Тема уроку. Міліметр. Вимірювання довжини предметів та відрізків.
Обчислення виразів зручним способом. Розв’язування задач.
Мета: ознайомити з мірою довжини - міліметр; удосконалювати навички вимірювати довжини предметів та відрізків, креслити відрізки, використовуючи нову міру довжини; формувати вміння перетворювати сантиметри на міліметри; удосконалювати обчислювальні навички та вміння розв'язувати задачі; розвивати логічне мислення; розвивати інтерес до математики; виховувати уважність, охайність.
Обладнання: картки для парної та групової роботи, ноутбук, проектор, сигнальний набір «Сотня», ілюстративний матеріал.
Тип уроку: комбінований урок.
Освітня галузь: математична.
Хід уроку
І. ВСТУПНА ЧАСТИНА
1. Організація класу.
Слайд 2
Дзвоник швидко пролунав,
До роботи всіх позвав.
На партах зошити лежать,
Як бджілки будем працювать.
Тема місяця «Спільнота» і сьогодні ми трохи більше дізнаємося про комах, що утворюють спільноти – бджолиний рій.
2. Усний рахунок. Працюємо з сигнальним набором «Сотня».
Слайд 3
Бджілка -?
Квітка -?
Обчисліть вираз.
10 + 6 + 6 =
= 10 + (6 + 6) = 22
3. Хвилинка каліграфії.
Які вже знаємо одиниці вимірювання довжини?
Слайд 4
Розташуйте іменовані числа у порядку збільшення.
2дм 5 см 4см 2дм 92см 1м
Перевірка: 4см 2дм 2дм 5см 92 см 1м
4. Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні на уроці ми познайомимось з новою одиницею вимірювання довжини, дізнаєтеся для чого вона потрібна, будемо перетворювати іменовані числа.
ІІ. Основна частина
Слайд 5
Робота з картками в парах. Проблемна ситуація.
Виміряйте відрізки і напишіть поряд довжину.
_______
____
________
Перед вами на партах лежать картки, виміряйте, будь ласка, довжини відрізків і запишіть їх поряд. Які отримали результати?
Перший відрізок 3см, другий 11см, а третій - ? Відповіді дітей.
Для того щоб виміряти довжину такого відрізка треба одиниця вимірювання менша за см. Хто знає як вона називається? Міліметр.
Слайд 6
Розгляньте свою лінійку. Між поділками на шкалі, що позначають кількість сантиметрів, нанесено менші поділки.
Відстань між двома поділками дорівнює 1 міліметру.
Скільки таких поділок між 7 см і 8 см? 10 поділок.
Запам’ятайте! 1см = 10см.
А тоді скільки міліметрів в 10см? 1см=100мм
3. Перетворення одиниць вимірювання.
Слайд 7
Виконайте перетворення, запишіть скільки міліметрів у 3см, у 6см.
4. Практична робота. Креслення відрізків, вимірювання довжини предметів.
Слайд 8
Яка довжина зеленого відрізка? Скористайтеся лінійкою, що є на малюнку.
Довжина зеленого відрізка дорівнює 7 сантиметрів і 2 міліметри.
Коротко записують 7см 2мм. Запишіть це число в міліметрах.
7см2мм = . . мм
5. Рухлива вправа. Слайд 9
Гра «Чарівне слово»
Виконуємо рухи тільки тоді, коли чуємо слово «бджілки».
6. Розв’язання задачі. Слайд 10
Розв’яжіть задачу зручним для вас способом. Рішення записуйте виразом.
Бджола у пошуках квітки пролетіла спочатку 13 м,
потім до другої квітки пролетіла ще 7 м, а до третьої квітки подолала 23 м.
Скільки всього метрів пролетіла бджола?
1 спосіб
13 + 7 + 23 = 43 (м)
2 спосіб
13 + ( 23 + 7) = 13 + 30 = 43(м)
Перечитуємо питання задачі, формулюємо повну відповідь.
Записуємо в зошит. Кому важко поки писати повну відповідь, пишіть коротко.
7. Групова робота. Слайд 11
docx
Оцінка розробки
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки Щоб отримати, додайте розробку
Додати розробку |