Мета:
навчальна: сформувати поняття про елементи анімації та навчитись застосовувати її до об'єктів на слайдах, вміти надрукувати презентацію;
розвиваюча: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість
Тип уроку: засвоєння нових знань;
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Дайте відповіді на запитання:
ІІІ. Оголошення теми та мети уроку . Мотивація навчальної діяльності
На сьогоднішньому уроці ми будемо вчитись налаштовувати показ презентації з анімаційними ефектами між слайдами презентації та використовувати анімацію до об'єктів на слайдах, також ви дізнаєтесь як можна підготувати презентацію до друку.
Нескладні презентації зазвичай мають лінійну структуру, за якої слайди демонструються в порядку їх розміщення у файлі у звичайному режимі чи в режимі сортувальника слайдів.
Довільні покази слайдів
Для більш гнучкого керування показом презентації слайди групують, створюючи довільні покази.
Довільний показ — це іменована послідовність слайдів презентації, призначених для показу. Один слайд може входити одночасно в декілька довільних показів.
Які є способи показу презентацій?
Перейти до режиму демонстрації презентації можна різними способами. Для цього слід обрати інструменти на вкладці Показ слайдів у Microsoft PowerPoint 2010 (вказівки меню Показ, відповідні інструменти в нижній частині вікна чи комбінації швидких клавіш: F5 для показу презентації з початку або Shift+F5 — для показу з поточного слайда.
За замовчуванням управління показом презентації здійснюється користувачем: для переходу до наступного слайда слід клацнути мишею або натиснути на клавіатурі відповідну клавішу. Показ слайдів може відбуватися й автоматично, якщо визначено тривалість відтворення кожного слайда. Обирають спосіб показу та налаштовують параметри показу презентації у вікні Настроювання презентації (Параметри показу слайдів), відкрити яке можна за допомогою інструмента Настроювання показу слайдів на вкладці Показ слайдів (вказівки меню Показ/Параметри показу).
Як підготувати презентацію до роздачі та надрукувати її?
Здебільшого презентація є не тільки супроводом виступу доповідача, а й роздатковим матеріалом для попереднього ознайомлення з матеріалами виступу, опорним конспектом під час слухання лекцій, робочим шаблоном для обговорення та планування спільних виступів, розробки бізнес-планів тощо. У кожному із цих випадків презентацію слід підготувати до роздачі. При цьому можна встановити чи змінити розмір презентації, нумерацію та орієнтацію слайдів (книжкова чи альбомна); додати нотатки доповідача та (або) колонтитули.
Якщо принтер під’єднано до комп’ютера безпосередньо або за допомогою мережі й налагоджено параметри його роботи, можна здійснити друкування презентації аналогічно до друкування документів, створених засобами текстового процесора. Для цього слід виконати вказівку Файл/ Друк, налаштувати відповідні параметри друку та натиснути кнопку Друк /Гаразд.
V. Інструктаж з ТБ
Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки.
1. Підготуйте довідковий матеріал про фізичні величини, які вивчались у різних розділах курсу фізики 7-9 класів (по дві величини з розділів «Механічні явища», «Теплові явища», «Електричні явища»).
2. Запустіть текстовий процесор і створіть таблицю за зразком:
Розділ |
Назва величини |
Позна чення |
Оди ниця |
Означення |
Механіка |
Швидкість рівномірного руху |
v |
м/c |
Відношення пройденого шляху і, який пройшло тіло, до часу t, за який цей шлях було пройдено |
3. Запустіть програму PowerPoint, застосуйте до презентації тему оформлення на власний розсуд. На першому (титульному) слайді введіть заголовок «Фізичні величини», підзаголовок «довідник», додайте дані про розробника презентації: ваші прізвище, ім'я, клас.
4. Створіть другий слайд, додайте заголовок «Зміст» і створіть список розділів, за якими створюється довідник.
5. Створіть третій слайд, додайте відомості про одну з фізичних величин: уведіть заголовок слайда — назву фізичної величини; розмістіть решту даних про неї на власний розсуд, раціонально використовуючи площу слайда; передбачте місце для малюнка.
6. У режимі структури введіть список із п'яти фізичних величин.
7. На отриманих слайдах розмістіть дані про ці фізичні величини.
8. Для слайдів кожного розділу встановіть іншу тему оформлення.
9. Створіть довільні покази зі слайдів кожного розділу.
10. Додайте до елементів списку гіперпосилання на відповідні довільні покази. Передбачте повернення після довільного показу на слайд зі змістом.
11. На слайди, що містять дані про фізичні величини, додайте кнопки дій для переходів на слайд зі змістом.
12. Для кожної величини відшукайте малюнок, який, на вашу думку, її ілюструє, і додайте на відповідний слайд. Збережіть документ у файлі з іменем Практична робота 4 у відповідній папці. Завершіть роботу за комп'ютером.
VІІ. Підсумки уроку
Рефлексія
VІІI. Домашнє завдання
Підручник п. 6.4 - 6.7 ст. 61- 68
IХ. Оцінювання роботи учнів
1