Конспект
Комп’ютер, основні складові комп’ютера та їх застосування
Тема: комп`ютера, основні складові комп`ютера та їх застосування.
Мета: ознайомити учнів з основними складовими комп`ютера та їхнім призначенням, назвами та пристроями системного блока; виховувати культуру навчальної праці при роботі з комп`ютером та бережливе ставлення до техніки.
Цілі:
навчальна: розглянути будову комп'ютера, ознайомити учнів зі складовими комп'ютера та їх призначенням;
розвивальна: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки; сприяти розвитку пам'яті, уваги, спостережливості;
виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість; виховувати культуру користувача ПК
Тип уроку: засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок;
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, картки із завданнями.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Ось прийшли ми знов у клас,
Де чека комп’ютер нас.
Правила ми пригадаєм
Щось новеньке ми пізнаєм.
Нумо сіли всі рівненько
І працюємо дружненько.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.Як можна назвати комп’ютер, який вміє:
- рахувати? (математик)
- складати музику? (музикант)
- малювати? (художник)
2.Які сучасні комп`ютери ви знаєте?
3.Які ще електронні пристрої ви знаєте?
III.Мотивація навчальної діяльності.
Відповідь: комп’ютер
Відгадай загадки:
Я маленька, але важлива
На столі дуже активна.
Натиск, клік, і курсор рухається,
За допомогою мене все простіше стає.
Що я таке?
Відповідь: комп’ютерна мишка
На столі стоїть він, світло яскраве віддає,
Зображення чудове на собі відображає.
Його зовнішність шикарна, яскрава,
Разом з комп'ютером він незамінний завжди вправа.
Що це за пристрій?
Відповідь: Монітор!
Вправа «Мозковий штурм»
На вашу думку, які складові комп’ютера і для чого вони призначені?
IV. Вивчення нового матеріалу
Подивіться на малюнок, ви відразу впізнаєте монітор. Він схожий на телевізор. На екрані монітора відображається інформація, з якою працює комп’ютер.
Далі ви бачите системний блок. У ньому знаходяться пам’ять, процесор, пристрої для роботи з дисками. До нього приєднуються всі інші пристрої. Перед монітором розташована клавіатура, а поруч з нею – миша. Натискаючи клавіші на клавіатурі, ми вводимо інформацію в комп’ютер. Миша також слугує для введення в комп’ютер інформації. Іноді вона може замінити клавіатуру і спростити керування комп’ютером.
Є іще пристрої виведення інформації (монітор виводить інформацію на екран та принтер – виводить інформацію на папір).
За допомогою принтера можна надрукувати тексти, малюнки, фотографії.
А сканер нам потрібний, щоб ввести в комп’ютер графічні зображення, наприклад фотографії або малюнки.
Модем використовують для того, щоб передати інформацію з одного комп’ютера на інший,розташований далеко.
Монітор, системний блок, клавіатура, мишка – це основні складові
частини комп’ютера, без яких він не може працювати.
- Назвіть, які складові ви вважаєте додатковими? (колонки, навушники, сканер, принтер, модем).
Намалюй пристрій виведення інформації, який ти знаєш.
ІV.Фізкультхвилинка
Слухати ми перестали
I тепер вci дружно встали.
Будемо відпочивати,
Нумо вправу починати.
Руки вгору, руки вниз,
I легесенько прогнись.
Покрутились, повертілись,
На хвилинку зупинились.
Пострибали, пострибали,
Раз — присіли, другий — встали.
V. Засвоєння нових знань. Формування вмінь.
1.Робота на картках.
- підпишіть назви, які ти запам`ятав із складових комп`ютера.
2.Швидко закінчіть речення:
Друкує на папері - …
Показує дії з інформацією - ….;
Переводить інформацію з паперу до комп`ютера - …;
Дозволяє писати тексти - …..
VІI. Вправи для очей.
Полетів метелик вгору, полетів метелик вниз,
Клас він облетів по колу, сів на парту, сів на ніс.
В інший бік летів по колу, - і геть від нас.
Хай літає він волі. До уроку вже нам час.
VIII. Підбиття підсумків уроку.