Підсумковий урок курсу географії «Загальна географія» (6 клас). Урок – гра.
Мета:
- повторити, узагальнити знання, набуті під час вивчення тем курсу 6 класу «Планета Земля» ;
- повторити основні поняття і терміни;
- розвивати пам’ять, мовлення, вміння використовувати здобуті знання на практиці;
-формувати комунікативну,здоров’язберігаючу, інформаційну компетентності;
- дотримуватися правил безпечної поведінки під час несприятливих природних явищ;
- формувати в учнів уміння працювати в команді;
- виховувати інтерес до географії.
Обладнання: мультимедійна дошка, роздатковий навчальний матеріал.
Хід уроку:
І. Організаційний момент
Учні та учениці класу поділені на 3 команди. Гравці команд займають свої місця в класі. Капітани вже склали списки гравців своєї команди.
ІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності.
Ми завершили вивчення курсу «Загальна географія». Сьогодні на уроці нам потрібно узагальнити знання та закріпити вміння та навички з даного курсу, повторити основні поняття та терміни, показати, як ми використовуємо здобуті знання на практиці, продемонструвати уміння працювати у команді. Під час гри проведемо змагання між трьома командами, де обрані вами капітани будуть оцінювати роботу кожного учасника команди.
ІІІ. Хід гри
Конкурс І. «Рекорди планети Земля»
Назвати рекорди нашої планети.
Завдання 1й команді
Завдання 2й команді
1. Найхолодніший материк.
2. Найповноводніша річка світу.
3.Найменші люди на Землі.
4.Найбільший за площею острів Земної кулі.
5.Найбільша за площею затока у Світовому океані.
Завдання 3й команді
(оцінюється в 5 балів)
Конкурс ІІ. «Капітани»
Назвати імена відомих мореплавців за описом подорожі.
Завдання капітану 1ї команди
Англійський мореплавець, який здійснив три навколосвітніх подорожі. Під час першої експедиції детально дослідив східне узбережжя Австралії (відкрив Новий Південний Уельс) та довів, що Нова Зеландія є двома окремими островами. Друга навколосвітня подорож була присвячена пошукам міфічного Південного материка, експедиція стала першою в історії, яка перетнула Південне полярне коло. Мета третьої навколосвітньої подорожі : пошук Північно-Західного проходу, що з'єднує Атлантичний і Тихий океани навколо Північної Америки.
Завдання капітану 2ї команди
Португальський купець і мореплавець на іспанській службі, очолював першу навколосвітню подорож. Його експедиція відкрила протоку між Атлантичним та Тихим океанами і стала першою, що перетнула Тихий океан. Подорож довела кулястість Землі та єдність Світового океану.
Завдання капітану 3ї команди
Випадкове відкриття (точніше перевідкриття) нової частини світу (що пізніше отримала назву Америка) іспанською морською експедицією на чолі з генуезьким капітаном, метою якої було знайти морський «західний» шлях з Європи до «Індії». Капітан був упевнений, що потрапив до Індії, тому й досі корінних жителів Америки називають індіанцями. До Європи моряки привезли картоплю, помідори, перець, соняшник, кукурудзу.
(оцінюється в 1 бал)
Конкурс ІІІ. Кросворд «навиворіт»
Скласти завдання до понять, що зазначені у кросворді(завдання для 3-х команд)
|
|
1 А |
|
|||||||||
|
З |
|||||||||||
|
2 М |
А |
Т |
Е |
Р |
И |
К |
|
|
6 П |
||
|
|
М |
|
4 С |
О |
|||||||
|
|
3 Ґ |
Р |
У |
Н |
Т |
Г |
|||||
|
|
Т |
|
5 О |
З |
Е |
Р |
О |
||||
|
|
Л |
|
Д |
||||||||
|
|
7 К |
В |
А |
Р |
Ц |
И |
Т |
|
А |
||
|
Ц |
|||||||||||
|
Я |
|||||||||||
(оцінюється в 7 балів)
Конкурс ІV. «Топографічні знаки»
Назвати зображені топографічні знаки.
Завдання 1й команді
Завдання 2й команді
Завдання 3й команді
(оцінюється в 5 балів)
Конкурс V. «Впізнай об’єкт»
За фізичною картою півкуль визначте назви об’єктів. Що вам відомо про ці об’єкти?
Завдання 1й команді
60 пн.ш., 620 зх.д.?
Завдання 2й команді
280 пн.ш., 870 сх.д.?
Завдання 3й команді
110 пн.ш., 1420 сх.д.?
(оцінюється в 2 бали)
Конкурс VІ. «Мандруємо світом»
Показати на фізичній карті півкуль географічні об’єкти.
Завдання 1й команді
Завдання 2й команді
Завдання 3й команді
(оцінюється в 5 балів)
Конкурс VІІ. «Розв’язуємо задачі»
Розв’язати задачі на зміну температури повітря і атмосферного тиску з висотою, вологості.
Завдання 1й команді
Який атмосферний тиск вважається нормальним для Києва, що він має абсолютну висоту 180 м?
Завдання 2й команді
Встановіть висоту гори, якщо відомо, що на її вершині температура становить – 18оС, а біля підніжжя +6оС.
Завдання 3й команді
При температурі + 30оС в 1 м3 утримується 15 г водяної пари. Визначіть відносну вологість повітря (точка роси при температурі + 30о С - 30г водяної пари).
(оцінюється в 1 бал)
Конкурс VІІІ. «Природні явища»
Створити пам’ятки про правила безпечної поведінки (не меньш трьох) під час несприятливих природних явищ.
Завдання 1й команді
Правила безпечної поведінки під час перебування на березі водойми.
Завдання 2й команді
Правила безпечної поведінки під час сильного вітру.
Завдання 3й команді
Правила безпечної поведінки під час грози.
(оцінюється в 3 бали)
Конкурс ІХ. «Аукціон ідей»
Створення інформаційних матеріалів (скласти списки, плакати тощо)
Завдання 1й команді
Енергозбереження для мене – це…..
Завдання 2й команді
Економити воду в побуті – це……
Завдання 3й команді
Екологічні звички для мене – це….
(оцінюється в 5 балів)
ІV. Підведення підсумків
Наша мандрівка планетою Земля підійшла до кінця. Дякую за співпрацю.