Конспект уроку "Множення десяткових дробів"

Про матеріал
Розробка уроку з теми Множення десяткових дробів. Інтегрований урок Математика + екологія.
Перегляд файлу

Тема: «Множення десяткових дробів.

Мета:

навчальна: систематизувати й узагальнити знання учнів про десяткові дроби та дії над ними;

розвивальна: розвивати зацікавленість учнів, логічне мислення; розширити знання учнів про екологічні проблеми

виховна: виховувати любов до математики, кмітливість. виховувати національну свідомість ;

Тип уроку: : урок узагальнення та систематизації знань.

Обладнання: презентація, комп’ютери, інтерактивна дошка, проектор,  дошка.

   Хід уроку

І. Організаційний момент

Доброго дня. Ми закінчуємо вивчення теми «Множення  десяткових дробів». Сьогодні ми з вами систематизуємо наші знання про множення десяткових дробів. Урок буде незвичайним чому спитаєте ви. Вчора на електронну пошту я отримала повідомлення, зараз продемонструю.         Слайд 2

Тема нашего уроку математики  «Планета захворіла». Сьогодні ми дізнаємося, чим же хворіє наша планета і  від чого зявляються ці хвороби. Слайд 3

II. Перевірка домашнього завдання.

     Актуалізація опорних знань

Гра «Незакінчене речення».

За кожну правильну відповідь я буду відкривати літери з назви хвороби.

  •     Суму кількох однакових доданків можна замінити дією… 
  •   Назвіть властивості множення …..
  •   Щоб помножити десятковий дріб на 10, 100, 1000, …, треба …
  •   Щоб помножити десятковий дріб на 0,1; 0,01; 0,001; …, треба …
  •   Щоб знайти добуток двох десяткових дробів, треба …

Екологія?

Що таке екологія? В перекладі з грецького екос- дім, логос- наука. Отож екологія наука про наш спільний дім Землю.

II. Застосування знань та вмінь

Які  причини цієї хвороби. Вплив людини на природу. Як людина впливає на екологію планети, як можна вилікувати її.  З ці ми завданнями ми спробуємо розібратися сьогодні на уроці.

  1. Забрудненя грунту (сміттєзвалища)

Щоб не допустити екологічної катастрофи нам потрідно навчитися сортувати сміття. Для сортування сміття є свої правила.

Ми спробуємо розсортувати свої завдання на баки

Пластик – якщо ви отримали натуральне число

Скло – якщо ви отримали десятковий дріб з цілою частиною 0,….

Папір – якщо ви отримали десятковий дріб меншим за 100

Метал - якщо ви отримали десятковий дріб більшим за 100

Молодці всі впоралися з цім завданням. Отож не забувайте сортувати сміття почніть з власної оселі родини.

Здоровя планети в твоїх руках

  1. Забруднення води

Які фактори забруднення води ви дізнаєтесь розв’язавши вирази

  1. 30,25∙2,01+20,5∙2,01= 60.8025∙41,205=102,0075
  2. (3,85-1,43)∙2,5+37,2 =2,42*2,5+37,2=6,05+37,2=39,25
  3. 0,13p+0,47p, якщо р=0,14

0,6*0,14=0,0840

  1. 0,072b-0,043b, якщо в=5,4

Відповідь: 0,1566

  1. Причину хвороби планети ви дізнаєтесь як розв’яжете задачу

Лежачи спокійно, людина вдихає 15 л кисню за 1 год., коли читає книжку мовчки –  в 1,16 рази більше, а коли читає вголос – в 1,48 рази більше ніж лежачи. Скільки кисню вдихають учні 5 – го класу за 1 год., якщо14 учнів люблять читати книжки мовчки, а 14 – вголос.

Відповідь. 243,6 л, 310,8 л.

IV. Підсумоку уроку

Виконання тестових завдань

1. Який з наведених добутків дорівнює 8?

А

Б

В

Г

 

2. Яке з наведених чисел дорівнює добутку

А

Б

В

Г

1,208

0,1208

12,08

0,0128

 

3. Чому дорівнюють сторони прямокутника, площа якого після округлення дорівнює 51 см2?

А

Б

В

Г

11 см і 4,7 см

6 см і 8,6 см

10,4 см і 5 см

12,8 см і 4 см

 

4. З одного села в протилежних напрямках одночасно вирушили два пішоходи. Один з них рухався зі швидкістю 2,7 км/год, а другий — 1,8 км/год. Яка відстань буде між ними через 1,2 год після початку руху? Який з виразів є розв’язанням задачі?

А

Б

В

Г

Відповіді

1

2

3

4

В

Б

Г

Б

 

Ми сьогодні з вами на уроці зробили велику справу закріпили свої навички та вміння множити десяткові дроби, а також знайшли причини хвороби нашої спільної домівки планета земля. Отже, все в наших руках і здоровя планети ї наші знання.

Бережіть себе і Землю. Почни з себе.

Робота з сигнальними картками

Ось і завершилася наша подорож. Тож, чи сподобалася вам казка?

Зелена картка – дуже сподобалася.

Жовта картка - сподобалася.

Червона картка – мені було нудно.

Ми з вами пригадали, як діляться десяткові дроби, ….

Зелена картка – На уроці в мене все вийшло, я не мав (мала ) жодних труднощів.

Жовта картка – на уроці я мав (мала) деякі труднощі але з завданням в цілому  справився (справилася)

Червона картка – на уроці мені було дуже важко, завдання для мене заважкі.

Хочу наш урок закінчити такими словами

 

IV.Домашнє завдання

Підручник Параграф 5, п 34

                     № 951, 953

 

 

 

 

docx
Додано
7 квітня 2020
Переглядів
1074
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку