Конспект інтегрованого заняття "Свійські тварини, птахи та їх дитинчата"

Про матеріал
Конспект заняття розрахований на дітей старшого дошкільного віку з ООП , поєднує в собі заняття з ознайомлення з природним довкіллям і образотворчою діяльністю (аплікація).
Перегляд файлу

КОНСПЕКТ ІНТЕГРОВАНОГО ЗАНЯТТЯ

(ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПРИРОДНИМ ДОВКІЛЛЯМ + АПЛІКАЦІЯ)

НА ТЕМУ

«СВІЙСЬКІ ТВАРИНИ, ПТАХИ ТА ЇХ ДИТИНЧАТА»

(старша група, діти з ООП)

Підготувала вихователь

КЗ «БНРЦ «Довіра» КМР

С. Максютенко

 

Мета:

- збагачувати та систематизувати знання дітей про свійських тварин та птахів, про те, як людина турбується про тварин; збагачувати словниковий запас дітей словами, що позначають назви дитинчат свійських тварин та птахів; вчити створювати виразний образ баранця шляхом виконання об’ємної аплікації;

- розвивати пізнавальну активність, увагу, пам'ять, вміння відповідати на запитання дорослого;

- сприяти підвищенню позитивного емоційного настрою дітей; виховувати в дітях доброту, формувати турботливе ставлення до тварин

 

Обладнання: аудіозапис голосів свійських птахів та тварин, картина «У бабусі на подвір’ї», картки з зображенням тварин і птахів, муляжі свійських тварин та птахів, магнітна дошка; вата, клей, картки з силуетним зображенням баранця для аплікації.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

 

І. Організаційний момент

Вихователь разом з дітьми стають у коло:

Встаньте, дітки, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться всі до мене,

Посміхніться і до себе.

Привітайтесь: «Добрий день!»

Розпочнемо гарно день!

Вихователь:

-          Сьогодні я вам пропоную вирушити в подорож, а куди саме, ви зараз спробуєте відгадати.

(звучить аудіо запис з голосами свійських тварин  та птахів: півник, курка, качка, корова, коза, свиня)

-          Чиї голоси ви почули?

-          Де можна побачити свійських тварин? (на фермі або в селі)

-          А на чому туди можна доїхати? (машина, автобус)

Вихователь пропонує дітям стати один за одним, покласти руки на плечі і відправитися в гості до свійських тварин.

ІІ. Основна частина

Діти зупиняються біля дошки, на якій прикріплена картина «У бабусі на подвір’ї»

C:\Users\User\Downloads\ферма 2.jpg

 

Вихователь:

-          Уважно подивіться на картину. Зараз я вам буду загадувати загадки, а відгадки ви будете шукати на картині.

Полюбляє він ковбаску,
Розгризає маслаки
І отримує він ласку
Від хазяйської руки.
Якщо друга захищає,
Про життя своє не дбає.
Хто твій вірний помічник?
Хто сміливий захисник?
                                (Собака)

-          Яку користь приносить собака людині? (сторожує будинок, захищає людину)

-          Як називається будиночок собаки? (будка)

-          Покажіть собаку на малюнку. Скільки собак? (дві: велика і маленька)

 

Ця тварина вже від ранку

Нам співає колисанку,

Нявкає, муркоче,

Бо сметанки хоче.

Що це, діти, за воркотик?

Це пухнастий сірий…

                                     (котик).

-          Де котик на цій картинці? (на будці у собаки)

-          Яка користь від котика? (ловить мишей)

-          Що полюбляє їсти котик? (сметану, молоко тощо)

 

 

 

Здавна людям помагає,

Довгий хвіст і гриву має,

Любить сіно пожувати,

“І-го-го!” — ірже завзято,

Бо не відає про лінь,

Як працює в полі…

                                   (кінь).

-          Як ви думаєте, яку користь приносить людині кінь? (допомагає по господарству – перевозить грузи, людей)

-          Де живуть коні? (в стайні)

 

Я в ґадзівстві допомога

Маю вим’я і два роги.

Цілий день траву жую,

Молоко смачне даю.

(Корова)

-          Яка користь від корови? (смачне і корисне молоко, з якого можна зробити сир, сметану)

-          Де живе корова? (у хліву)

-          А де на малюнку корова (в хліву). Якого вона кольору? (п’ятниста)

 

В неї замість носа — рило,

Весь город ним перерила.

Хрюкає вона: “Хрю-хрю,

Дуже їсти я люблю!”

У багнюці спить щодня

Ця замурзана…

(свиня).

-          Яка користь від свині? (дає сало, м'ясо)

-          А де на малюнку свиня? (її там немає)

 

Має дуже прудкі ніжки,

Наставляє грізно ріжки

На великого собаку.

Той сховався з переляку.

А дасте ви їй травиці,

Кухлик чистої водиці —

Молочком вас пригостить.

Хто вона? Ану скажіть!

(Кізочка)

Вихователь:

-          Молодці дітки, ви відгадали і знайшли на малюнку всіх тварин. А хто ще зображений на малюнку? (птахи).

-          Назвіть свійських птахів, яких ви бачите на цьому малюнку?  (качка з каченятами, гуска з гусенятами, курочки з курчатами, півник та індик)

-          Діти, а яка користь від свійських птахів? (вони дають яйця, м'ясо, пір’я, пух)

Вихователь:

-          Молодці, дітки, ви добре справились з завданням. Пропоную вам трохи відпочити і порухатися

 

Фізкультхвилинка «Танок маленьких каченят»

(під відповідний музичний супровід)

Діти стають всі у коло і повторюють рухи за вихователем.

Вихователь:

-          Діти, а чи потрібно доглядати за свійськими тваринами?

-          Як люди доглядають за ними? (годують, напувають, прибирають за ними)

-          Я вам пропоную пограти у гру і накормити наших тваринок

 

Дидактична гра «Нагодуй тварину»

Діти розкладають карточки з відповідним кормом до тварин, коментуючи свій вибір.

Вихователь:

-          Тваринок ми нагодували. А погляньте, що у мене в руках (вихователь тримає карточки з зображенням дитинчат свійських тварин і птахів).

-          Давайте допоможемо малюкам знайти своїх батьків.

 

Дидактична гра «Збери сімейку»

Діти отримують карточки з малюками тварин і знаходять їх батьків. Коли родина буде зібрана, дитина повинна назвати правильно всіх членів родини.

(варіант цієї ж гри з м’ячем: вихователь кидає м’яч і називає дитинча, а дитина повинна назвати батьків малюка і кинути назад м’яч вихователю)

Вихователь:

-          Ой, а хто це тут плаче? (звучить аудіо запис голосу вівці)

-          Так, це плаче овечка. А як ви думаєте, чому вона плаче? (варіанти відповіді дітей: хоче їсти,  її образили)

-          А погляньте сюди (вихователь дістає малюнок баранця, тільки без «шубки»).

-          То чому плаче баранець? (він голий, йому холодно)

-          Давайте зробимо йому шубку і він не буде плакати.

-          Перед тим як приступити до роботи, давайте розімнемо наші пальчики

 

Пальчикова гра «У бабусі на подвір’ї»

У бабусі на подвір’ї

Багато друзів наших є:

Кішка з кошенятами,

Собака з цуценятами,

Корівка з телятами,

Кізка з козенятами,

Свині з поросятами.

(загинають пальці, переховуючи тварин)

Бігають, стрибають,

(перебирають пальцями, стукають по столу)

Бабусі допомагають.

(плескають в долоні)

 

Аплікація з вати «Шубка для баранця» (колективна робота, формат А3)

Вихователь:

-          Діти, а якого кольору шубка у баранця? (білого)

-          Яка вона на дотик? (м’якенька, пухнаста)

-          У вас у кожного є шматочок вати. Вам необхідно накрути кульки з вати і приклеїти їх на малюнок.

Самостійна робота дітей. Допомога дітям, які не можуть самостійно виконати завдання (слабка моторика пальців рук)

 

Вихователь:

-          Молодці, ви гарно попрацювали. Подивіться, який він гарний і тепер він точно не замерзне.

 

ІІІ. Підсумки

Вихователь:

-          Де ми сьогодні побували?

-          Яких тварин і птахів ми побачили на подвір’ї?

-          Як одним словом можна їх назвати?

docx
Додано
21 січня
Переглядів
3907
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку