Представлена розробка містить план-конспект уроку англійської мови в 5 класі загальноосвітнього навчального закладу на основі підручника А.М. Несвіт «Ми вивчаємо англійську мову» за технологією продуктивного навчання з використанням мультимедійних презентацій. Структура уроку забезпечує послідовний перехід від ознайомлення з лексикою уроку до використання даної лексики у монологічному мовленні.
Анотація
Представлена розробка містить план-конспект уроку англійської мови в 5 класі загальноосвітнього навчального закладу на основі підручника А.М. Несвіт «Ми вивчаємо англійську мову» за технологією продуктивного навчання з використанням мультимедійних презентацій. Структура уроку забезпечує послідовний перехід від ознайомлення з лексикою уроку до використання даної лексики у монологічному мовленні.
ТЕМА: Домашні справи (Household Chores)
Мета:
Обладнання: підручник, робочий зошит, роздатковий матеріал, комп’ютерні презентації «Household Chores», «The Robinsons» тощо.
Хід уроку
І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
Teacher: Good morning, children!
Pupils: Good morning, teacher!
Warming up
T: We are talking about home. Name words which you associate with the word HOME. What is home for you?
(Учні називають слова-асоціації, а вчитель складає з цих слів на дошці Mind Map.)
T: Let’s remember the vocabulary of our previous lesson. Work in pairs. You’ve got a card with the name of the room. Your must name furniture you need for this room.
(Учні працюють в парах, обговорюючи які меблі необхідні для кожної з кімнат.)
A bedroom |
A bathroom
|
A living room |
A kitchen |
A hall
|
A dining room |
T: Now let’s check your home work.
(На цей урок учні відповідно до матеріалу підручника та календарного планування готують опис власної кімнати)
Today we are going to speak about housework. We are going to learn some new words. We’ll practice them in our speech and discuss house hold chores in your families.
ІІ. Основна частина уроку
T: Look at the pictures, repeat and translate.
(Вчитель демонструє комп’ютерну презентацію для семантизації нових лексичних одиниць, демонструє вимову, учні хором повторюють слово та перекладають його.)
T: I’ve got two individual tasks. Who want to work with this task?
(На дошці підготоване завдання для самостійної роботи. Доки учні працюють біля дошки решта класу виконують вправу з підручника.)
Завдання 1. Match the word combination with its translation. to take out the rubbish пришивати ґудзик to sew buttons мити посуд to vacuum carpets виносити сміття to feed the cat годувати кота to iron the clothes пилососити килими to wash up прасувати одяг |
Завдання 2. Write the words in the correct order to make word combination up / to / wash meals / cook / to to / up / the / tidy / room make / bed / to / one’s |
And we’re going to work with Ex. 1(a) on the page 66 in our book.(Виконання вправи) Let’s check tasks on the board. (Вчитель дає можливість однокласникам виправити помилки якщо вони наявні.)
T: Let’s read the dialogue Ex 2 on page 66. Two person will read this dialogue and other children will underline the three groups of things: what Ann does, what mother asks and what Terry does.
T: Say if the statements are True or False.
(Учні отримують картки з реченнями.)
Speaking
T: Answer the questions Ex. 3 on page 66.
Work with computer presentation
T: Look on the pictures and say what housework does each member of Ann’s family.
(Робота з презентацією про родину Робінсонів. Вчитель перемикає слайди, а учні по черзі називають про що йдеться на малюнку )
T: Tell about household chores in your family. What things do you do? What things do your parents do? You have a few minutes to think over.
(Учні кілька хвилин обдумують своє повідомлення, а потім по черзі кілька учнів презентують монологічне повідомлення перед класом.)
ІІІ. Заключна частина уроку
Write down new words into your vocabularies and learn it. Write a composition for 5-7 sentences on the topic “Household Chores In My Family”
Summarizing
Today we spoke about household chores. Let’s check up how well you remember our vocabulary. One of you tell the beginning of the word combination and other tell the ending.
(Один учень називає початок словосполучення, інший продовжує, потім наступна пара і так далі.)
Список використаної літератури: