Конспект уроку для 2 - го класу на тему "Наталка Мелетич "Парасолька""

Про матеріал

Тематичний день - це змістовна діяльність дітей у рамках якої - небудь теми. 2 листопада у 2 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів села Постолівка я провела тематичний день "Осінь по землі крокує". На уроці літературного читання діти знайомилися з твором сучасної української письменниці Наталки Мелетич "Парасольки".

Перегляд файлу

Тема: Наталка Мелетич «Парасолька».

Мета: розширити знання учнів про сучасних дитячих письменників; розвивати виразне читання, збагатити їх уявлення про красу рідної природи і її явищ; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати спостережливість; любов до природи, бажання вчитися.

Обладнання: Асоціативний кущ «Осінь», картини природи, музичне оформлення, хмаринки, краплини дощу, парасольки.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Стали, дітки, всі рівненько

Усміхніться всі гарненько

Настрій на урок взяли

Працювати почали.

 

ІІ. Мовленнєва розминка

  1. Гра «Пеньок»  (на магнітній дошці)

Ліс          Ніч          День

Ліс          Ніч          День

Лис         Ніч          День

Ліс          Піч          День

Ліс          Ніч          Пень

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

1.Відгадування загадки

Голі поля, мокне земля

Дощ поливає

Коли це буває?                 (Восени)

 

2. Розповідь учителя

Ось і настала золотокоса осінь. Вона прикрасила все навкруги своїми золотими багряними, жовтими шатами.

  • А з чим ви порівнюєте осінь?
  1. Вправа «Асоціативний  кущ». (на екрані)

                                        Золота              Дощ

 

                        Туман               Осінь             Парасолька

 

 

                                              Холодна             Хмарно          

4. Читання віршів про осінь

- Які вірші ви знаєте про осінь?

- Читання вірша М. Підгіринки «Прийшла осінь»

ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.

  • Сьогодні  ми будемо читати з вами дуже цікаві історію. Її написала сучасна письменниця Наталка Мелетич.

(на екрані фото)

1.Розповідь про автора

2.Слухання казки «Парасолька»:

А) читання вчителем

Б) Словникова робота

Ринва -  даховий жолоб, труба для швидкого прийняття і відведення води під час дощу, зливи.

В) Обмін враженнями.

- Що це за жанр?

- Хто головний герой?

- Чого він не хотів робити?

- Що змусило його змінити свою думку?

- Чи послухали ви б парасольку?

Фізкультхвилинка «Австралійський дощ».

 

3.Продовження роботи над казкою.

А) читання мовчки

Б) вибіркове читання

В) читання із зупинкою

4. Розгляд ілюстрації

- Які кольори використовує автор?

 

5. Вправа «Дощик»

( під пісеньку «Парасолька» діти танцюють)

 

V. Підсумок уроку.

Крапельки дощу впали на ваші парти. Давайте прочитаємо що на них записано.

Красуня осінь крокує стежками рідної землі

(чіпляють на хмаринки)

VІ. Домашнє завдання.

Читати виразно і переказувати

 

 

 

 

 

Австралійський дощ (у коло)

  1. Подув вітерець – труть долоні
  2. Почали падати краплі дощу – роблять пальцями щільці
  3. Вдарила блискавка – плескають руками по колінах
  4. Загримів грім – тупають ногами
  5. Грім почав вщухати – плескають руками по колінах
  6. Падають ще менші краплі дощу – щільці
  7. Виходить сонечко – руки вгору

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
27 грудня 2017
Переглядів
4812
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку