Тема уроку: Населення. Держави Північної Америки. Україна і держави Північної Америки (7-А,Г,Д клас, 11.02.2025 р.)
Навчальна мета: поглибити й систематизувати знання про особливості заселення Північної Америки, кількісний, расовий та етнічний склад населення материка; сформувати в учнів уявлення про особливості політичної карти материка та зв’язки України з країнами Північної Америки;
розвиваюча мета: вдосконалювати практичні навички і вміння самостійно здобувати знання; розвивати творчі здібності учнів, логічне мислення, формувати культуру спілкування;
виховна мета: виховувати інтерес до предмета.
Тип уроку: комбінований
Прийоми навчання: виклад інформації, пояснення, активізація уваги та мислення.
Основні поняття: змішані раси, мулати, самбо, метиси.
Обладнання: підручники, атласи, дидактичний матеріал, презентація, техніка для демонстрації, відеоматеріали, інформаційні картки для ведення конспекту, пісні, відео-матеріали з YouTube
ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина.
ІІ. Актуалізація опорних знань та умінь учнів.
|
Картографічна розминка «Я не знаю що це…» Усне опитування по таблиці (природні зони) Питання по темі «Пн. Америка» |
|
«Завезені із далеку» (демонстрація овочів, фруктів завезених із Нового світу) + історична довідка |
|
ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів. Музика ШІ (разом створимо трек за поданими словами – асоціаціями дітей про Пн. Америку) https://clerk.suno.com/v1/client/handshake?redirect_url=https%3A%2F%2Fsuno.com%2F&suffixed_cookies=true Генеруємо і розбираємо пісню Усне опитування, за кожну правильну відповідь діти отримують кольорову кульку, а в кінці уроку обмінюють її на патріотичну наклейку. Наклейки + кольорові кульки Дітям роздаються кольорові кульки і за активність на уроці кульки обмінюються на наліпки |
|
ІV. Вивчення нового матеріалу. Інформаційні картки для ведення конспекту (Додаток 1.) Розповідь+ презентація (Додаток 2.) Порівняти фото Лесі Українки та індіанку Відео (трейлер фільму «Прислуга» про расову дискримінацію темношкірих) https://www.youtube.com/watch?v=XEbzCx519zU
|
|
VІ. Підсумок уроку. Виставлення оцінок. Домашнє завдання. Опрацювати §29, доробити карту, вивчити столиці
|
Дата:_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Населення і Політична карта Пн. Америки
|
Що привезли з Америки? |
Фрукти |
Овочі
|
|
Хто там живе? |
Корінне |
Пришле
|
|
Змішане: |
||
|
Формули рас
|
є + н = і + н = є + і =
|
|
|
Які країни знаходяться на материку? |
Країна |
Столиця
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Я оцінюю свою роботу на уроці на…..балів |
|
|