Конспект інтегрованого заняття з ознайомлення з довкіллям «Посадимо цибульку чарівну»

Про матеріал
Вікова група: молодший дошкільний вік (3–4 роки) Мета: Сформувати у дітей уявлення про цибулю як овоч, її будову (корінець, цибулина, зелені пір'ячка-стрілки), ознайомити з процесом садіння цибулі в ґрунт; закріпити знання про умови, необхідні для росту рослин (земля, вода, світло, тепло). Розвивати дрібну моторику рук, спостережливість, увагу, зв'язне мовлення. Виховувати інтерес до праці, дбайливе ставлення до природи та бажання доглядати за рослинами, які посадили власноруч. Матеріал та обладнання: Іграшка Зайчик, кошик із цибулинами (за кількістю дітей + одна велика для демонстрації), пластикові стаканчики із землею, лійки з водою, проросла цибулина із зеленим пір'ям (для зразка).
Перегляд файлу

Тема: «Посадимо цибульку чарівну»

Вікова група: молодший дошкільний вік (3–4 роки)

Мета: Сформувати у дітей уявлення про цибулю як овоч, її будову (корінець, цибулина, зелені пір'ячка-стрілки), ознайомити з процесом садіння цибулі в ґрунт; закріпити знання про умови, необхідні для росту рослин (земля, вода, світло, тепло). Розвивати дрібну моторику рук, спостережливість, увагу, зв'язне мовлення. Виховувати інтерес до праці, дбайливе ставлення до природи та бажання доглядати за рослинами, які посадили власноруч.

Матеріал та обладнання: Іграшка Зайчик, кошик із цибулинами (за кількістю дітей + одна велика для демонстрації), пластикові стаканчики із землею, лійки з водою, проросла цибулина із зеленим пір'ям (для зразка).

Хід заняття:

І. Вступна частина

Діти сидять на стільчикак. Лунає стукіт у двері.

Вихователь: Малята, подивіться, хто завітав до нас у гості! Це ж Зайчик Вухань. Він приніс із собою чарівний кошик. Давайте привітаємося!

Діти вітаються. Вихователь бере кошик і загадує загадку.

Вихователь: Зайчик хоче, щоб ми відгадали, що лежить у кошику:

Сидить марушка в семи кожушках,

Хто її роздягає, той сльози проливає.

(Цибуля)

Діти: Цибуля!

Вихователь: Правильно, це цибулька! Зайчик приніс її зі свого городу.

ІІ. Основна частина

1. Розглядання та обстеження цибулі

Вихователь дістає з кошика одну велику цибулину, а дітям роздає по маленькій.

Вихователь: Візьміть цибулинку в ручки. Яка вона на дотик? Тверда чи м'яка? Кругла чи видовжена? Погладьте її. Чи гладка вона?

Вихователь: Якого коліру цибулька? (Жовта, золота, коричнева). Зверніть увагу, на ній є лушпиння — це ті самі «кожушки», про які йшлося в загадці. Цибулька так ховається від холоду.

Вихователь показує суху цибулину і пророслу.

Вихователь: Подивіться, знизу у цибулинки є маленькі волоски. Це корінці. Ними вона тримається за землю і п'є водичку. А зверху (показує на верхівку) цибуля випускає зелені листочки, які називають стрілами або пір'ячком. Подивіться на цю цибулинку — її пір'ячко вже прокинулося і виросло. Якого воно кольору? (Зеленого). На смак воно соковите і дуже корисне, в ньому багато вітамінів, щоб ми з вами не хворіли.

2. Практична робота: Садіння цибулі

Вихователь: Зайчик каже, що його цибулинки ще «сплять» у своїх кожушках. Щоб вони прокинулися і виростили нам корисне зелене пір'ячко, їх треба посадити. Що нам для цього потрібно? (Земля, водичка, тепло і світло).

Вихователь запрошує дітей до столу, де підготовлені стаканчики з ґрунтом.

Алгоритм посадки (вихователь демонструє, діти повторюють):

Пальчика робимо невелику заглибину в землі. Знаходимо, де в цибулинки корінець (хвостик з волосками). Повертаємо цибулину корінцем вниз, а гострою верхівкою  вгору. Обережно притискаємо цибулину корінцем у землю, але так, щоб верхівку (чубчик) було видно. Землею повністю засипати не треба. Беремо лієчки і акуратно поливаємо землю навколо цибулинки водичкою.

Діти виконують роботу, вихователь допомагає індивідуально, контролює, щоб діти садили цибулю корінцями вниз.

ІІІ. Заключна частина

Вихователь: Які ви в мене молодці! Справжні помічники. Зайчик дуже радий, що ви допомогли посадити цибульку.

Бесіда на закріплення:

Що ми сьогодні садили?

Яким боком ми садили цибулинку в землю  корінцями чи верхівкою?

Чим ми поливали нашу цибульку?

Куди ми поставимо наш ящичок, щоб цибулька швидше виросла? (На підвіконня, ближче до сонечка).

Вихователь: Ми поставимо наш «город» на вікно, будемо щодня спостерігати, як з'являються зелені вітамінні листочки, і обов'язково пригостимо ними всіх за обідом!

docx
Додано
16 травня
Переглядів
67
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку