2 клас
Математика
Тема. Додавання й віднімання іменованих чисел. Розв'язування задач.
Мета. Повторити та закріпити з учнями назви чисел при діях додавання та віднімання;ознайомити другокласників з прийомами додавання та віднімання іменованих чисел; удосконалювати обчислювальні навички двоцифрових чисел, вміння розв’язувати задачі. Розвивати пізнавальний інтерес, пам'ять, увагу, мислення. Виховувати у дітей почуття товариськості та взаємодопомоги.
Обладнання. Підручник, зошит, комп’ютер, модель годинника, дидактичний матеріал: малюнок «Країна Математичних Знань».
Тип уроку: Урок – подорож
Хід уроку
І. Організація класу.
Дзвоник пролунав веселий,
Дружно всіх він кличе в клас.
І цікаве на уроці
Пропоную я для вас.
Станьте струнко, схаменіться,
Один одному всміхніться!
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
(записати вирази та обчислити значення)
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
ІV. Робота над темою уроку.
(підручник «Математика» 2 клас М. Козак, О. Корчевська, с. 68)
Подорож в Країну Математичних Знань.
(с. 68, завдання 1 – виконуємо коментовано, біля дошки).
1 м = 10 дм.
(с. 68, завдання 2 – пояснення вчителя, 3 – робота в парах).
- При додаванні двоцифрових чисел – розкладаємо на десятки і одиниці лише другий доданок. До першого доданку спочатку додаємо десятки другого доданка, до отриманого результату – додаємо ще одиниці другого доданка.
Наприклад: 26 + 58 = 26 + 50 + 8 = 76 + 8 = 84
(можна виконати руханку під музику, або просту віршовану фізкультхвилинку)
А тепер відпочивайте,
Про здоров'я своє дбайте.
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій поклоніться,
І до сонця потягніться,
Веретеном покрутіться.
Раз присядьте, два присядьте
І за парти тихо сядьте.
(с. 68, завдання 4, колективна робота, один учень працює з демонстраційною моделлю годинника)
- Визначимо, котру годину зараз показує годинник? ( 9 год 10 хв);
- Щоб визначити, котру годину буде показувати годинник через 10 хв, потрібно годинну стрілку перевести вперед на 10 хвилин, або скласти вираз, де години додаємо до годин, а хвилини – до хвилин.
9 год 10 хв + 10 хв = 9 год 20 хв – розпочнеться другий урок.
( с. 68, завдання 5, після пояснення вчителя – учні працюють самостійно)
V. Підсумок уроку.
- Ось і закінчилась наша подорож.
- В якій країні ми побували?
- Хто в ній живе?
- На яких зупинках зупинялися?
- Чого навчилися?
- Чи цікаво було подорожувати?
VІ. Домашнє завдання.
Завдання 6, с. 68.