Конспект уроку. Математика . 1 клас. Тема: Склад числа 5. ( за підручником Н.О. Будна).

Про матеріал
Розробку уроку можна використати під час дистанційного уроку . В розробці є завдання на повторення складу чисел 1-4 та 5, є корисні посилання.
Перегляд файлу

Дистанційне навчання. Математика. 1 клас.

Тема: Склад числа 5. (За підручником  та зошитом Н.О. Будна)

Мета: закріпити вміння порівнювати числа в межах 5, вправляти дітей у використанні слів «попереднє» і «наступне» число; ознайомити зі складом числа 5;розвивати мислення; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

- Які числа ми вивчили?(1,2,3,4,5)

- Лічба від 1 до 10.

- Яку цифру навчилися писати на минулому уроці? (5)

- Як отримати 5 з попереднього числа?

- Назвіть числа, наступні до числа 1; 4.

3 і 1 – це склад якого числа?

4 – це 2і2?

  • Яке число буде наступним для числа 3?
  • Що більше 5 чи 4 і на скільки?
  • Як називається фігура, у якої 5 кутів та 5 сторін?

1.  Весела лічба

  • Олексій пішов до річки

  І знайшов аж три плотвички.

  Кошеня одну вхопило.

  Скільки рибок залишилось?

  • Під дубочком три грибочки.

  Під пеньочком ще один.

  Скільки разом всіх грибочків,

  Ти швиденько полічи.

2. Розв'язування прикладів усно.

3 + 1 =   3 + 1=        2 + 1 =

1 + 2 =   1 + 1 =       4 + 1 =

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

1.Завдання.

Пропиши цифру 5 один рядок.

2.Вивчити склад числа 5 допоможе відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=soy75HV229c

- Як отримати число 5?

- Повтори: 5 -це (2і3, 4і1, 3і2,1і4)

3. Обчисли приклади з віконцями.

2 + * = 5      5 - * =1

* - 3  = 2      * + 4 = 5       4 + * = 5

3. Розвя’жи задачі.

img3.jpgimg4.jpg 

 

 

 

 

4. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ ( стор. 34)

5. Робота у зошиті ( стор. 34)

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Самостійна робота

3 *3               1 *3

4 *1               1 *5

5 *2               4 *3

2. Гра   « Вірю – не вірю» . Беремо «Світлофорчики».

Чи вірите ви, що 1+1=2?

Чи вірите ви, що  3 - це 2і2?

Чи вірите ви, що  3- це 2і1?

Чи вірите ви, що  5 – це 3і1?

Чи вірите ви, що  1+4=5?

Чи вірите ви, що  2+3=5?

Чи вірите ви, що 4=2+2?

 Чи вірите ви, що  3+2=4?

3. Робота над загадками

• На п’яти дротах відпочиває зграя пташок. (Ноти)

• П’ять братів — всі на одне ім’я, роками рівні, зростом різні. (Пальці)

4. Задачі-жарти

• Двоє хлопчиків грали в шахи 4 години. Скільки годин грав у шахи кожен з них? (4)

• У місто їхала вантажівка. Назустріч їй їхало 3 автомобілі. Скільки всього автомобілів їхало у місто? (1)

• Курка на двох ногах важить 2 кг. Скільки кілограмів важить курка на одній нозі? (2)

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого вчилися на уроці? Що дізналися нового? Що повторили?

— Яке завдання сподобалося найбільше?

* Вивчи склад числа 5 за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=86cv4clXwVI

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
29 жовтня 2022
Переглядів
3886
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку