МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КРИВОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кафедра інформатики та прикладної математики
ЕФЕКТИ АНІМАЦІЇ,
РУХ ОБ’ЄКТІВ В ПРЕЗЕНТАЦІЯХ
Конспект уроку з інформатики для 5-А класу
студентки групи МІ-19
ступінь вищої освіти «бакалавр»
спеціальність
014.04 Середня освіта (Математика)
додаткова спеціальність
014.09 Середня освіта (Інформатика)
Близненко Катерини Олегівни
Кривий Ріг - 2023
Тема. Ефекти анімації, рух об’єктів в презентаціях.
Мета:
Тип уроку: урок вивчення нових знань, засвоєння навичок та умінь.
Методичне забезпечення:
Структура уроку:
Етап уроку |
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів/записи на дошці вчителя і учнів |
I.
|
Організаційний момент (1 хв.) Привітання з класом. Перевірка готовності класу до уроку. |
Учні вітаються з учителем, сидять за партами або столами. У кожного учня - навчальний підручник і ручка. Мобільні телефони вимикають! |
II. |
Актуалізація опорних знань (1 хв.) Вчитель. Давайте пригадаємо, а що ми вже знаємо про комп’ютерні презентації? Для цього виконаємо тестове завдання. Прийом «Інформаційна розминка». Ви бачите питання з варіантами відповідей. За кожну правильну відповідь учень отримує 1 бал. 1. Як називається одна сторінка презентації? а) Сайт б) Слайд в) Сторінка 2. Презентація створена в програмі PowerPoint має розширення а) pptx б) docx в) exe 3. Презентація – це а) Демонстрація своїх знань перед людьми, які задають вам питання б) Набір електронних документів, підготовлених для перегляду на екрані комп’ютера або великому проекційному екрані в) Вручення подарунка приготовленого заздалегідь 4. Для створення, оформлення та показу презентації використовують а) PowerPoint б) Word в) Paint 5. Для демонстрації готової презентації слід а) Натиснути F5 б) Натиснути F9 в) Натиснути F1 6. Умовна схема слайда, що визначає спосіб розташування об’єктів на слайді – це а) Шаблон б) Макет в) Контейнер 7. Для зміни макету слайдів потрібно скористатися вкладкою а) Основне б) Дизайн в) Переходи 8. Яка кількість зображень є оптимальною для слайда? а) 3 б) 6 в) Безліч 9. Поміркуйте, чи є серед наведеного приклади вдалого поєднання кольорів шрифту і тла: а) чорний текст на білому тлі б) жовтий текст на білому тлі в) зелений текст на жовтому тлі 10. Комбінований контейнер дозволяє розміщувати на слайдах а) відео б) таблиці в) текст г) малюнок |
Учні дають відповіді в зошиті
|
III. |
Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми, мети, завдань, цілей уроку (1 хв.)
– Чим більше органів чуття задіяно людиною під час сприйняття інформації, тим краще вона запам’ятовується. Для ефектного показу презентації можна зробити об’єкти на слайдах рухомими. Як це зробити, ви дізнаєтеся з цього уроку.
– Тема уроку «Ефекти анімації, рух об’єктів в презентаціях». Основна наша мета – ознайомитися з поняттям «анімація»; навчитися застосовувати анімаційні ефекти до об’єктів; навчитися рухати об'єкти за заданою траєкторією. |
Учні уважно слухають вчителя. |
IV. |
Пояснення нового навчального матеріалу (15 хв.)
Вчитель коротко пояснює і коментує навчальний матеріал на с.173-174.
–Все зрозуміло? Готові до виконання завдань? |
Учні відкривають підручники.
Діти уважно слухають вчителя і запам’ятовують.
|
V. |
Правила виконання вправ. Інструктаж з ТБ (3 хв.)
|
Учні ознайомлюються з ТБ. |
VI. |
Перевірка первинного засвоєння знань. Комп’ютерне тестування для оцінювання теоретичних знань (5 хв.)
|
Учні виконують комп’ютерне тестування |
VII. |
Робота на комп’ютері для формування практичних умінь/навичок та їх оцінювання (15 хв.)
|
Діти виконують практичне завдання на комп’ютері.
|
VIII. |
Інструктаж щодо виконання домашнього завдання (2 хв.) Вчитель задає домашнє завдання і пояснює хід виконання .
|
Учні записують домашнє завдання і задають питання щодо виконання домашнього завдання. |
IX. |
Рефлексія. Підсумок уроку (2 хв.)
Загальну оцінку, тобто, суму балів одержаних за виконання завдань, вчитель виставляє у журнал та щоденники. |
Учні відповідають на запитання. |
Урок затверджено:
Методист з інформатики |
(підпис) |
Закарлюка І. С. |
Вчитель з інформатики |
(підпис) |
Жук Ю. С. |