Конпект уроку з математики

Про матеріал
вчити складати таблицю множення числа 2; удосконалювати обчислювальні навички, сприяти розвитку критичного мислення, розвивати вміння розв’язувати задачі на множення, порівнювати вирази на дії різного ступеня; виховувати любов до математики.
Перегляд файлу

                 Конспект уроку з математики для 2 класу

Тема. Таблиця множення числа 2. Задачі на множення. Побудова ламаної та обчислення її довжини.

Мета: вчити складати таблицю множення числа 2; удосконалювати обчислювальні навички, сприяти розвитку критичного мислення, розвивати вміння розв’язувати задачі на множення,  порівнювати вирази на дії різного ступеня; виховувати любов до математики.

Засоби навчання:  мультимедійний комплект.

 Ключові компетентності: математична компетентність, уміння вчитися

впродовж  життя, соціальна.

Тип уроку. Вивчення нового матеріалу.

Перебіг уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

* Створення позитивного психологічного клімату класу.

Учні стають обличчям одне до одного, торкаються пальчиками рук (починаючи з великого) і промовляють: «Бажаю успіху» (торкаються вказівними пальчиками), «великого» (торкаються середніми пальчиками), «у всьому» (торкаються підмізинними пальчиками), «і всюди» (торкаються мізинцями). «Вітаю!» (дотик усією долонею).

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

(Демонстрація навчальної презентації)

1. Усно обчисли.

- Скільки вух у 3  кенгуру?

- Скільки хвості  6 котиків?

- Скільки вух у 4 зайців?

- Скільки лапок у 5 ведмедиків?

- У шкільній їдальні використали 5 банок яблучного соку, по 3 л кожна. Скільки літрів яблучного соку використали в їдальні?

2. Хвилинка каліграфії.

— Записати числа третього десятка.

 III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.

— Сьогодні на уроці ви складете і вивчите таблицю множення числа 2.

 IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

Робота за підручником (с. 60-61).

Завдання 1. Усне виконання.

Завдання 2. Колективне опрацювання матеріалу.

— Знаходити добуток додаванням незручно. Потрібно скласти і вивчити таблицю множення числа 2. Прочитайте таблицю. Що цікавого ви помітили? Як можна одержати значення наступного виразу з попереднього?

Завдання 3.Порівняння виразів.

Завдання 5.Колективне розв’язування задачі. Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

Завдання 4. Задача розв’язується самостійно, після аналізу.

Фізкультхвилинка.

 V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ.

1. Які вирази не відповідають малюнку? Познач ν

 

 

 

 

2 + 2 + 2 +2           2 + 4

4 + 2                       2 • 4

2. Які вирази не відповідають малюнку?

 

2 + 2 + 2 +2 + 2 + 2            6 + 6

2 + 6                                    2 • 6

 

3. Обчисліть.

2 ∙ 7 =                    2 ∙ 9 + 9 =                   2 ∙ 8 + 16 =

2 ∙ 5 =                     2 ∙ 9 - 9 =                   2 ∙ 6 + 12 =

       

4. Розв'яжіть задачу

Один оператор набирає на компютері за день 25 сторінок тексту, а інший – 20. Скільки сторінок наберуть обидва оператори за 2 дні?

5. «Розріж» квадрат ламаною з трьох відрізків на дві рівні фігури

6. Інтерактивне завдання (https://learningapps.org/display?v=pqfew2jdn20)

 

 VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія.

Вправа «Незавершені речення».

  •          Що нового дізналися на уроці?
  •          Розкажіть таблицю множення числа 2.
  •          Чи справдилися ваші очікування?
  •          Чи досягли завдань, які ставили?

Вправа «Гном».

— Оцініть свою роботу на уроці за допомогою гномів. У дітей два стікери-гноми. Діти обирають один і прикріплюють на фліпчарт. Усміхнений гном —
урок пройшов успішно; сумний — було нудно і нецікаво.

 

.

docx
Додав(-ла)
Толмач Наталія
Додано
15 жовтня
Переглядів
120
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку