Конспект уроку з інформатики за програмою 10 класу (академічний рівень), пояснення теми "Діаграми в Excel". Використано вправи з підручника Й.Я. Ривкінд,
Т.І. Лисенко і т. д. (академічний та профільний рівень). Може бути використаний за програмою 2015 року при вивченні подібної теми у 8-му класі.
Інформатика 10 клас
Тема. Діаграми в Excel
Навчальна мета: Ознайомити учнів з основними типами та видами діаграм; їх застосуванням, основними елементами. Показати учням можливості використання Microsoft Excel для виконання необхідних обчислень, побудов таблиць, діаграм і графіків. Набуття практичних навичок під час побудови різних видів діаграм.
Розвиваюча мета: Розвивати логічне мислення, творчі здібності учнів, увагу, та зосередження на виконанні завдання. Розвивати навики роботи за комп’ютером.
Виховна мета: Формування навичок самостійності та самоаналізу в роботі з ЕТ.
Обладнання: комп’ютери, ОС Windows XP, електронна таблиця Excel, MS Power Point, ноутбук, проектор, комп’ютерна презентація, підручник, файли-заготовки.
Тип уроку: засвоєння нових знань та умінь
Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть:
Хід уроку
І. Організація класу. Повторення правил ТБ і роботи учнів у кабінеті інформатики
ІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь, навичок учнів.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. (демонстрація вчителем на ПК)
Розгадати анаграму – ключове слово нашого уроку.
IV. Сприйняття й усвідомлення нового матеріалу.
Діаграми призначені для графічного відображення числових даних.
Діаграми поділяються на стандартні і нестандартні. Серед стандартних діаграм і графіків є такі: гістограма, лінійчата, графік, кругова, крапкова, з областями, кільцева, пелюсткова, поверхнева, бульбашкова, біржова, циліндрична, конічна, пірамідна. Крім того, Excel крім 14-ти стандартних типів діаграм пропонує більше 20 нестандартних діаграм і графіків. Основою всіх цих різноманітних діаграм і графіків є три різновиди: кругова діаграма, стовпчикова діаграма і лінійний графік.
Діаграми будуються автоматично за допомогою Майстра діаграм. Їх запускють двома способами:
1) за допомогою кнопки Майстер діаграм на панелі інструментів;
2) командою з меню Вставити =>Діаграму. Спочатку потрібно виділити діапазон з даними, а тоді виконати 4 кроки для побудови діаграми.
Зміни у створеній діаграмі можна зробити за допомогою: 1) контекстного меню (параметри діаграми); 2) командою Діаграма; 3) панелі інструментів (кнопка Майстер діаграм).
V Практична робота за комп’ютером
VІ. Творчий звіт учня призера обласної олімпіади з інформаційних технологій на тему «Динамічні діаграми»
VІІ. Підведення підсумків
VIIІ Домашнє завдання.
Побудувати діаграму своєї успішності в І семестрі.