Мета проекту: Вирішити поставлену проблему- чому безкильові птахи не літають. Розкрити секрети найбільшого птаха на землі,з’ясувати причини,чому страуси не літають. Довести,що нелітаючі птахи все ж таки птахи,які свою нездатність літати компенсували вмінням швидко бігати, щоб не стати здобиччю хижака. Формування навичок роботи в групі.
Сотні тисяч років тому страуси жили також на півдні України. А сьогодні ми все частіше зустрічаємо страусові ферми на нашій території, де можна насолодитися спостереженням за цими незвичайними птахами. Недалеко від нас,є страусина ферма, яка розташована в Лиманському районі, село Ямпіль на мальовничій галявині соснового лісу.
Якщо до птаха наблизи-тися, він миттєво схоплю-ється і тікає. Коли ж птахові нікуди відступати, він стає небезпечним. Його особливі двопалі лапи - надійна зброя. Одним рухом ноги страус може проломити череп дорослому леву. Саме тому жодна африканська тварина не йде на сутичку з цим лютим птахом. Зі страусами краще не жартувати!
У страусів немає куприкової залози. Страуси-єдині птахи,які мають сечовий міхур. РЕКОРД! Зафіксовано : висота африканського страуса може досягати до 2м75см,маса-256 кг. Страус-єдиний птах у світі,у якого на ногах тільки два пальця. Найдовший крок (іноді понад 7 м) здібний здійснити страус.
ВИСНОВОК. Безкильові птахи перестали літати, тому що в процесі еволюції втратили здатність до польоту, вони лишились неба, у них редукувався літальний апарат, а на заміну цьому з’явились відповідні нові анатомічні та фізіологічні особливості тіла, що пристосували їх до життя на землі в дикій природі. Стали пересуватися бігом або крокуючи.
Народжений Особливості будови тіла нелітаючого страуса. Особливості будови тіла страусів –бігунів. занадто велика вага, є міцні ноги з двопалими лапами. немає грудного кіля, найбільший палець – опорний, закінчується кігтем. слабкі грудні м'язи , слабо розвинені крила, (підтримують рівновагу тіла, коли птах біжить), При бігу спирається на один палець з кігтем. міцний, не пневматичний скелет , зокрема -стегнові кістки пневматичні, Немає диференціації пер. Менший палець двопалої лапи страуса підтримує рівновагу тіла, поліпшуючи зчеплення з грунтом, коли птах біжить. Спільне: У процесі еволюції природа наділила кожну живу істоту такою будовою тіла, яка для неї найкраща і дозволяє їй вижити у скадних умовах навколишнього середовища. І це біологічно доцільно.
Діаграма Вена «Створений бігати,літати не вміє». Особливості будови тіла нелітаючого страуса. Надмірна вага,немає махових пер,слабко розвинені крила,немає грудного кіля, слабко розвинені грудні м’язи,не пневматичний скелет. Спільне: У процесі еволюції природа наділила кожну живу істоту такою будовою тіла,яка для неї найкраща і дозволяє їй вижити у складних умовах навколишнього середовища. Особливості будови тіла страуса-бігуна. Є міцні ноги з двопалими лапами,найбільший палецьопорний,закінчується кігтем.При бігу спирається на один палець з кігтем.Менший палець двопалої лапи страуса підтримує рівновагу тіла,поліпшуючи зчеплення з грунтом,коли страус біжить.
Науково-пошуковим методом ми вирішили поставлену проблему: Птахи літають, але не всі. Чому? Для цього використовували відповідні джерела інформації,які вказані в кінці проекту. Склали порівняльну таблицю, діаграму Вену, показали причини, за якими страус не може літати та зрозуміли завдяки чому він став прекрасним бігуном. Зробили аргументовані висновки. Наші аргументовані міркування.
Дійсно,страуси лишились неба,тому що, одночасно бути прекрасними бігунами та й ще гарно літати, це неможливо, так як це енергетично невигідно для організму. Перестали літати,тим самим вдосконалили звички природжених бігунів. Щоб матеріал був цікавим, використали цікаві факти про птахів, пташині рекорди з книги Гінесса. Розкрили багато таємниць та незвичайного у світі природи.
Ми познайомились з найчудовішими птахами світу, які просто вражають нас своєю поведінкою, та наділені такими дивними якостями , які роблять їх унікальними в світі. Довели,чому страуси перестали літати, а стали прекрасними бігунами. Проект засвідчив підсумок вирішення поставленої проблеми. В И С Н О В К И .
Висновки, до яких ми прийшли, працюючи над цим проектом : Дізнались багато нового та цікавого про життя та особливості поведінки страусів. Зрозуміли,що існує багато способів для того,щоб знайти інформацію по темі, яка тебе цікавить. Вирішення будь якого питання -в твоїх руках. Якщо ти хочеш чьогось досягти-доб ‘єшся..