Історичний характер фізичного знання. Видатні вчені-фізики. Внесок українських учених у розвиток і становлення фізики.

Про матеріал
Мета: Освітня . Показати учням місце фізики у системі інших наук; історичну обумовленість фізичного пізнання, внесок зарубіжних і українських фізиків у становлення і розвиток фізичної науки. Розвиваюча. Формувати медіа та комп’ютерні навички, розвивати самостійність мислення. Виховна . Виховувати в учнів цілісне ставлення до людей, національний патріотизм за українських фізиків.
Перегляд файлу

Урок 9/9. Історичний характер фізичного знання. Видатні вчені-фізики. Внесок українських учених у розвиток і становлення фізики.

Мета:

              Освітня . Показати учням місце фізики у системі інших наук; історичну обумовленість фізичного пізнання, внесок зарубіжних і українських фізиків у становлення і розвиток фізичної науки.

           Розвиваюча. Формувати медіа та комп’ютерні навички, розвивати самостійність мислення.

           Виховна .   Виховувати в учнів цілісне ставлення до людей, національний патріотизм за українських фізиків.

Тип уроку. Урок вивчення нового навчального матеріалу.

Прилади  та матеріали:  портрети вчених фізиків, картки з завданнями фізичного диктанту, керамічні магніти.

Презентація  Урок 9.9   Творці фізичної науки

Відео  Фізика наука про природу  Цікаві бувальщини, або пригоди видатних фізиків

Науки діляться на дві групи – на фізику

і колекціювання марок.

                                                                                                                   Ганс Крістіан Ерстед                     

Хід уроку

1.Організаційний момент.

2.Аналіз проведених лабораторних робіт.

3.Актуалізація опорних знань.

       Фізичний диктант (учні записують на аркушах лише відповіді).     

                    Варіант 1.                                                                                                        

     1.Які з перелічених слів є зайвими?                                                         

                 Алюміній, блискавка, снігопад, дощ (алюміній).                                    

      2.Які з перелічених слів є назвою фізичного тіла?

                 Вода, дощ, голка, ніч, сталь (голка).

      3.Визначте ціну поділки приладу, що стоїть на демонстраційному

                столі.

      4.З перелічених слів виберіть пару: довжина, кілограм, літр, метр,

                хвилина (довжина – метр).

      5.Подайте у метрах: 3 дм, 4,5 Мм, 500 мм (3дм = 0,3 м; 4,5 Мм =

               4500000м; 500 мм = 0,5 м).

       6. Виразіть 6 км3 у кубічних метрах і 20 хв у годинах (6 км3 =

                6000 000 000 м3; 20 хв = 1/3 год).

                Варіант 2.

  1. Які з перелічених слів є зайвими?

                       Підручник, літак, танення льоду, ложка (танення льоду).

  1. Які з перелічених слів є назвою явища?

                       Кулька, телевізор, спирт, дощ, вода (дощ).

  1. Визначте ціну поділки приладу, що стоїть на демонстраційному столі.
  2. З перелічених слів виберіть пару: час, метр, мілілітр, секунда,

                       кубічний метр ( час – секунда). 

                   5. Подайте у метрах: 60 см, 400 мкм, 6,8 км (60 см = 0,6 м; 400 мкм =

                      0,0004 м; 6,8 км = 6800 м).

                   6. Виразіть 5 км2 у квадратних метрах і 360 с у годинах ( 5 км2 =

                      5 000 000 м2; 360 с = 0,1 год).

    За кожну правильну відповідь – 2 бали. Аркуші здають  учителю, а він після перевірки виставляє оцінки.

4.Мотивація навчальної діяльності.

              Наведемо один приклад. Перед вами керамічні магніти. Ще в

             стародавньому Китаї знали про магнітні явища і знайшли для них

             належне застосування – компас. Сьогодні магнітні явища «працюють»

             на людину в дуже багатьох машинах і пристроях: наприклад, в

             електродвигунах і генераторах на електростанціях. А здатність магніту

             «ширяти» знайшла застосування при створенні надшвидкісних потягів

             на магнітній подушці. Це швидше, зручніше й набагато дешевше, ніж

             скористатися літаком. Але і це ще не всі «професії» магнітів: без них

             не змогли б працювати комп’ютери! Основна частина інформації в

             сучасних комп’ютерах зберігається саме на магнітних дисках.

                    Запитання до учнів: як ви думаєте, чи можна було б все це створити,

             не знаючи теорії про електричні та магнітні явища?

Учні відповідають, вчитель  аналізує  їх відповіді  і

оголошує тему та мету уроку.

Тема: Історичний характер фізичного знання. Видатні вчені-фізики. Внесок українських учених у розвиток і становлення фізики

5.Сприйняття та засвоєння нового матеріалу.

Для чого потрібні людству фізика й інші природничі науки? Учені не завжди про це замислюються - їм просто дуже цікаво розгадувати загадки природи. Але наука вимагає чималих коштів, і ці кошти знаходяться: їх виділяють і держави, і приватні компанії. Навіщо? Відповідь проста: наука приносить величезну користь! Справді, дивно було б людям, що проникнули в таємниці атомного ядра, жити в печерах й освітлювати ці печери вогнем. Врешті-решт, всі наукові відкриття мають служити для поліпшення життя людей.

6.Осмислення об'єктивних зв'язків.

      Підготовка до контрольної роботи.

   Учитель сам біля дошки розвязує завдання подібні до тих,які можуть бути на контрольній роботі.

Початковий рівень.

1. Які з перелічених слів виражають фізичні явища:

а) випаровування; б) об’єм; в) термометр; г)  залізо?

2.Яку  фізичну величину вимірюють у м3:

а) об’єм; б) масу; в) швидкість; г) площу?

3) Яким фізичним явищем є спів жайворонка:

а) механічним; б) тепловим; в) звуковим; г) світловим?

Середній рівень.

D:\Срочно\Новая папка\Тести фізика\Физические величины.files\intere1.gif4. Який об’єм  кабінету фізики, якщо його довжина 12м., ширина 6м., висота 3,5м?

а) 22,5м; б) 294м3; в) 294м; г) 294м2.

5.Яка ціна поділки мензурки:

а) 50 мл;  б) 25 мл; в) 250 мл; г) 300 мл.

6. Яке з поданих тверджень є правильним?

а) Сонце – це фізична величина; б) термометр – це фізичний прилад;

в) мідь – це фізичне тіло;  г) телевізор – це фізичне явище.

Достатній рівень.

7. Перевести в см³:  36 м³;  1450 дм³;  678 мм³.

8. Оцініть довжину бруска, зображеного на рисунку:

а) близько 4,75 см;  б) близько 720 мм;

Каштанв) близько 475 мм;  г) близько 7,2 мм.

ED00042_

 

Високий рівень.

9. Як визначити площу зовнішньої поверхні дна склянки, скориставшись сторінкою зошита в клітинку.

10. Воду із посудини, що має форму куба з ребром 2 м, перелили в циліндричну посудину діаметром 2 м. Якої висоти буде шар води в циліндрі?

7. Підсумок уроку.

    Вчитель підводить підсумок уроку і відзначає учнів які активно працювали на уроці, особливо тих, які підготували презентації.

 8. Домашнє завдання.

 

docx
Пов’язані теми
Фізика, 7 клас, Розробки уроків
Додано
16 березня 2020
Переглядів
1019
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку