Конспект уроку "Многокутник та його периметр"

Про матеріал
Конспект до уроку "Многокутник та його периметр" стане в пригоді вчителю математики під час пояснення та закріплення відповідного матеріалу з учнями пятого класу з використанням мультимедійної дошки.
Перегляд файлу

Урок математики в 5 класі. Вчитель Давиденко Т.М.

             Тема: Многокутник та його периметр.

Мета: повторити поняття ламаної, відрізка, променя, прямої, кута, многокутника;, розвиток навичок побудови фігури; виховання уважності, культури мовлення та запису.

                 знати види кутів ; знати  елементи многокутника;

вміти використовувати набуті знання при розв’язуванні  задач, виконувати побудову  кута , використовуючи транспортир та лінійку;   вміти будувати заданий многокутник; розрізняти ламану та многокутник;

 розвивати логічне мислення, навички виконання геометричних побудов, комунікативні навички учнів, рухову пам'ять, формувати творчий стиль розумової діяльності, шляхом поєднання колективної пошукової діяльності, та розвитку самостійності учнів;

виховувати відповідальність, активність, цікавість до предмету, культуру мовлення, запису та геометричних побудов, практичність.

Обладнання: комп’ютер, магнітна дошка, карточки індивідуальних різнорівневих завдань,  слайдові презентації Microsoft PowerPoint.

Література:

1) А. Г.Мерзляк, В.Б. Полонський, М.С. Якір. Математика 5 клас.

2) www.rambler.ru

3) www.yandex.ru

4) www.nigma.ru

                                   ХІД УРОКУ

 

І. Організаційний момент. Сл.1 «Очікування»(рухова вправа).

Намалюємо руками своє серце, наповнимо легені киснем, щоб добре працював наш мозок. Подаруємо доброзичливу посмішку один одному. Бажаю вам доброго дня, діти.

 ІІ. Мотивація діяльності учнів. Сл.2

Девізом нашого уроку будуть слова піфагорців:

 

Вимірюй свої вчинки

Зважуй свої думки

Розраховуй свої слова.

 

Про Піфагора ви вже чули неодноразово. Він вважав числа чарівниками, хоча ще не бачив цифрового фотоапарату та відеокамери, комп’ютера і багато іншого, що є в наш час. Сьогодні у нас на уроці багато цікавої  інформації. Спочатку перевіримо вашу готовність пізнавати цікаве. Сл.3

ІІІ. Перевірка  домашнього завдання. . Сл.4

№ 50  ЕР=ТР-ТЕ=7см 8мм - 2см 6мм= 5см 2мм

  №57 МNКРЕFN+ NК+КР+РЕ+ЕF=42+38+19+12+29=140(мм)=14см

 

Задача. Скільки відрізків утворюють 4 точки, що лежать на одній прямій?  (Шість)  Сл.5

ІV. Актуалізація опорних знань учнів. 1. Усні вправи. Сл.6

2..  Математичний диктант. Сл.7 -8

Учні спостерігають завдання на мультимедійній дошці та записують відповідь у зошитах.

1). Вершина- точка М, сторони МА, МС.

2) Побудувати кут

3) Побудувати кут 30

4) вершина кута  СКВ  точка К

5) Позначення кута     КТ,  ТК  ,  К

6) . Накресліть дві прямі АВ і СD, що перетинаються в точці О. Запишіть позначення всіх кутів, що при цьому утворилися.  АОС,  СОВ,  ВОД,   АОД,  АОВ,  СОД (6 кутів)

 

 

3. Фізкульт – хвилинка  Сл.9

 

 V. Вивчення нового матеріалу. Гра  з використанням моделей та магнітної дошки.

 4. Робота з підручником. П.13. стор.102. рис.107,109,110,111. Сл.13

 

 

Чим відрізняється рис. 108?  ( ланки ламаних перетинаються)

 5. Многокутник. Сл.13

 

6. Усні вправи з використанням моделей фігур та магнітної дошки.

 

7. Види кутів Сл.14-17 Задача. 180 – 34=146.

 

8. Задача 1-2. Робота в парі. Сл. 18-19.

 

VІ. Повторення. Розв’язування  рівнянь та задач.

 

І. Правила знаходження невідомого при розв’язуванні рівнянь. Сл.28

1) х= 15. 2) х= 8 3) х= 90. 4) х= 6 (2 б)

 

ІІ. Знайти значення виразу.

 

 

VI. Домашнє завдання. Задача. Знайти периметр своєї кімнати. №328, №330. П.13

 

VІІ. Підсумок уроку.  Зібрати зошити. Додаткові бали за активність.

 

docx
Додано
30 квітня 2020
Переглядів
479
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку