Клас: 5 Математика Урок № 63
Дата:
Тема: Величина кута. Побудова кутів. (Розв’язування вправ)
Мета:
навчальна: закріпити знання учнів з теми «Кути»;
розвивальна: формувати вміння узагальнювати та робити висновки;
виховна: виховувати наполегливість, охайність, відповідальність, уважність, дисциплінованість.
Тип уроку: закріплення знань, урок-практикум.
Обладнання і матеріали: конспект, картки з кросвордом,- дошка, зошити, презентація до уроку.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Перевірка готовності учнів.
На уроці ми працюємо з картками самооцінювання.
Девіз уроку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Щоб урок цікаво розпочати,
Загадку дам Вам відгадати:
Наук цариця недосяжна,
Могутня щедра і прекрасна,
Блискуче розум розвиває,
Правильно мислити навчає.
Неперевершена її краса,
Чудова логіка струнка.
Ну, діти, хто ж вона така.?
І чую: «Математика»
І сурова, й солов’їна,
Математики країна.
Праця тут іде завзято,
Вмій лиш спритно рахувати.
Вмій ділити, віднімати,
Множить швидко й додавати.
Вмій кмітливе все збагнути,
Першим в відповіді бути.
Ледарів у нас немає.
Хто руки не піднімає?
Вирушаймо всі у путь – нас цікаві речі ждуть.
Перевіримо домашнє завдання, що було дано на картках.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Гра «Вірю – не вірю»
Правила гри: я проговорюю твердження, а ваше завдання підняти синю картку, якщо ви вважаєте твердження вірним або червону – якщо ви не погоджуєтеся із моїм твердженням.
Чи правильно, що:
А) будь-який кут, менший від прямого – гострий,
Б) будь-який кут, менший від розгорнутого – тупий,
В) половина тупого кута – це гострий кут,
Г) будь-який кут, більший за гострий – тупий.
IV. Формулювання мети і завдань уроку
Метою і завданням сьогоднішнього уроку є повторення, закріплення та удосконалення знань з теми «Кути та їх види» та підготовка до контрольної роботи
V. Розв’язування вправ.
Завдання для письмового розв’язування
Робота по рівнях
Виберіть посильний рівень та виконайте завдання.
Перші учні коментують виконання завдання, а всі перевіряють та відмічають в картку самооцінювання.
І рівень: побудуйте кути та їх бісектриси:<АВС=150, <MPD=80.
ІІ рівень: побудуйте кути та поділіть їх на 3 частини: <АВС=150, <KMP=60.
Фізкультхвилинка
За допомогою рук учні показують вид кута, який називає вчитель
Робота в парах
Учнів класу об’єднуємо в пари. Учні будують на окремих аркушах паперу по три довільних кути. Потім обмінюються аркушами і вимірюють зображені кути. Після цього знову обмінюються аркушами і перевіряють, чи правильно виміряли кути їх товариші.
Завдання на встановлення відповідності
Установіть відповідність між градусною мірою кута (1-4) і його видом (А-Г)
1 |
50° |
А |
Прямий |
2 |
180° |
Б |
Гострий |
3 |
100° |
В |
Розгорнутий |
4 |
90° |
Г |
Тупий |
Відповідь: 1 – Б, 2 – В, 3 – Г, 4 – А.
Завдання по варіантах
За даним малюнком знайди градусну міру кута СОD
Варіант1 Варіант 2
Визначте вид кута, що утворюють годинникова і хвилинна стрілки годинника, який показує:
а) 3 год;
б) 5 год;
в) 10 год;
г) 11 год;
д) 2 год 30 хв;
е) 5 год 30 хв?
VII. Підсумки уроку
Розгадайте кросворд
Якщо всі слова будуть розгадані правильно, то у виділеному стовпчику можна прочитати назву деякого приладу. Поясніть, для чого використовують цей прилад.
VIII. Підсумок уроку
Учням пропонується закінчити речення:
На уроці ми згадали…
Розглянули ….
Зібрати зошити, картки самооцінювання.
VIV. Домашнє завдання
Повторити § 20,21
Картка самооцінювання
______________________________
№ |
Завдання |
Оцінка учня |
Оцінка вчителя |
1 |
Вірю – не вірю |
|
|
2 |
Визнач градусну міру кута |
|
|
3 |
Робота по рівнях |
|
|
4 |
В яку ціль влучить кулька? |
|
|
5 |
Робота в парах |
|
|
6 |
Відповідність |
|
|
7 |
Встановлення градусної міри кута |
|
|
8 |
Вид кута за годинниковою стрілкою |
|
|
9 |
Кросворд |
|
|
10 |
Підсумок уроку |
|
|
Бал за урок: ___________
Картка самооцінювання
______________________________
№ |
Завдання |
Оцінка учня |
Оцінка вчителя |
1 |
Вірю – не вірю |
|
|
2 |
Визнач градусну міру кута |
|
|
3 |
Робота по рівнях |
|
|
4 |
В яку ціль влучить кулька? |
|
|
5 |
Робота в парах |
|
|
6 |
Відповідність |
|
|
7 |
Встановлення градусної міри кута |
|
|
8 |
Вид кута за годинниковою стрілкою |
|
|
9 |
Кросворд |
|
|
10 |
Підсумок уроку |
|
|
Бал за урок: ___________
1