Комп’ютерні тренажери для вивчення математики

Про матеріал
Мета: навчальна: ознайомити з іграми для вдосконалення навичок роботи з маніпуляторами, клавіатурою, вдосконалювати математичні знання; розвивальна: розвивати спостережливість, пам’ять, мовлення; виховна: виховувати здатність орієнтуватися в інформаційному просторі. Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Перегляд файлу

 

2 клас. Урок 13.

Тема: Комп’ютерні сервіси підтримки вивчення математики

Мета:

навчальна: ознайомити з іграми для вдосконалення навичок роботи з маніпуляторами, клавіатурою, вдосконалювати математичні знання;

розвивальна: розвивати спостережливість, пам’ять, мовлення;

виховна: виховувати здатність орієнтуватися в інформаційному просторі.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, презентація, роздатковий матеріал.

Програмне забезпечення: Сходинки до інформатики, Скарбниця знань, GCompris, Інформатика. 1-й рік навчання.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП (1-2 хв.)

  • привітання;
  • перевірка готовності учнів до уроку;
  • перевірка присутніх.

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (3-4 хв.)

  1. "До нас завітав гість”

 - Як ми його назвемо? В нього для вас є деякі завдання.

- Що ми вивчали минулого разу?

- Що таке ребус?

- Пазли?

- Танграм?

- Яку назву має сайт на якому ви складали пазли?

 

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (5-7 хв.)

  1. Розшифруйте приклади

Впишіть цифри в кожну фігуру. (на дошці)

2. Задачі

1. У хлопчика було 6 кішок, 3 кільця ковбаси і 3 сосиски. Кішки посварилися, бо кожна хотіла сосиску. Як хлопчик помирив кішок?

Відповідь. Поділив усі м'ясні продукти навпіл.

3. Олі 6 років, Миколка на два роки молодший від Олі. Скільки років дітям разом?

Відповідь. 10 років.

3. Сполучіть точки від 1-ої до 20-ої.

 

 

— Що допомогло вам упоратися із завданням? (Уважність і знання математики) Ці риси дуже важливі для успішного навчання. Без них не можна обійтись і під час розв'язування будь-яких задач та ігор.

 

ІV. Повідомлення теми і мети уроку (1-2 хв.)

- Вамі вже, мабуть, відомо, що існують не тільки звичайні ігри, а й комп’ютерні. Вони допомагають і розважатися, і навчатися. Отже, сьогодні ми ознайомимося з комп’ютерними іграми для вдосконалення математичних знань.  (1 слайд).

 

V. Вивчення нового матеріалу (12-15 хв.)

  1. Розповідь вчителя (+презентація)
  2. Робота з підручником

- А зараз розгортаєте підручник та читаєте на ст. 48-51.

3. Фізкультхвилинка

Пісня “Прикол”

4. Робота з зошитом

  1. .ребус Впр. 4, 5,6

 

VI. Закріплення, систематизація та узагальнення знань (7-10 хв.)

  1.Розфарбуйте кольоровими олівцями кожен квадратик заданим кольором.

Що ви дістали?

Кольори: 1 — червоний, 2 — жовтий, 3 — зелений, 4 — синій.

Відповідь. Будиночок.

 

  1.  Додаткове завдання

Виконайте команди і отримайте малюнок: початок з позначеної крапки.

Команди: 2 кроки вгору, 2 кроки праворуч, 2 кроки вгору, 4 кроки праворуч, 2 кроки вниз, 2 кроки праворуч, 2 кроки вниз, 1 крок ліворуч, 1 крок вниз, 2 кроки ліворуч, 1 крок вгору, 2 кроки ліворуч, 1 крок вниз, 2 кроки ліворуч, 1 крок вгору, 1 крок ліворуч.

  1. Працюємо на комп’ютері
  1. . Дитячий портал “Пустунчик”
  2.  Сходинки до інформатики / математичний космодром/ Курчата

 

VІІ. Підбиття підсумків уроку (1-2 хв.)

  1. Запитання і завдання з підручника на ст. 51
  • Що ми сьогодні вивчали?
  • Яка вправа вам сподбалась найбільше?
  • Що вам ще запам’яталось?

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Горбачова Людмила
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додано
14 квітня 2021
Переглядів
694
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку