядку зростання.

Р 8+2-9=   О 6+3-7=   С 10-7+0=   Л 7-5+2=   И 9-6+2=   Н 2+2+2=  И 1+8-2=

М 6+1+1=   О 3+5+1=  Г 5+0+5=  О 10+1=  К 10+2=   Р 10+3=   А  10+4=   Ю  10+5=

РОСЛИНИ МОГО КРАЮ.

 

 Сьогодні  ми  ознайомимося  з  дикорослими  рослинами  нашого краю, з’ясуємо значення рослин у житті людини.

III.  Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

Щоб дізнатися які ліси ростуть на території Кіровоградської області потрібно виконати завдання від Їжачка.

.Робота з нумерацією чисел у межах 20

— Зайчик приготував нам завдання:

Назвати сусідів  числа  11,17, 19.

-Число, що передує 14,  19.

-Число,що наступне 20, 19 .

 

Гра «Заблукало число»

— На дошці записані числа, прочитайте їх:   12, 17,  15,  20, 7, 19,10,13,16.

— Яке число зайве? Чому?

Запишіть ці числа у зошит від найбільшого до найменшого.

Розповідь вчителя про листяні та хвойні ліси . Демонстрація зображень дерев, кущів, ягід.

Робота в групі гра  «З якого дерева плоди»

 3.  Фізкультхвилинка з Їжачком.

IV.  Узагальнення й систематизація отриманих знань

1.  Робота над загадками

• Живе один батько і тисячі синів має.

Всім шапки справляє, а собі не має. (Дуб і жолуді)

• Має гарні жовті вічка

Й фіолетову спідничку.

Запах ніжний і духмяний

Наповняє ліс весняний. (Фіалка)

• На дереві гойдається,

Жупан колючий має,

На літо одягається,

А восени скидає. (Каштан)

• У зеленім кожушку, костяній сорочці

Я росту собі в ліску — всім зірвати хочеться. (Горіх)

• Сонечко в траві зійшло,

Усміхнулось, розцвіло,

Потім стало біле-біле

І за вітром полетіло. (Кульбаба)

• Квітка пишна, квітка гожа,

На троянду трішки схожа.

На кущах вона зростає.

Хто із вас цю квітку знає? (Шипшина)

• Серед літа — метелиця:

Пух летить і стелиться. (Тополя)

• Навесні росте, влітку цвіте,

Восени осипається,

Взимку відсипається;

Лікує від грипу,

Кашлю і хрипу. (Липа)

• І літом, і зимою

Одне вбрання у нас,

А можна нас побачить

Як рік почавсь у вас. (Ялина і сосна)

— Які з цих рослин ви зустрічали

— Крім рослин, ліси багаті на гриби.

  Які  їстівні  гриби  вам  відомі?  Яких  грибів  не  можна  збирати? Чому?

Щоб дізнатися які гриби ростуть у нашому краї треба розвꞌязати задачу.

Робота над задачею (з використанням методу «Мозковий штурм»)

— З яких частин складається задача?

 Яку роль в задачі відіграє запитання? (Від запитання залежить дія розв’язання задачі)

— Послухайте задачу:

Їжачок знайшов 5 підберезовиків, а опеньків на 3 менше. Скільки всього грибів знайшов Їжачок.

— Що нам відомо в умові задачі?

– Що означає: на 3 менше?

— Про що запитується в задачі?

— Яку дію  треба виконати, щоб дізнатися, скільки опеньків знайшов їжак?

Чи можна тепер відповісти на питання задачі.?

— Запишіть розв’язання задачі і прочитайте його.

— Дайте відповідь на запитання задачі.

Творча робота над задачею.

— Змініть умову задачі ,замініть слово «менше» словом «більше».

2.  Ознайомлення з грибами.

— Чи збирали ви у лісі гриби?

  Яких  правил  необхідно  дотримуватися  під  час  збирання  рослин і грибів? (Точно знати зовнішній вигляд їстівних грибів; збирати далеко від доріг і тільки за містом; краще вживати їх у травні – червні, поки відчувається їх смак.)Демонстрація зображення грибів,розповідь про них.

Давайте дізнаємося про значення рослин для людини доповнивше рівності.

На дошці зразок. Діти записують вирази у зошит.

Бесіда про значення рослин у житті людини

 

— Які рослини годують людину? (Яблуня, пшениця, капуста)

 

— Які рослини одягають людей? (Льон, бавовна)

 

— Які рослини лікують людей? (Мати-й-мачуха, звіробій, береза)

 

— Які рослини дають багато корисних речей — меблі, паливо, будівельні матеріали? (Дуб, сосна)

 

— Яке ж значення лісу в житті людини?

 

V.  Підсумок уроку

Вправа «Мікрофон»

Я дізнався…

Я навчився…

Для мене стало новим…

Мене здивувало

 

 

docx
Додано
13 січня 2019
Переглядів
966
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку