Контрольна робота №1.«Фізика як природнича наука. Методи наукового пізнання.»

Про матеріал
Мета: Освітня . Перевірити і оцінити рівень знань,умінь і навиків учнів з теми «Фізика як природнича наука. Методи наукового пізнання.» Розвиваюча. Розвивати логічне і алгоритмічне мислення. Виховна . Прививати навички охайного оформлення контрольних робіт.
Перегляд файлу

Урок 10/10. Контрольна робота  №1.

Мета:

              Освітня . Перевірити   і оцінити рівень знань,умінь і  навиків учнів з теми  «Фізика як природнича наука. Методи наукового пізнання.»

Розвиваюча. Розвивати логічне і алгоритмічне мислення.

           Виховна .  Прививати навички охайного оформлення контрольних робіт.

Тип уроку. Урок контролю і оцінювання знань..

Прилади  та матеріали: картки з завданнями контрольної роботи.

Презентація  Урок 10.10

Розум полягає не тільки в знанні, але й в умінні

застосовувати знання на ділі.

 Арістотель                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Хід уроку

1.Організаційний момент.

     Ознайомлення з правилами оформлення роботи. Роздача зошитів.

2.Завдання контрольної роботи.

    Варіант № 1

1. (1 бал) Прикладом фізичної величини є ...:

а) кілограм;

б) вода;

в) об’єм;

г) склянка.

2. (1 бал) Яка ціна поділки термометра (див. рисунок)?

а) 40 °C;

б) 20 °C;

в) 10 °C;

г) 2 °C.

3. (2 бали) Площа кімнати 18 м2. Виразіть цю площу у квадратних дециметрах.

а) 1,8 дм 2 ;

б) 180 дм 2 ;

в) 1800 дм 2 ;

г) 18 000 дм 2 .

4. (2 бали) Який діаметр кулі (див. рисунок)?

5. (3 бали) Виразіть об’єм, використовуючи різні одиниці:

0,4 м3= _____ дм3= _____ см3.

6. (3 бали) Як можна виміряти товщину паперу, на якому надрукована книжка?

                      

Варіант № 2

1. (1 бал) Прикладом фізичного тіла є ...:

а) кілограм;

б) вода;

в) об’єм;

г) склянка.

2. (1 бал) Яка ціна поділки лінійки (див. рисунок)?

а) 1 мм;

б) 2 мм;

в) 5 мм;

г) 1 см.

3. (2 бали) Об’єм газового балона 20 л. Виразіть цей об’єм у кубічних сантиметрах.

а) 200 см3; б) 2 000 см3;

в) 20 000 см3; г) 200 000 см3.

4. (2 бали) Кількість води в мензурках однакова (див. рисунок). Який об’єм має куля?

5. (3 бали) Виразіть час, використовуючи різні одиниці:

2 доби = _____ год = _____ хв.

6. (3 бали) Як можна виміряти об’єм краплі води з піпетки?

Варіант № 3

1. (1 бал) Прикладом речовини є ...:

а) кілограм;

б) вода;

в) об’єм;

г) склянка.

2. (1 бал) Яка ціна поділки мензурки (див. рисунок)?

а) 1 мл; б) 2 мл; в) 5 мл; г) 25 мл.

3. (2 бали) Тривалість одного тайму футбольного матчу 45 хв. Виразіть цю тривалість у годинах.

а) 0,45 год;

б) 0,75 год;

в) 4/5 год;

г) 2/3 год.

4. (2 бали) Яка довжина бруска (див. рисунок)?

5. (3 бали) Виразіть довжину в різних одиницях:

5 м = _____ дм = _____ мм.

6. (3 бали) Як можна виміряти діаметр тонкого дроту?

          Варіант № 4

1. (1 бал) Прикладом одиниці фізичної величини є. ..:

а) кілограм;

б) вода;

в) об’єм;

г) склянка.

2. (1 бал) Яка ціна поділки мензурки (див. рисунок)?

а) 10 мл;

б) 20 мл;

в) 50 мл;

г) 100 мл.

3. (2 бали) Товщина лінійки 2 мм. Виразіть її в метрах.

а) 0,2 м;

б) 0,02 м;

в) 0,002 м;

г) 0,0002 м.

4. (2 бали) На скільки температура в кімнаті більша, ніж зовні (див. рисунок)?

5. (3 бали) Виразіть площу, використовуючи різні одиниці:

8 м2= _____ дм2= _____ см2.

6. (3 бали) Як можна виміряти об’єм зернятка рису?

Правильні відповіді

1

2

3

4

5

6

варіант 1

в

г

в

1,9 см

400 дм3;

400000 см3

Виміряти товщину кількох аркушів і розділити на їх кількість

варіант 2

г

б

в

20 мл

48 год;

2 880 хв

Накапати кілька крапель в мензурку, виміряти їх об’єм і розділити на кількість крапель

варіант 3

б

в

Б

2,6 см

50 дм;

5000 мм

Намотати на олівець, виміряти довжину ряду з кількох витків, розділити на кількість витків

варіант 4

а

б

в

11 °С

800 дм2;

80000 см2

Засипати кілька зерен у мензурку з водою, виміряти їх об’єм, розділити на кількість зерен

За завдання 1–3 учень отримує повний бал або нуль; за завдання 4–6 учень може отримати певну частину максимальної кількості балів.

3. Самостійне виконання учнями контрольної роботи.

4. Збір  зошитів.

5. Домашнє завдання.

docx
Додано
16 березня 2020
Переглядів
5824
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку