Урок №12
Тема. Комп'ютерні презентації, їх призначення та класифікація
Мета: сформувати: поняття комп’ютерної презентації; розглянути: види та призначення комп'ютерних презентацій; призначення й можливості технічних засобів (проектор, інтерактивна дошка), необхідних для демонстрації презентацій; призначення й можливості програмних засобів, необхідних для створення презентацій; розвивати: навички роботи з ПК; виховувати інформаційну культуру учнів.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Заслуховування відповідей учнів із наступним обговоренням. Виступи учнів зо підготовленими рефератами. (Доповнення вчителя за потреби)
Ш. Актуалізація опорних знань
1. Можливості яких редакторів ми вивчали на уроках у 9 класі? (Графічного, текстового)
2. Отже, які існують традиційні форми подання інформації? (Графічна, текстова)
3. Які ще види інформації ви знаєте? (Звукова, відео, анімація...)
4. Чи можна поєднати різні види Інформації? Як ви вважаєте, яким чином це можна зробити?
IV. Оголошення теми і мети уроку, мотивація навчальної діяльності
На наступних уроках ми ознайомимося з програмою, що дозволяє працювати з презентаціями. Це програма для підготовки презентацій PowerPoint з інтегрованого пакета Microsoft Office. На вивчення теми відводиться 5 годин. З орієнтовним обсягом знань і вмінь ви зможете ознайомитися за матеріалами стенда «Вивчаємо тему».
Під час вивчення теми вам потрібно буде виконати практичні роботи та завдання. Наприкінці теми — захист власних робіт. Оцінювання ваших презентацій, кліпів та публікацій будемо проводити за формулою: (самооцінка + взаємооцінка + оцінка вчителя) : 3 .
1. Самостійна робота
Пошук в Інтернеті пояснення термінів: презентація, слайд. Узагальнення знайденого матеріалу та обговорення
Виконання комплексу вправ для зняття м'язового напруження. (Варіант 2)
V. Вивчення нового матеріалу
1. Поняття та призначення комп’ютерних презентацій.
У звичайному значенні презентація (від англ. presentation — подання, вистава) — це виступ, доклад, захист проекту тощо. Кажучи узагальнено, демонстрація ідей, людей, виробів, матеріалів і послуг — це завжди презентація.
Один із напрямів підвищення ефективності презентацій — це використання наочності, зокрема плакатів, діаграм, фотоматеріалів, також можуть використовуватися кіно-, відео- і діапроектори, комп'ютерна техніка тощо.
Комп'ютерні презентації — це електронні документи особливого роду. Вони відрізняються комплексним мультимедійним вмістом і особливими можливостями керування відтворенням (показом). Відтворення може бути автоматичним або інтерактивним, у тому числі б дистанційним. Документи цього типу готують за допомогою спеціальних програмних засобів, але при цьому широко використовують і традиційні універсальні засоби: текстові і табличні процесори, графічні редактори, засоби обробки аудіо- і відеоінформації тощо.
2. Властивості слайдових та потокових презентацій.
Загалом комп'ютерні презентації поділяють на два типи: слайдові і потокові.
Слайдова презентація — це набір картинок-слайдів із певної теми, які зберігаються у файлі спеціального формату.
На кожному слайді можна вміщувати довільну текстову, графічну, відеоінформацію, анімації, звук. Слайдова презентація надає можливість інтерактивної взаємодії користувача з презентацією, розширені можливості керування порядком показу слайдів (розгалужені презентації).
Потокова презентація — це вид подання мультимедійних даних. що зібрані й перекодовані в потоковий файл (фільм).
Робота в групах
Учні об’єднуються в групи. Обговорюють такі питання.
Сфери використання презентацій: у навчальному процесі для:
демонстрації ідей тощо.
3. Призначення й можливості програмних засобів, необхідних для створення презентацій.
Зрозуміло, що для створення презентацій необхідне спеціальне програмне забезпеченая, наприклад:
Слайдові презентації:
Microsoft Office (PowerPoint);
OpenOffice (Presentations);
Ashampoo Officc (Presentations) та ін.
Потокові презентації:
Movie Maker;
Microsoft Producer;
ProShow Producer to in.
4. Призначення й можливості технічних засобів, що використовуються під час демонстрації презентацій.
Демонстрація можливостей за наявності засобів.
Самостійна робота
Учні самостійно опрацьовують відповідний розділ підручника та заповнюють таблицю (шаблон таблиці демонструється на екранах учнівських комп'ютерів).
Комп'ютерні презентації |
|
Слайдові |
Потокові |
Означення: |
Означення: |
Програмні засоби: • • • |
Програмні засоби: • • • |
Переваги: • • • |
Переваги: • • • |
Недоліки: • • • |
Недоліки: • • • |
Вибіркове оцінювання складених конспектів.
Демонстрація роботи з програмою Microsoft PowerPoint:
VI. Застосування знань, формування вмінь
1. Практичне завдання
Робота з програмою Microsoft PowerPoint 2003
Інструктаж із правил техніки безпеки. Через 10 хв після початку роботи учні виконують комплекс вправ для зняття зорової втоми. (Варіант 1)
Учні повторюють основні прийоми роботи з текстовим редакторам.
По закінченні роботи учні оформлюють звіт у текстовому редакторі Word (скріншоти + текст, шаблон звіту попередньо розсилається на учнівські ПК: «Комп’ютерні презентацій Звіт 1.doc).
Інструктивна картка
1. Завантажте програму Microsoft PowerPoint: Пуск → Усі програми → Microsoft Office → Microsoft Office PowerPoint.
2. Інтерфейс програми. Підпишіть елементи головного вікна Microsoft PowerPoint 9003.
3. Робота з довідковою системою. Знайдіть та опрацюйте інформацію: «Створення презентацій». «Сполучення клавіш». Знайдену інформацію скопіюйте у звіт.
4. Збережіть документ у власній папці під назвою Комп’ютерні презентацій Звіт 1_Прізвище учня.dос.
5. Запишіть у зошит назви методів створення презентацій.
VII. Узагальнення вивченого матеріалу
Перегляд готових презентацій
Учні ознайомлюються з презентаціями, створеними учнями інших класів школи, здійснюють аналіз презентацій за критеріями (максимум — 4 бали).
№ |
Вміст |
Оформлення |
Використання спецефектів (рисунки, анімація) |
Загальна кількість балів |
Презентація 1 |
|
|
|
|
Презентація 2 |
|
|
|
|
Презентація 3 |
|
|
|
|
Презентація 4 |
|
|
|
|
Колективне обговорення, визначення за підсумками кращої з поданих презентацій.
Ознайомлення з критеріями оцінювання майбутніх учнівських презентацій.
Учні отримують картку для оцінювання, завдяки якій вони можуть орієнтуватися, на що треба звернути увагу під час створення презентації.
Максимальна кількість балів |
Критерій |
Само оцінка |
Оцінка вчителя |
Оцінка учнів |
Середній бал |
1 бал |
Теоретичний матеріал |
|
|
|
|
1 бал |
Актуальність теми, призначення презентації |
|
|
|
|
1 бал |
Використання рисунків |
|
|
|
|
1 бал |
Використання таблиць, схем. діаграм |
|
|
|
|
2 бали |
Зміст та структура матеріалу, вміст слайдів |
|
|
|
|
2 бали |
Наявність анімаційних ефектів та їх доцільність |
|
|
|
|
1 бал |
Презентація проекту |
|
|
|
|
1 бал |
Відповіді на запитання |
|
|
|
|
2 бали |
Загальне оформлення |
|
|
|
|
Підсумок |
|
|
|
|
Колективна робота
Обговорення етапів створення презентацій. Учитель записує думки учнів у вигляді схеми.
Зарисувати створену схему в зошит.
VIII. Підбиття підсумків уроку
Рефлексія
Чого навчилися?
Що нового дізналися?
IX. Домашнє завдання
Опрацювати конспект уроку та відповідний розділ підручника.