Кислоти. Кислотні дощі.

Про матеріал
Продовжити формувати знання про кислоти, їх класифікацію. Вдосконалювати вміння складати рівнінні хімічних реакцій між кислотами та іншими речовинами. Можна рекомендувати учням та вчителям.
Перегляд файлу

                                11 клас

Тема: Кислоти. Кислотні дощі.

Навчально- освітня мета: продовжити формувати уявлення про сполуки неметалічних елементів- кислоти, їх класифікацію. Розглянути фізичні і хімічні властивості; зупинитись на екологічних проблемах людства, зокрема, кислотних дощах.

Тип уроку: набуття нових знань.

                               Хід уроку.

I Організаційний момент.

II Актуалізація опорних знань.

  • Назвіть формули несолетворних оксидів.
  • Які оксиди називають кислотними?
  • Як пов’язана молекулярна кристалічна гратка, якою утворені кислотні оксиди, з їх фізичними властивостями?
  • Який кислотний оксид не реагує з водою?
  • Якому кислотному оксиду відповідають дві кислоти?
  • Які речовини утворюються при  взаємодії кислотних оксидів з водою?
  • Які речовини утворюються при взаємодії кислотних оксидів з лугами?
  • Який кислотний оксид при взаємодії з лугами утворює дві солі?

III Вивчення нового навчального матеріалу.

  1. Класифікація кислот:

а) за вмістом оксигену: безоксигенові і оксигеновмісні;

б) за основністю: одноосновні, двохосновні, трьохосновні;

в) за силою: сильні, середні, слабкі.

2. За даною класифікацією розподіліть кислоти заїх приналежністю до тієї чи іншої групи:

H3BO3, HNO2 , HBr ,H2S , H2SO3 ,HPO3 , H2SiO3 , HF, H3PO4 .

  1. Складіть рівняння хімічних реакцій за участю ортофосфатної і бромідної кислот за схемою:

а) Ме( в ряду напруг до водню) + кислота( крім нітратної) =

= сіль + H2 $

б) МеО + кислота = сіль + H2O ;

в) МеОН + кислота = сіль + H2O ;

г) Сіль слабкої кислоти + кислота = нова сіль + нова кислота.

3. Робота в парах

Метод “ Кросенс”.

За матеріалами інтернету установіть відповідність між матеріалом , кислотою, речовиною.

  • Кока-кола;
  • Шлунок;
  • Нафтуся;
  • Індикатор;
  • Аскорбінка;
  • Оцет;
  • Лимон;
  • P2O5 + H2O =
  1. Глобальні проблеми людства: руйнування озонового шару, потепління клімату, кислотні дощі- короткі повідомлення учнів.

IV Підсумки уроку, виставлення оцінок.

V Завдання додому: $ 21, до стор. 123, вправи № 157, 160.

 

       

docx
Пов’язані теми
Хімія, 11 клас, Розробки уроків
Додано
29 грудня 2021
Переглядів
511
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку