Інтерактивний урок – змагання з теми: «Теплові явища»

Про матеріал
Підсумковий урок з теми "фазові переходи" дозволяє систематизувати та узагальнити знання учнів 8 класу з теми "фазові переходи"
Перегляд файлу

Інтерактивний урок – змагання з теми:

«Теплові явища»

8 клас

Мета:

Дидактична    – виявити рівень знань і вмінь учнів з теми «Теплові явища»

Розвивальна  розвивати вміння володіти фізичними термінами, фізичними

формулами; розвивати вміння застосовувати їх при

розв′язуванні задач, аналізувати фізичні явища, аналізувати

графіки теплових процесів;розвивати культуру фізичного

мовлення,впевненість у собі.

Виховна          виховувати почуття взаємодопомоги та вміння працювати в групі,виховувати потяг до самоосвіти.

Тип уроку:      узагальнення та систематизація, контроль та коригування знань і   вмінь учнів.

Методи проведення уроку: бесіда, робота в групах, прийом оцінювання (самооцінювання, підсумкове оцінювання)

 Хід уроку

Завдання І рівня

  1. Фронтальне опитування («Відкритий мікрофон»)                                 

                                                                                     

Завдання ІІ рівня

  1. Записати формули для відповідних теплових процесів   

                     

Завдання ІІІ рівня

  1. Розв′язування задач  

                                                                                 

Завдання ІVрівня

  1. Конкурс відеороликів

І рівень   1.Мозговий штурм «Відкритий мікрофон» (відповіді пишуться в чат)

  1. Який рух називається тепловим?
  2. Від чого залежить температура тіла?
  3. Що таке внутрішня енергія?
  4. Які є способи зміни ВЕ?
  5. Які є види теплопередачі?
  6. Який вид теплопередачі відбувається у всіх агрегатних станах?
  7. Який вид теплопередачі не відбувається у твердому стані?
  8. Який вид теплопередачі не відбувається у вакуумі?
  9. Назвати основні положення МКТ?
  10. Що лежить в основі вимірювання температури термометром?
  11. Чи може ртуть бути в рідкому, твердому і газоподібному стані?
  12. Які перетворення енергії відбуваються під час натирання монети папером?
  13. Чи однакова кількість теплоти йде на нагрівання 1кг льоду і 1кг води на 1°С?
  14. Як називається процес переходу речовини з твердого стану в рідкий?
  15. Хто виготовив перший термометр?
  16. Чи змінюється температура тіла під час кристалізації?
  17. Чи температура плавлення дорівнює температурі кристалізації?
  18. Який фізичний зміст питомої теплоємності речовини?
  19. Кількість теплоти, яка необхідна для перетворення 1 кг речовини з твердого стану в рідкий стан за температури плавлення називається…
  20. Чи танутиме лід температура якого 0 °С у воді з температурою 0°С?
  21. Яка аномалія води при температурі від 0° до +4°С?
  22. Яка температура вища плавлення льоду чи замерзання води?
  23. Чому лід не відразу тане, коли його занести з морозу в теплу кімнату?
  24. Які види конденсації води є в природі?
  25. Чи випаровуються тверді тіла? Як називається цей процес?
  26. Від чого залежить швидкість випаровування рідини?
  27. Чому для виготовлення парфумів застосовують спирт, а не воду?
  28. Чому їжа в скороварці вариться швидше?

 

ІІ рівень  2. Записати формули для відповідних теплових процесів.

КРИСТАЛІЧНІ ТА АМОРФНІ ТІЛА. ПЛАВЛЕННЯ ТА КРИСТАЛІЗАЦІЯ - ТЕПЛОВІ ЯВИЩА -  Фізика 8 клас збірник задач - І. М. Гельфгат - 2016

Учні з кожної команди записують характеристики  відповідного процесу і характеризують цей процес, відповідаючи на питання:

 

 

АВ

ВС

СD

DE

EF

FG

GH

назва процесу

 

 

 

 

 

 

 

формула

 

 

 

 

 

 

 

зміна температури

 

 

 

 

 

 

 

назва величин у формулі,

 

 

 

 

 

 

 

назва одиниць вимірювання величин у формулі,

 

 

 

 

 

 

 

назва агрегатного стану речовини

 

 

 

 

 

 

 

 

виділяється чи поглинається енергія в даному процесі.

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ рівень      Задачі

  1. Скільки кг льоду, взятого при температурі 0⁰С, можна розплавити, якщо надати йому 664 кДж теплоти?

 

  1. Визначте кількість теплоти, яка потрібна    для плавлення 2кг льоду, взятого при температурі -20⁰С.

 

  1.  Скільки холодної води при температурі 10⁰С   потрібно долити до 80л гарячої води при 90⁰С, щоб   одержати суміш з температурою 30⁰С?

 

  1. Яка маса залізної деталі, коли     на її нагріванні від 20⁰С до 250⁰С   затрачено 450 кДж  теплоти?   

 

ІV рівень      Конкурс відеороликів

Учні представляють свої відеороботи в яких мають представити відео в якому представлен фізичний процес, пояснен з точки зору фізики, записан фізичний процес який обчислює, а також представлені зв’язки іншими науками і актуальність запропонованного процесу.

Підсумок уроку вчителем: висновок про засвоєння основного матеріалу, рівень усвідомлення фізичних процесів, навичок при розв′язуванні задач та використання на практиці засвоєних знань. Вчитель проводить аналіз очікувань учнів, визначає кількість набраних балів окремо учнями (самооцінювання за індивідуальними картками) і командами. Вітання переможців оплесками.                          

 

 

docx
Пов’язані теми
Фізика, 8 клас, Розробки уроків
Додано
13 листопада 2023
Переглядів
160
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку