Конспект уроку математика 2 клас за програмою "Росток"
Тема,Алгоритм. Програма дій.
Мета уроку: : сформувати уявлення про поняття «програма», «алгоритм»,
«блок – схема» ; вчити читати, склади алгоритми та
використовувати їх у вирішенні практичних завдань ;
розглянути алгоритми розв'язання текстових задач;
працювати над умінням самостійно аналізувати задачі;
закріплювати навички письмових і усних обчислень;
виховувати математичну компетентність
Тема: Програма дій . Алгоритм
Мета : сформувати уявлення про поняття «програма», «алгоритм»,
«блок – схема» ; вчити читати, склади алгоритми та
використовувати їх у вирішенні практичних завдань ;
розглянути алгоритми розв’язання текстових задач;
працювати над умінням самостійно аналізувати задачі;
закріплювати навички письмових і усних обчислень;
виховувати математичну компетентність
МДЗ: картки, таблиця, відеоматеріали, презентація, проектор,
комп’ютер,інтерактивна дошка, абакуси, підручник, зошит, інтерактивні папки- лепбуки,
Тип уроку:урок засвоєння нових знань
Хід уроку
І. Етап орієнтації
- Вітаю вас на уроці математики!
Клас готовий працювати? |
(Так) |
Додавати й віднімати? |
(Так) |
На розряди розкладати? |
(Так) |
Вчасно руку піднімати? |
(Так) |
Вміло в групах працювати? |
(Так) |
Вирази й задачі розв’зати? |
(Так) |
- Cьогоднішній урок ми хочемо розпочати таким девізом
(на картках )
1.Девіз уроку ( укр. + англ. Мовами)
Постав мету Склади план Берись до
роботи
Додержуйся Досягнеш
плану мети
2. Проблемне запитання
- А для того , щоб визначити над якою темою ми сьогодні будемо працювати, пропоную Вам переглянути відео
- Отже, ми сьогодні нашу роботу пов’яжемо з комп’ютерними іграми. Щоб почати грати для початку вам треба виконати певний порядок дій. Все наше життя побудовано за планом, схемою, за порядком визначених дій
ІІ. Етап цілепокладання
- Тема сьогоднішнього уроку «Програма дій. Алгоритм» Зображення алгоритму ми з вами змогли вже спостерігати у девізі нашого уроку.
- В кожній картці- блоку записана дія - операція , щоб дійти до певної мети, треба виконати всі дії по порядку, По іншому, цей ланцюжок дій називають програмою дій. У житті де ми зустрічаємо слово «програма»? ( програма ТВ, концертна програма, програма цирку, театру, копм ‘ютерна програма)
- Давайте разом визначимо мету нашого уроку
Навчитися – складати програму дій – алгоритм
Виконувати дії за алгоритмом
Користуватися алгоритмом
розвивати пам’ять і вагу
ІІІ. Етап проектування
План уроку
- Ознайомимся планом дій – алгоритмом на сьогоднішній урок
1.Перевірка домаш. завдання
2.Усний рахунок
3.Каліграфічна хвилинка
4.Робота за підручником
5.Робота в парах
6.Фізкультхвилинка
7.Робота в групах(лепбуки)
8.Робота в зошитах
9.Підсумок уроку
ІV. Етап виконання плану діяльності
2.Усний рахунок
Перед початком цієї роботи ви ознайомилися з програмою виконання , тобто алгоритмом і успішно його виконали!
3.Каліграфічна хвилинка ( запис по алгоритму цифри 1 – відео)
- Для того щоб записати число і класна робота треба повторити алгоритм написання цифри 1
- Записали число І класна робота, не забуваємо про правильне оформлення роботи. Прописали за алгоритмом цілий рядок цифри 1
_ Дякую вам і цим ми впоралися.
Крокуємо далі за нашою програмою!
4.Робота за підручником
- Далі на нас чекає робота за підручником.
- відкрийте ст.12
- На малюнку зображено, що робив Толя одного ранку.
- Ці малюки переплутані, але їх легко розмістити по порядку за допомогою програми дій Толі, в якій порядок операцій показано стрілками
- Читаємо знизу вверх, ці ж операції можна було б записати по-іншому, наприклад, зверху вниз.
- Записи у прямокутниках , які поєднано стрілочками , називають блок- схемою, а порядок дій у програмі називають алгоритмом.
- Пронумеруйте дії Толі за алгоритмом. З яким ми щойно познайомилися
- Прочитайте завдання №1
- Чи згодні Ви?
Наведіть алгоритми виконання дій , які ми з вами постійно виконуємо у нашому повсякденному житті( Розпорядок мого дня, приготування бутерброду, приготування чаю в іграх, під час приготуванні різних блюд, складання рецептів, під час прибирання, на уроках праці і т.д.)
Висновок :
Отже, ми виконували дії за програмою, який називають як?(алгоритм)
Ми з вами навчилися читати алгоритм?
За допомогою чого нам зобразили у підручнику алгоритм? ( блок-схеми та стрілок)
- А що показують стрілки? (визначають послідовність виконання дій)
- Крокуємо на наступний рівень
5.Робота в парах
- Пропоную завдання №3 виконати в парах. Зараз ви будете самостійно складати алгоритм. Вам треба розставити цифрами послідовність дій мами, для того щоб вона приготувала Оленці варену картоплю зі сметаною.
- Перевіримо виконане завдання в парах . Прошу звіритися із дошкою, Яка пара виконала правильно?
Висновок :
- Отже ,щоб приготувати якусь страву треба виконати порядок дій , тобто алгоритм
- І цей рівень швиденько здолали!
6.Фізкультхвилинка
- Треба трохи відпочити, погляньте на екран , ознайомтеся з алгоритмом виконання
- Цей рівень гри був самий веселий!
7.Робота в групах(лепбуки)
- Переходимо до наступного рівня наших дій на уроці – це робота в групах
- Правила роботи в групах – це теж алгоритм порядок дій, який правда можна переставити місцями
- Давайте повторимо ці правила
- Працювати будемо за лепбуками
Завдання 1
Записати розв’язання у зошит.
Скласти алгоритм
1 команда »Пошук інформації в мережі Інтернет»
Вімкнути комп’ютер
Увійти до мережі Інтернет
Ввести запит в рядок «пошук»
Натиснути клавішу «пошук»
Із запропонованого переліку обрати потрібний
Ознайомитися із потрібною інформацією
Закрити вікно програми
Вимкнути комп’ютер
3 группа «Работа на компьютере»
Відкрити ноутбук
Увімкнути ноутбук
Обрати програму для роботи
Працювати в даній програмі
Вийти із програми
Вимкнути комп’ютер
Закрити ноутбук
Завдання 3
Виконання дій за програмою ст.14 №8
Висновок:
- Цей рівень ми теж успішно подолали
8.Робота в зошитах Самостійна робота
- Пропоную приступити до останнього рівня нашого плану дій, перевіримо себе за нашою блок- схемою плану уроку
- Так самостійна робота
- Але перед початком роботи треба пригадати алгоритм розв’язання рівняння
- Запрошую до дошки учня , який побудує алгоритм
1. Прочитати рівняння
2. Записати у зошит
3.Визначити невідомий компонент
4.Використовуємо правило на знаходження компонента і записуємо рішення
5.Виконуємо дію і записуємо відповідь
6.Робимо перевірку
- Приступили до роботи, 3 хвилини на виконання цього завдання
- Перевіремо
- Чи така відповідь у вас вийшла?
- Отже ми розв’язували рівняння за алгоритмом.- Для чого ми використовуємо алгоритм у рівнянні?
( Щоб не забути порядок оформлення рівняння під час запису)
V. Контрольно - оцінювальний етап
1..Підсумок уроку
- Ми з вами успішно пройшли всі рівні нашої гри і на наступних заняттях ми будемо виконувати більш складні завдання, тому що вміємо чітко ставити собі мету , складати алгоритм наших дій і досягати відмінних результатів та міцних знань .
Познайомилися з персонажами нової гри «Майнкрафт ендюкейшин» за допомогою ,якої ви зможете навчатися граючись, як заєреструватися в цій програмі я повідомлю індивідуально. Всі молодці! Дякую за роботу!
( «Замітка до газети»)
- Надаємо слово нашому кореспонденту, який напише в шкільній газеті про наш урок:
Діти нашого класу вивчили нове поняття – алгоритм.
Навчилися читати та складати алгоритм , користуватися ним під час обчислень. познайомилися з рекламою нової гри. Я впевнена, що вона Вас зацікавила і ви обов’язково скористаєтися нею для покрашення своїх знань.