10 березня о 18:00Вебінар: Шкільне діловодство. Документація заступника директора з навчальної роботи

Кейс-урок "Не в грошах щастя!"

Про матеріал
Цей матеріал розміщено на блозі вчителя інформатики Аністратенко Тетяни Валеріївни, його було розроблено в рамках наскрізної лінії "Фінансова грамотність", можна використовувати як дидактичний матеріал для самостійного опрацювання учнями та подальшими виступами або базою для розробки проектів. 7 клас вказано умовно, урок можна використовувати у старших класах.
Перегляд файлу

Кейс-урок «Не в грошах щастя!»

Розділ: Науки, природа та людина

Рівень (клас): 7-9

Тема: Прикладна наука

Мета: Систематизувати різновекторні знання про гроші.

Яка інформація мене тут чекає?

Що таке гроші?

Електронні картки замінять гроші?

Банкомат – це різновид компютера?

Чи є гроші, якими користуються у всіх країнах?

Чи справді гроші створені з паперу?

Скільки коштують монети?

В чому небезпека брудних грошей?

Чому грошей завжди мало?

Як побудувати свій бізнес?

Хто зображений на українських купюрах?

10 розгорток з предметів, явищ та практик: 

Вступ

Гроші не залишають байдужою жодну людину. Багато людей глибоко переконані, що від кількості грошей залежить щастя людини і його благополуччя. А люди, які мають багато грошей, постійно змушені думати про те, як заробити ще більше грошей і розумно витрачати їх, щоб не втратити вже наявні. Нечасто можна зустріти людину, яка була б повністю задоволена тим, скільки грошей вона має і як їх витрачає.

Але хто з нас замислювався, що таке гроші, як вони виникли, як виготовляються, чому різні в різних країнах, чи завжди будуть існувати?

Як поняття грошей повязано із фундаментальними дисциплінами, що вивчаються в школі і не тільки?

Спочатку треба визначитись із основними фінансовими поняттями, але для отримання вичерпної інформації та розуміння ролі грошей в житті людини пропоную поглянути на цей феномен з точки зору різних наук.

 

ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ

 

 

БІОЛОГІЯ

На наших долонях  «мешкає» величезна кількість мікроорганізмів, приблизно 800 мільйонів. І цей список  постійно доповнюється та змінюється: на вулиці, у транспорті тощо. Усе, чого ми торкаємося, може стати потенційно небезпечним. І гроші в цьому списку одні з перших.

За добу одна паперова купюра змінює свого власника в середньому до п‘яти разів. ЇЇ передають з рук у руки, зберігають у касах, роняють на брудну підлогу. Так на купюрі утворюється шар бруду – ідеальне середовище для проживання і розмноження різних мікроорганізмів (до речі, чим купюра більшого номіналу, тим вона чистіша — з нею має справу менша кількість власників).

Самі того не усвідомлюючи, ми «підхоплюємо» віруси, спори плісняви, різноманітні бактерії. Найпоширенішим i найневиннішим   «грошовим мікроорганізмом» — є гнильний мікроб протей, який  може викликати  отруєння.  На банкнотах можуть знаходитися (особливо в теплу пору року)  збудники дизентерії, черевного тифу, сальмонельозу, гепатиту, патогенні стафілококи та стрептококи, яйця гельмінтів. На багатьох з них селяться спори грибів, наприклад  кандиди, що викликають не тільки захворювання шкіри i слизових, а й внутрішні хвороби. Найнеприємнішим є те, що безліч хвороб, які викликаються грибами плісняви, погано вивчені, тому лікарі часто не можуть призначити ефективне лікування .

Учені вважають, що теоретично для зараження достатньо потримати в руках паперову купюру, а потім немитими руками почати їсти. Іноді буває достатньо просто  доторкнутися рукою до обличчя та губ. Люди з ослабленою імунною системою можуть інфікуватися i через ушкоджені шкірні покриви та слизові.

Найбільш небезпечні "грошові мікроорганізми" для людей з ослабленим імунітетом, похилого віку та дітей, а також для тих, хто постійно контактує з грошима, - касирів, продавців, працівників обмінних пунктів, офіціантів, бухгалтерів.

Як же убезпечити себе від інфікування? Лікарі вважають, що головне дотримуватися правил особистої гігієни. Якщо ви тримали гроші, обов'язково ретельно вимийте руки з милом. Мікроби, що легко передаються через банкноти, можуть проникати в організм через невеликі ушкодження шкіри, тому звертайте увагу на стан своїх рук. Касирам, наприклад, рекомендується працювати в рукавичках.

В Україні процедура знезараження грошей поки не проводиться, хоча в деяких країнах - це вже цілком звичайна процедура.  Ефективними способами є обробляння купюри озоном, ультрафіолетом або нагрівання до певної температури (таким способом у Японії знезаражують купюри у банкоматах – шляхом обробки їх до 200°С. Це дозволяє  знищити більшість мікроорганізмів, не пошкодивши грошові знаки). Американські  вчені пропонують просочувати папір, на якому друкують гроші, спеціальними антисептичними речовинами, які знищуватимуть бактерії, що потрапляють на поверхню банкнот. А Уряд Індії вирішив найближчим часом перейняти досвід таких країн, як Австралія і Нова Зеландія, в яких гроші з пластмаси успішно витісняють звичайні паперові.

 

Типи бактерій, знайдені на грошах

Типи бактерій, знайдені на грошах

За даними досліджень, проведених в США та Колумбії, було показано, що паперові гроші містять велику кількість бактерій, які можуть викликати інфекції, а також мікроорганізмів, які здатні провокувати захворювання, з якими імунна система нашого організму може бути не в змозі боротися. Дослідження також показало, що, як і паперові гроші, монети також містять до семи різних типів бактерій.

Стафілококовий епідерміт

Ця бактерія викликає інфекції в різних частинах тіла; деякі з його симптомів: лихоманка, втома, гострий біль, прискорене дихання та частота серцевих скорочень, а також підвищене потовиділення.

Паличкоподібні бактерії

Деякі види паличкоподібних бактерій не супроводжуються жодними симптомами, але й існують і такі бактерії, які виробляють патогенні мікроорганізми у людей та тварин, які можуть викликати блювоту та діарею протягом 5-10 годин, тобто протягом часу проникнення в організм господаря.

Стрептокок

Стрептокок є причиною виникнення багатьох серйозних хвороб, серед яких: менінгіт, бактеріальна пневмонія та фарингіт. Однак є певні різновиди цієї бактерії, які не є хвороботворними.

Кишкова паличка

Симптомами, викликаними цією бактерією, можуть бути сильний біль у животі, що супроводжується діареєю (яка в багатьох випадках може містити кров), блювота, нудота та лихоманка. Симптоми спостерігаються протягом 3-4 днів після зараження.

Не забувайте мити руки !!!

groshi-2

Багато з цих бактерій знайдені в навколишньому середовищі, ось чому зменшити ймовірність попадання паразитів в наш організм може допомогти ретельне миття рук перед їжею.

Пам’ятайте, що, хоча більшість бактерій, яким ми піддаємося, можуть викликати не досить серйозні захворювання, існують інші, які здатні призвести до тяжкої хвороби, такої як гастроентерит, а в більш крайніх випадках, до смерті.

Так, звісно, повністю уникнути контакту з грошима неможливо, але в наших силах вживати заходи обережності і мити руки після кожного контакту з грошима, перед їжею, перш ніж торкатися інших частин нашого тіла та немовлят. Ці прості дії можуть допомогти вам уникнути проблем зі здоров’ям.

Пам’ятайте …

Монети можуть містити до 2400 бактерій, деякі з них також виявлені на паперових грошах. Мікроорганізмів, які накопичуються на грошах, з кожним днем стає все більше, оскільки вони передаються з рук в руки, таким чином, мікроби, які має один хвора людина, можуть бути з легкістю передані усім, хто тримав одну й ту саму купюру.

groshi-3

Саме тому особливо не рекомендується дітям тримати гроші в руках. Намагайтесь не торкатися руками свого рота, очей та інших частин вашого тіла, після того як, тримали гроші. Також намагайтесь тримати руки у чистоті протягом всього дня!

 

 

ІНФОРМАТИКА

http://cikavo.net/wp-content/uploads/2016/03/144-700x350.jpg

Банкомат (по-іншому він називається ATM — automated teller machine) по праву вважається одним з найбільших винаходів минулого століття. Його створення дозволило позбавити власників банківських вкладів від необхідності довго стояти в черзі, щоб отримати готівку. З банкоматом ця операція стала доступною в будь-який час. Вперше банкомат був встановлений Лондонським банком Barclay’s в 1967 році 27 червня. Його сталевий корпус був завтовшки 1,6 см, а вартість склала 18 тисяч доларів. Єдине, що вміла машина, — переводити спеціальні ваучери. Але через кілька років, в 1973 році, коли почали поширюватися пластикові карти, що мають електронну пам’ять, а комп’ютерні системи стали більш досконалими, біля банкоматів з’явилося більше функцій. Завдяки цьому апарати стали набувати популярності в багатьох країнах.... 

Уже в листопаді 2011 року, як стверджують дані статистики, в світі стали працювати більше 2 мільйонів банкоматів, причому нова ATM встановлюється кожні 5 хвилин. Щомісяця через банкомати проводиться 6400 різних операцій. Існують автомати для видачі монет і золотих злитків, а для зручності людей з обмеженими можливостями (наприклад, сліпих або глухонімих) придумали спеціальні види банкоматів.... 


Цікаві факти про банкоматИ 

Цікаво про банкомати

Сам по собі банкомат представляє з себе комп'ютер, який поєднаний з сейфом. Вага середнього банкомату становить понад 4000 кг. Операційна система, яка обслуговує банкомати, називається Windows XP Embedded. Вона так само, як і інші версії, може бути заражена вірусами, що призводить до неполадок і збоїв в роботі відразу декількох апаратів однієї мережі.... 

Експерти «Лабораторії Касперського» виявили в даркнета шкідливу програму Cutlet Maker, за допомогою якої навіть недосвідчений зловмисник може легко пограбувати будь-який банкомат.

Шкідливе програмне забезпечення для злому банкоматів під назвою Cutlet Maker (так-так, мова тут йде про ту саму «котлети») знаходиться у вільному продажі на популярній в даркнета майданчику AlphaBay. За п'ять тисяч доларів будь-який бажаючий може придбати програму з докладною відеоінструкції, щоб навіть новачок міг пограбувати банкомат. «Лабораторія Касперського» відзначає, що Cutlet Maker був вперше завантажений в мережу з території України.

Цікаві факти:

У світі "ходить" понад 2 млрд платіжних пластикових карток. Щосекунди ними виконують 12 тис. трансакцій — оплачують покупки в супермаркетах, отримують готівку в банкоматах, беруть кредити, здійснюють грошові перекази.

У різних країнах встановлено 1,5 млн банкоматів. В Україні пластиковими "гаманцями" користуються 22 млн людей. За три роки, прогнозують експерти, кожен українець матиме бодай одну картку.

Деякі банки мають спеціальні проекти і банки-партнери. За умовами таких проектів, комісійні можуть взагалі не зніматися або сума буде значно меншою. Наприклад, 10 українських банків ("Кредитпромбанк", "Форум", "Південний", "Мрія", "Київ", "Індекс-банк", "Аргобанк", "Базис", "Золоті ворота", "Легбанк") об"єдналися у  проект "АТМоСфера". У цю програму єдиної банкоматної мережі входить 748 банкоматів. Планують підключити ще 86. Комісія за зняття грошей у банкоматі банку — учасника проекту — 0,5% від суми, але не менше 50 коп.

Кількість підприємств торгівлі і послуг, що приймають платіжні карти, в 2017 році збільшилася на 19,1%, або на 27,8 тис. - до 173,8 тис. Мережа платіжних терміналів за 2017 рік зросла на 15% - до 251,7 тис . штук, кількість банкоматів в країні за цей період майже не змінилася (18,6 тис.).

Станом на 1 січня 2018 року в Україні працювало 77 банків - учасників карткових платіжних систем.

Електронні гроші витісняють паперові

 

ГЕОГРАФІЯ

https://banknotes.finance.ua/ua/

Гроші — це основа економіки і не тільки кожної держави, а й світу в цілому. За весь час, від появи і протягом розвитку цих платіжних інструментів, скупчилося маса цікавих фактів. Як багато цікавого в тому, що ми використовуємо щодня! Сучасна людина звикла, що гроші бувають паперові та металеві. Однак з споконвіку до наших днів вони змінили свій зовнішній вигляд не один раз. Так в Бірмі роль грошей виконували плитковий чай і сіль, в Китаї це були шматки шовку, а в Мексиці — какао-боби. Довгий час в різних країнах монети і купюри замінювали тютюн, зерна кукурудзи та рису, сушена риба. Одним з цікавих фактів є використання шкіри в якості матеріалу для виготовлення грошей. Це було не так давно: на Алясці в Російсько-Американській компанії були зафіксовані шкіряні варіанти, випущені в 1816, 1826, 1834 роках. Але й на сьогоднішній день не скрізь гроші роблять з металу та паперу. В Австралії, Малайзії, Бразилії, Таїланді, Брунеї, Новій Зеландії, Румунії, Західному Самоа і Папуа Новій Гвінеї в ходу полімерний пластик.... 

Спочатку такі екземпляри були суто пам’ятними, до певних запам’ятовуючих подій. Приміром, в 1988 так з’явилася банкнота в честь 200-річчя заснування в Австралії першої британської колонії. В 1999 вже Румунія виробила подібну, номіналом 2000 лей, яку присвятили сонячному затемненню в тому ж році. На цій банкноті була зображена географічна карта країни з відзначеними місцями, де затемнення було найбільш явним.... 

Паперові банкноти «народилися» в Китаї, ще до нової ери. Вони використовувалися тільки в похоронній церемонії: біля могили покійного гроші спалювали на розведеному багатті, вважаючи, що так вони потрапляють до небіжчика в загробний світ і полегшують там йому життя. У побуті паперові купюри поширилися набагато пізніше. На території Канади першими паперовими банкнотами служили гральні карти. Адміністрація північної території Нової Франції в 1685 році зіткнулася з нестачею монет для виплати платним службовцям і робітникам. Інтендант вийшов з цього положення за допомогою звичайних карт, нарізавши їх різними формами і підписавши грошові номінали на кожному шматочку. Після прибуття в Канаду кораблів зі Старого Світу, всі обміняли ці «купюри» на справжні монети. Цим методом вирішення користувалися ще кілька разів на початку 18 століття. У США перші паперові гроші з’явилися в 1861 році. Приводом так само, як і в Канаді, послужила нестача монет.... 

Найпопулярнішою купюрою в усьому світі є банкнота номіналом в 500 євро. Через це довелося збільшувати випуск цього паперового примірника майже в два рази. Але євро — наймолодша валюта світу, виявляється, не найпоширеніша одиниця платіжного інструменту. Франк використовується як національна валюта в 34 країн світу. Долар США також вважається унікальним. Його ім’я носять валюти 27 країн, не багато менше, ніж євро. Долар ще й самий консервативний, адже його дизайн не змінювався з початку минулого століття. Він також вважається переможцем номінації «сама одноманітна купюра», бо всі його купюри мають однаковий розмір і відрізняються тільки номіналом і портретом зображеного президента. Долар, до того ж, найбільш часто підробляють: або він погано захищений, або дуже цінується в кримінальних колах. Ще один дуже цікавий факт: у Сполучених Штатах на банкнотах заборонено використовувати портрети живих людей. Долар також має на зворотному боці цікаву символіку: там зображена 13-ступінчаста піраміда. Вона означає міць держави, її щаблі — перші штати, а відсутність верхівки символізує прагнення працювати далі.... 

Картинки по запросу доллар

 Назви більшості грошових одиниць пов’язані із заходами ваги. Прикладом тому є фунт стерлінгів Британії: стерлингом називалася срібна монета, 240 таких монет важили рівно один фунт. Аналогічне походження має валюта під назвою ліра: вона є також італійським еквівалентом фунта. В Середньовіччі Західна Європа користувалася маркою для вимірювання ваги срібла, яка була небагатьом легше фунта. Від неї і сталася дойчмарка. І нарешті, в Стародавній Русі гривня виголошувалася як «гривна кун» або «гривня срібла» і позначала деяку кількість монет, виконуючи ту ж функцію, як марка і фунт.... 

XXI століття почалося з широкого розповсюдження віртуальних грошей. З розвитком всесвітньої павутини їх стає з кожним днем все більше і більше. Віртуальна валюта потихеньку витісняє звичні нам паперові та металеві гроші. Однак економіка держави впаде, якщо перших буде в країні більше, ніж других. Тому грошовим реальним засобам боятися нічого.... 

 

МАТЕМАТИКА

У мене в двох кишенях є гроші; коли з однієї перекладу до другої один карбованець, то буде в кишенях грошей порівну, а коли з другої перекладу в першу один карбованець, то в першій буде вдвічі більше, ніж в другій. Скільки в кожному кармані карбованців?

П’ять і сім.

Дано грошей - ГРИВНЯ. На ці гроші потрібно купити рівно 100 яєць – гусячих, качиних, курячих: - гусячі - по 5 коп./шт; - качині - по 3 коп./шт; - курячі - 1 коп./десяток. • Купити потрібно 100 яєць і на гривню рівно - без решти.

Гусячих - 16, качиних – 4, курячих - 80. • - гусячі - по 5 коп./шт; 16 – 80 коп. • - качині - по 3 коп./шт; 4 – 12 коп. • - курячі - 1 коп./десяток. 80 – 8 коп • Купити потрібно 100 яєць і на гривню рівно - без решти. • Виходить 100 яєць на 1 гривню.

Двоє батьків і двоє синів поділили між собою порівну 30 грн., причому кожен одержав по 10 грн. Як це могло трапитись? (Було 3 особи: батько, син і внук)

Що дорожче – кілограм гривенників чи півкіло двогривенників? (Відповідь: кілограм гривенників дорожче чим півкіло двохгривенників, оскільки вартість металічних монет пов'язана з вагою витраченого на них металу).

 

ЕКОНОМІЧНА ХІМІЯ

Благословенні молоді, оскільки їм призначено успадкувати національний борг.

https://www.imath.kiev.ua/~golub/aforcollect/IMAGES/red.gif Герберт ГУВЕР

Є на озброєнні людства такий інструмент, як наука. І серед усіх наук особливе місце займає економічна хімія. Далеко запустила вона свої руки в справи людські. Чудеса творить. З газу або нафти синтезувати паперові гроші? Простіше простого! Перетворити чорний метал в благородне золото? Раз плюнути! Звернути віртуальні безготівкові тугрики на відчутну «зелень»? Що може бути легше? Тільки б хіміки хороші знайшлися і були відповідні умови.

Економічна хімія, як відомо, виникла не на порожньому місці. Її попередницею була алхімія. Від алхімії їй дісталася основне завдання -перетворення звичайних речей в золото і хитромудрі прийоми алхімічної науки. Ось про ці прийоми і реакціях ми поговоримо.

До основних хімічних реакцій відносяться реакції обма ... тобто обміну, заміщення, окислення, відновлення, приєднання, полімеризації, розкладання.

Перша і найпростіша реакція економічної хімії це реакція обміну. Змінюватися можна чим завгодно. Наприклад, ми вам зерно, а ви нам - долари. Це дуже вигідна реакція. У кого було мало зерна, у того його стане багато. У кого було мало доларів, стане значно більше. Реакція обміну тим хороша, що йде у всіх напрямках. Через деякий час долари можна назад поміняти на зерно. Найдивовижніше, що після такого обміну (байдуже в якому напрямку йде реакція) доларів у декого стає більше і населення в кінцевому підсумку без хліба не залишиться. А що потрібно народу, ми знаємо ще з часів стародавнього Риму - хліба і видовищ.

Реакція приєднання - найбільш вигідна з усіх реакцій економічної хімії. Вигідна вона тим, що, на відміну від реакції обміну, немає необхідності давати що-небудь натомість. Приєднав економічну групу - і порядок! Приєднав другу - ще краще. Найкраще в реакцію приєднання вступають групи, що мають подвійні і потрійні зв'язки. Чим більше зв'язків, тим краще. Без хороших зв'язків немає сенсу намагатися займатися економічною хімією.

Якщо в реакцію приєднання вступає багато однорідних елементів, таку реакцію називають реакцією полімеризації. В результаті утворюються економічні групи, що мають велику питому вагу. Це свого роду економічні важковаговики. Вони дуже стійкі, інертні до розкладницької дії зовнішнього середовища. Мислити вузько економісти, які не мають хімічної освіти, називають їх монополіями. Немає необхідності пояснювати, чому добре бути економічним монопо ... тобто полімером. Хоча б тому, що в твоєму хімічному класі немає конкурентів з економічних властивостями.

У реакціях окислення у атомів віднімаються електрони. В результаті речовина може згоріти без залишку. В економіці згоряють без залишку, вилітаючи в трубу, цілі підприємства. Вигода цієї економічної реакції в тому, що якщо десь електрони віднімаються, то десь вони додаються. Хтось втрачає, а хтось знаходить. В економічній хімії функцію електронів виконують гроші. Віддають економічні електрони називаються економічним донором, а забирають - акцептором. Той, хто отримує економічні електрони (гроші), відновлюється. Ця реакція називається реакцією відновлення. Дуже багатим економічним донором є держава. Ті, хто має сильні зв'язки легко відновлюються за допомогою державних електронів, тобто грошей (зовсім заплутався в цій термінології), навіть при невмілому веденні економічних реакцій.

Реакцію заміщення використовують для заміни одних угруповань іншими. Це дуже тонка економічна і адміністративна реакція, яка вимагає наявності вакантних місць та відповідних заміщають груп. Аналогом її є так звана діркова провідність напівпровідників. Пам'ятаєте? На місце дірки - вакансії - перескакують позитивні іони, які раніше займали інше місце; в свою чергу на їх місце перескакують ще більш далеко перебували іони і т.д. Дуже важливо, щоб іони були саме позитивними. Негативні іони ніхто рухати вперед не стане. А самі вони без дуже великої політичної або економічної напруги рухатися не можуть.

Економічні напівпровідники пропускають економічні електрони тільки в одному напрямку - від низу до верху. Якщо надходження цих електронів сповільнюється або припиняється, такий напівпровідник відразу міняють на інший, більш працездатний.

Реакція розкладання, яка веде до розпаду підприємства або навіть цілої держави, може протікати повільно, роками, а може швидко, з вибухом. До розкладання схильні нестійкі суб'єкти економіки і нестійкі економічні системи.

 

АРХЕОЛОГІЯ

Науковці із Волинського краєзнавчого музею після опрацювання книги нашого земляка Леоніда Козярчука "Сторінками історії містечка Рожище", розпочали археологічну експедицію. Книга цінна тим, що автор локалізовує межі розміщення Дубищенського монастиря.

https://konkurent.in.ua/img/cache/feed_publication_image/5/5442_eSR96FtJRbh4_w_687.jpg?1506686119

Розкопки провели між селищем Дубище та селом Носачевичі, які завершились успіхом. Адже, як зауважує один із археологів, нечасто щастить віднайти стільки цінних знахідок на одному місці, – інформує Район.Рожище.

https://konkurent.in.ua/img/cache/feed_publication_image/5/5442_xcUqqVCXoqFI_w_687.jpg?1506686119

https://konkurent.in.ua/img/cache/feed_publication_image/5/5442_DO5SyUD06Paz_w_687.jpg?1506686119

"Нам вдалося виявити два господарські комплекси, які датуються орієнтовно 14 – 15 століттям, найімовірніше, що вони належать до споруд Дубищенського монастиря "Введення Пречистої Богородиці". Речей, які можна вважати культовими і котрі належали власникам монастиря, знайдено поки що небагато, але дослідження тривають. Серед виявлених знахідок на цьому об'єкті є комплекс монет, зокрема денарії Каземира Ягелончика і денарії князя Вітовта, фрагмент хрестика оловʼянистої бронзи, шматки кахлі, якою викладали підлогу у храмах і монастирях, застібка від книги, писачок для виготовлення писанок та унікальні зразки кераміки, окремі з яких тавровані, а також елементи знарядь праці, – розповідає завідувач відділу давньої історії Волинського краєзнавчого музею Михайло Вашета.

https://konkurent.in.ua/img/cache/feed_publication_image/5/5442_vDfH1ZJEv7ik_w_687.jpg?1506686119

https://konkurent.in.ua/img/cache/feed_publication_image/5/5442_pMzEnxKhpFk0_w_687.jpg?1506686119

https://konkurent.in.ua/img/cache/feed_publication_image/5/5442_awE3jh97Wbxn_w_687.jpg?1506686119

Окремі знахідки пройдуть відповідну експертизу. Найцінніші поповнять постійно діючу експозицію у Волинському краєзнавчому музеї. Дослідження триває. А науковці вкотре довели: все унікальне зовсім поруч: варто лише захотіти – і можна відкрити щось нове та незвідане.

 

ІСТОРІЯ

Пригадайте, хто зображений на українських банкнотах. Встановіть відповідність між колонками таблиці.

Відповідь: _____________________________________________

 

ОСОБИСТЕ ЗРОСТАННЯ

Золота вистачить на всіх, але любов дістанеться лише найсміливішим!

https://www.imath.kiev.ua/~golub/aforcollect/IMAGES/red.gif Сергій ЖАДАН

Розглянемо ефективні вправи з тренінгів особистісного росту:

Вправа «Я в майбутньому»

Візьміть альбомний аркуш і, не шкодуючи часу і олівців, намалюйте себе в майбутньому – таким, яким ви б хотіли себе бачити. Втім, якщо з малюванням у вас туго, варто попросту все записати. Найголовніше – так чітко представляти і відчувати це майбутнє, ніби воно вже відбулося або ви в нього перенеслися.

Вправа «Самопрезентація»

Цю вправу можна виконувати тільки на самоті! Встаньте перед великим дзеркалом у добре освітленій кімнаті і розкажіть про себе, всіх своїх значущі досягнення і різних подіях. При цьому вам потрібно проявити максимальну кількість емоцій: радість, інтерес, здивування. Кожна з цих емоцій має бути опрацьована окремо. На це йде зазвичай близько 10 хвилин (а не 2-3).

Вправа «Сходинки»

Ця вправа особливо корисно в юному віці, оскільки в цей час найбільш важливо визначитися з самооцінкою. Намалюйте на папері сходи, в якій рівно 10 сходинок, і себе на одній із сходинок цієї драбини. Де ви опинилися? Тільки після того, що ви виконали цю роботу, можна читати результат: з 1-4 сходинки – у вас занижена самооцінка, з 5-7 – нормальна, з 8-10 – завищена. Повторюючи цю вправу, намагайтеся не просто намалювати себе на вдалій позиції, а й відчути це.

Вправа «У чому мені пощастило»

Для такої вправи вам знадобиться компаньйон, але якщо його немає, то можна обійтися і одному. Ця вправа зарядить вас позитивом і підключить до конструктивних каналах мислення. Якщо вас двоє, по черзі розповідайте один одному, коли і в чому вам пощастило в житті. Якщо компаньйона ні – розкажіть це своєму відображенню в дзеркалі. Чим більше цікавих фактів ви згадаєте, тим краще для вас.

Вправа "Включення позитивної мотивації"

Ця вправа настільки просте, що її можна навіть виконувати просто зараз. Розслабтеся, сядьте зручно, прикрийте очі. Подумайте, а що робить ваше життя незвичайної, цікавою для вас? Що дарує вам радість? Які люди або явища впливають на ваш рівень щастя? Через 5-7 хвилин можна вийти з приємного розслаблення і осмислити ті образи, які прийшли вам в голову. Напевно ви будете відчувати себе в піднесеному настрої.

Ці прості 5 вправ потрібно виконувати час від часу, бажано – одну з них виконувати щодня. При такому підході ви зможете сформувати у себе правильну самооцінку, почнете думати в позитивному ключі, відчуєте себе більш щасливою людиною і в цілому перейдіть на конструктивні канали мислення. 

 

 

 

БІЗНЕС

Щоб заробити на життя, потрібно працювати. Але щоб розбагатіти, потрібно придумати щось інше.

https://www.imath.kiev.ua/~golub/aforcollect/IMAGES/red.gif Альфонс КАРР

Що із себе представляє організація бізнесу, як почати свій бізнес із нуля, яку вибрати форму власності, як зареєструватися, які потрібно сплатити податки?

.Все починається з бізнес-ідеї. Але ідею втілюють люди, і для того, щоб ідея стала реальністю, перший крок – створення бізнес-плану

У Вікіпедії читаємо, що таке бізнес-план. Основною метою складання бізнес-плану є:

 • визначення рівня життєздатності та стійкості підприємства;
 • виявлення сильних та слабких сторін фірми;
 • конкретизація стратегії розвитку через систему кількісних і якісних показників;
 • забезпечення підтримки інвесторів та акціонерів;
 • зниження ризиків підприємницької діяльності.

Бізнес-план розробляють для пошуку подальших резервів зменшення витрат і зростання доходів з метою забезпечення зростання прибутків підприємства. Бізнес-план являє собою специфічний документ, що описує основні аспекти майбутньої діяльності підприємства з реалізації будь-якої інвестиційної програми або будь-якої бізнес-ідеї у принципі. При цьому при розробці бізнес-плану особлива увага повинна приділятися не тільки визначенню очікуваного обсягу прибутку від реалізації бізнес-ідеї, а й вивченню умов на ринку даних послуг, виявленню можливостей розширення обсягів їх реалізації у майбутньому, можливих джерел фінансування проекту з урахуванням умов отримання кредиту та строків його погашення

Після болісних етапів пошуку ідеї бізнесу, складання бізнес-плану, вибору форми ведення свого бізнесу, ви нарешті зважилися зареєструвати свою справу. Для початку вам не перешкодить ознайомитися зі списком документів. Можете з'їздити в Державну податкову інспекцію (ДПІ), перевірити там список необхідних документів і вимоги до них залежно від обраної вами форми реєстрації свого бізнесу.

Якщо ви реєструєтеся в якості СПД ФО, вам потрібно всього лише надати наступні документи:

 • заповнена заява (її можна скачати
 • квитанція про оплату держмита;
 • копія паспорту.

Якщо ви будете вести свій бізнес у формі ТОВ або АТ вам необхідно (після узгодження з податковою інспекцією) виконати наступні дії.

1) Підготуйте всі необхідні документи на реєстрацію:

 • заява про державну реєстрацію;
 • рішення про створення підприємства (протокол установчих зборів);
 • статут;
 • установчий договір (при наявності декількох власників), не обов'язково;
 • документ про сплату державного збору.

2) Відкрийте накопичувальний рахунок (при необхідності для внесення на нього коштів статутного капіталу);

3) Здайте документи на реєстрацію;

4) Отримайте документи про реєстрацію;

5) у цей час автоматично при подачі документів у ДПІ ви встаєте на облік у наступні фонди: Пенсійний (ПФ), Соціального страхування (ФСС), Фонд страхування від нещасних випадків та ін.;

6) Після одержання документів про реєстрацію вам слід відкрити розрахунковий рахунок в обраному вами банку, про що в 3-денний строк сповістити ДПІ;

7) Якщо ваша діяльність підлягає ліцензуванню, одержати необхідні ліцензії

При підготовці до реєстрації найважливішими є три документи:

 • рішення про створення підприємства;
 • статут підприємства;
 • установчий договір (у тому випадку, якщо засновників більше одного)

Розглянемо ці три документи докладніше.

У рішенні про створення (протокол загальних зборів № 1) приймається рішення про створення підприємства, розписується статутний капітал з урахуванням розподілу часток. Статутний капітал - сума необхідна для реєстрації підприємства. Статутний капітал може бути сформований за рахунок зарахування грошей на спеціально відкритий накопичувальний рахунок, або за рахунок внесення майна. Сума статутного капіталу для ТОВ,ВАТ і ЗАТ становить 35 000 грн. Якщо ви вносите статутний капітал майном, то необов'язково це майно повинне фактично коштувати 35 000 грн, ви просто вносите його у вигляді статутного капіталу й самі встановлюєте йому ціну, скажемо 10 000 або 100 000 грн, будь це комп'ютер або стіл. Скажімо так, на відміну від наступних двох документів Рішення про створення є формальним документом, і не впливає на відносини між засновниками

Статут - основний документ підприємства. Всі договірні зобов'язання ви укладаєте на основі свого Статуту. Статут повинен визначати наступні параметри й описи підприємства:

 • діяльність підприємства;
 • права й обов'язки засновників;
 • умови виходу засновників;
 • процедура обрання керівника;
 • права й обов'язки керівника й т.д.

Бажано щоб статут як можна детальніше регулював всі відносини між засновниками, щоб уникнути непотрібних конфліктів надалі.

Установчий договір по призначенню й структурі схожий на Статут. Він знову ж укладається між засновниками, але регулює їхні взаємини, зв'язані саме зі створенням товариства. Після створення підприємства всі взаємини регулюються Статутом.

Відзначимо, що при ухваленні рішення про створення, Статуту, установчого договору ведеться Протокол, що фіксує всі офіційні дії.

Прикладом бізнесу по-українські є історія Ореста Зуба. Перегляньте його блог.

https://openmind.com.ua/category/blog/business/

Як розпочати свій бізнес, як зробити його унікальним, де взяти гроші, як залучити інвесторів, як привернути увагу суспільства. Ці запитання неодноразово собі ставлять усі, хто надумав займатися підприємництвом. 

ТСН.ua поспілкувався з українськими бізнесменами, які пройшли усі кола бюрократії, починали свій бізнес без копійки грошей, які ціною власних помилок досягали успіху і живуть своєю справою роблячи її корисною насамперед не для себе, а для людей, що їх оточують. 

https://tsn.ua/special-projects/business/

 

ПСИХОЛОГІЯ

Борги - єдине, що по-справжньому поєднує тебе з людьми.

https://www.imath.kiev.ua/~golub/aforcollect/IMAGES/red.gif Сергій ДОВЛАТОВ

Психологам відомо, що найбільша кількість розлучень трапляється через грошові проблем. Для більшості людей гроші мають таке значення, що від кількості грошей залежить їхнє здоров'я, сімейні та родинні стосунки. Причиною проблем в сімейному житті є те, що більшість людей живуть, згідно з твердженнями, почутих від батьків: «не в грошах щастя», «не май сто рублів, а май сто друзів», «на грошах щастя не побудуєш» і так далі. Ці твердження мають сенс тільки в тому випадку, якщо людина занадто жадібний і повністю залежить від грошей. Але категорично відкидати гроші неправильно, таким чином, люди впадають в бідність і безгрошів'я.

Як же правильно ставитися до грошей, Щоб бути в згоді з самим собою та оточуючими. Ось декілька порад:

1. Гроші принесуть вам повагу і радість в житті, тільки якщо ви будете правильно ставитися до них.

2. Необхідно постаратися легко розлучатися з грошима. Не бійтеся віддавати гроші, саме через цю боязні виникають складності в сімейних відносинах.

3. Не бійтеся витрачати гроші для себе. Відпочивайте і насолоджуйтеся тим, що маєте, не відчуваючи страху втратити цього.

4. Любіть інших більше, ніж гроші. Якщо ви хочете бути щасливим, необхідно до інших ставитися так, щоб вони були для вас важливіше, ніж гроші.

5. Визнайте собі, що у різних людей може бути свої уявлення щодо грошей. Не намагайтеся вселяти іншим людям свою жорстку позицію: «Ти повинен».

Необхідно навчитися бути гнучким у стосунках.

Правду кажуть мудрі: не в грошах щастя!

 

docx
Додано
18 серпня 2019
Переглядів
1008
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку