Комбіноване заняття з розвитку мови, ознайомлення з навколишнім та середовищем та сенсорного виховання на тему: « Хліб в усьому голова»

Про матеріал
Мета: формувати уявлення про навколишнє середовище, відносини у суспільстві, в побуті. Виховувати культуру слухання і розуміння мови дорослого. Залучати дитину до сприймання народних потішок, викликати позитивні емоції. Ознайомити дітей з словотворенням прикметників і іменників. Збагатити словник дієсловами.
Перегляд файлу



М ' г ^ Т^ 0 ''тЩ1 'тЩ^ т ^ 0 ’т^т                     “ “              РРг 'ФЩ1¥

Мета: формувати уявлення про навколишнє середовище ,відносини у суспільстві, в побуті.      ¥     * Виховувати культуру слухання і розуміння мови   щ    М дорослого. Залучати дитину до сприймання народни^ ^. потішок, образу героя - бабусі, та викликати   ™ м позитивні емоції. Ознайомити дітей з якостями муки, V щ словотворенням прикметників І Іменників : хліб        %|Г Щ ,запашний, м’який.   V

великий, круглий, квадратний; хліб гарячий

Збагатити словник дієсловами: місила,

наливала, мішала, витирала; ЩЩ молоко.       *

- іменниками: хліб, хлібець, пиріжок, кошик, мука

Вправляти дітей в правильному вимовлянні закінчену# у словах , використовувати прийменники в, на, під. ’ЩЛ

щшщ У дидактичній грі « Розклади пиріжки» щ Спонукати до хорового вимовляння потішок .       г              \

закріпити вміння добирати корзинки та пиріжки за ЩШ     величиною та кольором, прищеплювати вміння

1Ш     бачити нове, реагувати позитивно.                             ¥

Щ

Обладнання: бабуся; хліб -круглий та квадратний дл огляду;готовий хліб , що лежить у печі;піч, українськ ш

світлиця, мука, молоко, тісто; вишитий рушничок дліЙИГ  витирання рук; ложка, дві скляні прозорі посудини

щ для замісу тіста .    ^ ^ ні щ

щл.                                    '•

1

’■                        '    '


Н ітЩ1 тЩ* % і 1 і %£ %тЩ1 тЩ1 гЩ1      тЩЛ1       %£ %£ %£ %£(^Щ) к г   Хід заняття: м

Діти з нянею граються в роздягальні.                                   ¥

щЩВихователь, виходячи до них перевдягається на *

бабусю і говорить такі слова:

 - Дітки! Сьогодні я буду вашею бабусею ізагірошуі%- щ та показати як із чого печуть хлібчик. Ось заходьті^ вас до себе на гостину в хатинку. Хочу розказати ™

Щ0Ічр     сідайте на лавочки, ручки на колінах і слухайте уважно.

Це моя кімната. Це ось у мене піч , ось стіл на щ я випікала ось у цій пічці. Ось бачите один якому лежить хлібина на рушничку. Оцей хлібчик^ |І

Щ хлібчик я уже спекла.                                        ¥

 Фізкультхвилинка: Печу, печу бабку       ¥  Шусь в пічку поза хатку !(2р) Щ

                           Кладу на лопатку                                                      ■ щ

¥ От молодці, як ви грали гарно !Сподобалося вам! ¥ м

щщ -Дітки, що я спекла?                     щм

/Хліб/

-Який хліб

Щ

Круглий, квадратний -це форма хліба                                    ¥

-А який за кольором хліб круглий?

¥

Чорний

-А квадратна хлібина яка?    ¥ м /Біла/  шш

Щ                           ¥Гщ



pdf
Додано
23 березня 2019
Переглядів
633
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку