Конспект "Мій рідний край" (самопідготовка)

Про матеріал
Самопідготовка розроблена у вигляді усного журналу та містить такі сторінки:«Наукова», «Історична», «Інтелектуальна», «Рідна мова», «Спортивна», «Літературна». Мета самопідготовки розвивати та вдосконалювати вміння учнів самостійно працювати; формувати навички раціонального використання часу; закріпити і систематизувати знання дітей здобутих ними на уроках; розвивати зв’язне мовлення; збагачувати словник; розвивати увагу, пам’ять, мислення; виховувати любов до рідного краю.
Перегляд файлу

                  «Мій рідний край, тут я живу»

 

Мета:  розвивати та вдосконалювати вміння учнів самостійно працювати; формувати навички раціонального використання часу; закріпити і систематизувати знання дітей здобутих ними на уроках; розвивати зв’язне мовлення; збагачувати словник; розвивати увагу, пам’ять, мислення; виховувати любов до рідного краю.

Обладнання: ілюстрації, таблички, пам’ятки, презентація сторінок журналу: «Наукова», «Історична», «Інтелектуальна», «Рідна мова», «Спортивна»,

«Літературна», плакат зарядки для очей, маски, мікрофон.

                                                    Хід

 

І. Підготовча частина    

1. Організаційний момент

      звіт чергового учня;

      перевірка наявності слухових апаратів.

2.Фонетична ритміка

Черговий звук  «П»

І. па, по, пу, пі, пе

   Палка, пенал, підлога, пиріг, повісь, постав.

   Новий пенал.   Смачний пиріг.  Повісь пальто.

Павлик полив квіти.

Павлик полив квіти?

Павлик полив квіти!

                            Скоромовка

Поліна просо посипала, Пташків на просо зазивала. Пташки прилетіли,  Просо поїли. Розмовна хвилинка

-         В які країні ти живеш?

-         Столиця України?

Вихователь:Всі сідайте тихо, діти,

                     Домовляймось не дрімати,        А знання мерщій хапати.       Щоб не було вам мороки –        Ви готові до роботи?

      Тож, гаразд, часу не гаймо.

      Самопідготовку починаймо.

інструктаж до виконання домашніх завдань; розподіл часу на виконання домашніх завдань; призначення учнів-консультантів.

 

-         Щоб краще і змістовно виконати домашнє завдання, ми будемо сьогодні працювати під девізом.  

"Працюй наполегливо, швидко, старанно, Щоб кожна хвилина не втратилась марно."  - В якій країні  ми з вами живемо?

-         Так, вірно, ми живемо на Україні. Це наша рідна земля. Це наша Батьківщина.

Вправа «Асоціативний кущ»

Які асоціації у вас викликає слова «Батьківщина»

-   Наша країна дуже гарна, славетна. У нас багата історія. А яка у нас природа: ліси, поля, гори, річки, озера. Могутній Дніпро, який протікає через усю нашу Вітчизну.

-   Сьогодні самопідготовку ми проведемо у вигляді усного журналу

«Мій рідний край, тут я живу!»

ІІ. Основна частина

1.  Математика   сторінка «Наукова»

      усний рахунок (повторення таблички множення)

(Якщо діти правильно відповіли, відкривається ім’я та прізвище вченого Михайло Пилипович Кравчук.)

-   За допомогою цього наукових працю цього вченого був створений в світі        перший електронний комп’ютер.   виконання завдання;

 (хто раніше виконав завдання, додаткове завдання з карток)

      індивідуальна допомога і контроль з боку вихователя;

      самоперевірка;

      перевірка учнями-консультантами; вибіркова перевірка вихователем; підсумок.

Фізкульхвилинка  

          Встаньте, діти, потягніться, Землі нашій поклоніться

За щасливий день вчорашній,

І до сонця потягніться,

Веретенцем покрутіться.

Відпочили? Все гаразд.

До роботи знову час.

2. Історія  сторінка «Історична»

-  У нашої країни дуже славетна і багата історія. Відгадайте ребуси і ви дізнаєтесь, як звали князів Київської Русі.

              завдання з історії: читати ст.88-90;

              самостійне виконання завдання;

              вибіркове читання;       перевірка знань;         підсумок.

3. Сторінка «Інтелектуальна» Диференційовані завдання.

Виконати тести (Богдану, Віталію, Денису Ч., Дмитру Ч.

1) Найбільша річка в Україні:        2) Найбільша гора в Україні:

А) Дніпро;                                    А) Ай-Петрі;

Б) Лісна;                                       Б) Говерла;

В) Случ.                                        В) Ромаш-Кош.

3)Діючий президент України:            4) Найбільшим озером в Україні:

         А) Кравчук;                                             А) Синевір;           

         Б) Кучма;                                                 Б) Ялпуг;

         В) Порошенко.                                        В) Сасик.

5) Житомирщина це:                            6) Народні символи України:

      А) Закарпаття;                                          А) Рушник, калина, вінок;          Б) Донбас;                                                 Б) Рушник, квітка, хліб;       В) Полісся.                                                В) Пісня, річка, вірш.

 

    Гра «Утвори пару» (Даші, Насті, Денису Я.)

Рідна               калина   Вишитий        земля

Червона          коровай

Смачний        рушник

Вставити пропущені літери у прислів’я. (Марині, Павлику) Л…дина без В…тч…зни, як с…лов…й без п…сні.

На Б…тьк...вщ…ні і шк…ринка — пи…р…г.

 

Фізкультхвилинка.  (гімнастика  для очей)

 

4.Українська мова.

Сторінка «Рідна мова»

-   Українська – одна з найкрасивіших мов у світі. Вона визнана другою за мелодійністю мовою світу після італійської.

 Найбільш уживаною в українській абетці є літера «П», на цю літеру починається найбільша кількість слів.

Гра «Зайва літера» ( завдання трійкам)

Закреслити зайві літери, щоб утворилося слово.

п б а е п і д р                    п е ш н в а л                    п ш т ц а х п а с р в т а                       п а м с т у а                     п о ч с у х д п а у л ь ж т о                  п і к в з е ф н ь                 п и н р л і г

Інтерактивна гра «Мікрофон» - Назвіть головні члени речення.

-   Що так підмет? На які питання відповідає?

-   Що таке присудок?

-   Назвіть другорядні члени речення.

-   Що додаток, означення, обставина?

           завдання: Вправа № 73 (списати підкреслити головні та другорядні члени   речення)

           виконання завдання;

           індивідуальна допомога і контроль з боку вихователя;

           самоперевірка;

           перевірка учнями-консультантами;          вибіркова перевірка вихователем;         підсумок.

Фізкульхвилинка 5. Сторінка «Спортивна»

- Наша країна славиться не тільки історією, гарною природою, а й ще славетними спортсменами, які прославляють нашу Україну на весь світ.

Розгадайте кросворд   (завдання групам)

 

                      4.                                                                      5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

3.

 

1.Українська чемпіонка з плавання.  ( Клочкова)

2.   Чемпіон світу з стрибків з шестом. (Бубка)

3.   Відомий у світі український футболіст.  (Шевченко)

4.   Брати боксери. (Клички)

5.   Найсильніша людина в Україні. (Вірастюк)

 

6.   Українська література Сторінка «Літературна» Словничок на хвилинку

Письменник         твір для співу

Поет                      на ньому пишуть

Пісня                     пише твори

Папір                     їжа           

Пиріг                     меблі

Парта                     пише вірші

-         Наша батьківщина славиться великими письменниками, поетами. художниками. Гра «Хто я?»

Дітям пропонують за 90с вгадати хто вони. Один із учень одягає голову маску з зображенням письменника та задає питання, на які можна відповідати лише

«так» або «ні». ( Шевченко Т.Г., Леся Українка)

      завдання вірш «Садок вишневий коло хати» Шевченко (виразно читати) 

      розбір словника;

      самостійне читання; читання ланцюжком; підсумок.

ІІІ. Заключна частина.

-         Ось ми з вами перегорнули останню сторінку нашого журналу. Вам було цікаво?

      аналіз старанності, дисциплінованості, організованості учнів під час роботи;

      проведення конкурсу «Краща домашня робота».

- Як було виконувати домашнє завдання ?

üМені було важко.

üМені було не дуже важко.

üМені було легко.

 

 

 

                                                                           Сторінки усного журналу                                      Додаток 

image

 

 

   

image

 

image

 

image

 

image

 

   

image

Повторення таблички множення

(якщо діти правильно відповіли, відкривається ім’я та прізвище вченого Михайло Пилипович Кравчук.)

                          image

Михайло Пилипович Кравчук

Ребуси

   

image

image

Гра «Хто я?»

image

image

pdf
Додано
26 січня
Переглядів
177
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку