Тема уроку: Електронні таблиці (ЕТ). Об’єкти електронних таблиць їх властивості. Збереження документу в електронних таблицях.
Мета уроку:
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: комп’ютер, проектор, програма Excel.
Хід уроку
1. Організаційний момент. Вітання з учнями перевірка наявності зошитів, щоденників.
2.Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання. (евристична бесіда)
1. Табличний редактор його призначення, найпоширеніші табличні редактори.
2. Основні сфери використання табличних редакторів.
3. Можливості табличних редакторів.
4. Способи завантаження табличного редактора Excel.
5. Середовище редактора Excel (вправа «Логічний ланцюг», учні встановлюють послідовність елементів з яких складається середовище табличного редактора).
(Оголошення теми уроку, робота з електронним вісником, визначення мети уроку)
Ключові слова: Об’єкти, комірка, рядок, стовпчик, робочий лист, робоча книга, збереження.
3.Пояснення теоретичного матеріалу:(учні працюють з графічним організатором (ЗХД)
Знаю |
Хочу дізнатися |
Дізнався |
|
|
|
Об’єкти електронної таблиці Excel (вправа «Кошик ідей»)
(може бути 65536 рядків, які нумеруються числом);
Збереження таблиці. (вправа «Інсерт» + це язнаю, - не знаю, ? треба подумати )
1.Клацання мишею на значку «Зберегти»;
2.Обрати меню «Файл» виконати команду «Зберегти як…» далі вказати місце куди і під яким іменем.
3.Скористатися елементом управління вікном, тоді комп’ютер збереже сам по замовчуванню.
4.Робота за комп’ютером з нагадуванням правил техніки безпеки при роботі за комп’ютером.
Практичне завдання:
Назва річки |
Площа басейна |
Загальна довжина |
Довжина в Україні |
Дністер |
72,1 |
1362 |
1001 |
Прут |
27,5 |
910 |
285 |
Тиса |
153,2 |
966 |
285 |
Дніпро |
503,5 |
2285 |
1205 |
Сейм |
27,5 |
717 |
232 |
Дунай |
817 |
2850 |
164 |
3.Зберегти даний файл під своєю назвою в папці «Документи».
5.Валеологічні вимоги до уроку, зняття зорової втоми. Виконання вправ.
6.Закріплення вивченого матеріалу. (складання «Сенкану» до слава «комірка»).
Наприклад: Комірка
Активна, обрамлена,рухома
Може переміщатися вгору, вниз, вправо, вліво
Об’єкт.
7.Завдання додому: Опрацювати тему в конспекті, заповнити 3 – й графічний організатор «Дізнався».
8.Підсумки уроку. Рефлексія. Виставлення оцінок.
Випереджувальне завдання: Створити схему переміщення інформації до Буферу обміну Office.
Елементи середовища (вікна ) Excel
смужки прокручування,
рядок меню,
ярлики робочих листів,
поле назви комірки,
рядок формул,
елементи управління вікном,
заголовки стовпчиків,
назва документу,
рядок стану,
панель інструментів,
рядок формул,
робоче поле,
заголовки рядків.
Інформаційний вісник.
Ключові слова: Об’єкти, комірка, рядок, стовпчик, робочий лист, робоча книга, збереження.