«Казкова глина» Корекційне заняття для дітей з особливими освітніми потребами 2 клас

Про матеріал
Мета: Ознайомити дітей з глиною, її властивостями, розвивати дрібну моторику, сенсорні відчуття, творчу уяву. Формувати навички розслаблення і зняття психоемоційної напруги. Корекція емоційно-вольової сфери. Виховання дружніх відносин між дітьми.
Перегляд файлу

 

                                     «Казкова глина»

Корекційне заняття  для дітей з особливими освітніми потребами 2 клас 

 

Мета:

Ознайомити дітей з глиною, її властивостями, розвивати дрібну моторику, сенсорні відчуття, творчу уяву.

Формувати навички розслаблення і зняття психоемоційної напруги.

Корекція емоційно-вольової сфери. Виховання дружніх відносин між дітьми.

 

Матеріал:

Стаканчики з водою, глина, дошка для ліплення, серветки для кожної дитини, аудиозапис з музичними композиціями.

 

Хід заняття

І Організаційний момент "Привітання"

- Доброго дня, рідний наш дім!

Доброго дня діткам усім!

Станемо разом ми у коло -

Скільки друзів - глянь навколо!

Руку дружби протягну,

З другом сварку не почну!

 

ІІ Мотивація

Вихователь:

- Діти, люди якої професії зводять будинки?

Який матеріал потрібен для роботи будівельника? (цегла)

Сьогодні я хочу вам розповісти, з якого матеріалу виготовляють цеглу.

Цеглина - це глина!

 

Вихователь:

- Ходімо до художньої майстерні, де вже все підготовлено для роботи!

Вихователь пропонує замісити глину так, щоб вона стала схожа на тісто.

- Глину можна місити однією рукою або двома, долонями, пальцями. Підливаємо трішки води в суху глину.

- Яка вона стає?

- Яка вам більше подобається - суха чи волога?

 

Фізкультхвилинка

Я - твій друг!

І ти - мій друг!

І друзі навколо!

В мене ніс,

І в тебе ніс!

В нас носи чудові!

В мене щічки!

Й в тебе щічки!

Гарні та гладенькі!

Ми - друзі рідненькі!

 

Вихователь пропонує дітям пограти з глиною:

- занурити руку в глину

- зім"яти її

- розтягнути, розірвати

- розплющити

- зробити дірочки, зкрутити

 

Закрийте очі. Покладіть руки на глину. Потоваришуйте з нею.

- Яка вона? Гладенька? Тепла?

Візьміть її до рук:

- Яка вона? Легка чи важка? Чи подобається вона вам?

 

Вихователь пропонує дітям зробити шар, щоб він був гладеньким, схожим на м"яч.

(звучить музика для релаксації)

 

ІV Підсумок

Ми добре сьогодні попрацювали.

- Що найбільше вам сподобалось?

- Що було складним?

 

Вправа"Ласкаві долоньки"

Діті стають один за одним. Гладять іншого по голові, спині, рукам (злегка торкаючись).

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Иванова Алла
Пов’язані теми
Позашкільна освіта, 2 клас, Сценарії
Інкл
Додано
12 березня 2019
Переглядів
650
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку