Вид діяльності: Логіко-математичний розвиток
Тема заняття: «Число і цифра 1. Орієнтування в часі».
Мета:
формувати поняття про число; учити лічити предмети в межах 2;
ознайомити з цифрою 1;
учити співвідносити цифру з кількістю предметів; орієнтуватися в часі, користуючись поняттями «тепер», «пізніше»;
виховувати організованість, увагу.
Хід заняття
Слайд 3
Привітання
Я всміхаюсь сонечку:
Здрастуй, золоте.
Я всміхаюсь квіточці:
Хай вона росте.
Я всміхаюсь дощику:
Лийся, мов з відра.
Друзям усміхаюся:
Зичу їм добра.
Слайд 4
Діти до нас на заняття завітав гість, а що дізнатись хто це відгадайте загадку.
В ліс ми з друзями пішли,
Диво дивне там знайшли.
Як клубочок, ця тваринка,
Вся в колючках в неї спинка.
Хай собі затямить всяк,
Зветься дивний звір...(Їжак)
Їжачок приніс з собою чарівню скриню.
Хочете дізнатися, що в ній? (Так)
Давайте тоді її відкриємо.
Слайд 5
У скрині були – ялинкові іграшки.
- Якого кольору кулі, що лежать на верхній смужці?(Сині)
- А якого кольору кулі на нижній смужці? (Червоного)
- Давайте їх порахуємо.
- Скільки синіх куль?
- Скільки червоних куль?
- Яких куль більше: синіх чи червоних?(Їх порівну).
Слайд 6
Ознайомлення з цифрою 1.
Дітки, їжачок нам дарує ялинку, і просить її прикрасити.
Давайте її прикрасимо кулями, що були в скрині.
- Скільки ялинок надіслав нам їжачок?
А разом із ялинкою Їжачок надіслав ще цифру 1. Цією цифрою ми позначатимемо предмети, коли їх по одному (демонструє цифру 1).
Слайд 7
Наприклад:
- Скільки ялинок ? (1)
- Скільки куль? (1)
- Скільки їжачків? (1)
Скільки скринь? (1)
Отже, цифра 1 позначає предмети яких по- одному.
Слайд 8
- Давайте поміркуємо, а на що схожа цифра 1?
Слайд 9
- Давайте пригадаємо, які чстини доби бувають? (Ранок, день, вечір та ніч)
- Подумайте і скажіть , що буде раніше ранок чи ніч? (Ранок)
- Якщо зараз день, то пізніше буде -? (Вечір)
- Що наступає пізніше ранок чи ніч? (Ніч)
Слайд 10
- Діти подивіться на цих тваринок і пригадайте з якої казки вони до нас завітали?.
Так, вони з казки «Рукавичка»
Слайд 11
Гра «Хто коли прийшов?».
- Хто перший знайшов рукавичку? (Мишка)
- Хто після мишки прийшов? (Жабка)
- Хто наступний? (Зайчик)
- А після зайчика прийшла ? (Лисичка)
- Хто завітак після лисички? (Вовк)
- А хто після вовка?(Кабан)
- А хто прийшов потім? (Ведмідь)
- Хто прийшов першим? (Мишка)
- А хто останній?(Ведмідь)
Слайд 12
- Хто прийшов раніше зайчик чи кабан? (зайчик)
Слайд 13
Хто прийшов пізніше жабка чи лисичка? (лисичка)
Слайд 14
- Хто прийшов пізніше Вовк чи лисичка? (Вовк)
Слайд 15
-Хто прийшов раніше зайчик чи жабка? (Жабка)
Слайд 16
- Хто прийшов прийшов раніше мишка чи ведмідь? (Мишка)
Слайд 17
- Молодці!
Слайд 18
Підсумок.
- Хто сьогодні завітав до нас в гості?(Їжачок)
- Що він з собою приніс? (Скриню)
- Що він нам подарував? (Ялинку)
- З якою цифрою ми сьогодні ознайомилися?
- Скільки у вас носиків ? (1)
- Скільки у вас ротиків?(1)
Цифра один позначає предмети яких по одному.