Конспект уроку на тему " Природа океанів. Тихий океан."

Про матеріал

Природознавство автор Гільберг Т.Г. Сак Т.В. Розділ «Природа материків і океанів». Тема – «Природа океанів. Тихий океан» с. 47-51

Урок засвоєння нових знань з розвитком творчих здібностей учнів при використанні інформаційно-комунікативних технологій

Тема. Природа океанів. Тихий океан

Структура

  • I.ОРГАНІЗАЦІЯ УЧНІВ ДО УРОКУ. ЕМОЦІЙНИЙ НАСТРІЙ

II.ПІДСУМКИ ФЕНОЛОГІЧНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ «Черговий синоптик»

III.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1.Гра «Впізнай материк»

2.Тестування - вікторина гіперпосилання на іншу презентацію

3.Робота у групах «Впізнай материки, розташуй у порядку збільшення

4.Робота у парах головоломка «П'ять –ий»

IV.ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

Гра «Прогнозування»

V.ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.Розповідь учителя з демонстрацією та елементами бесіди

2.Порівняльна характеристика Світового океану і суходолу

Фізкультхвилинка «Наша планета» з титрами слів на екрані https://www.youtube.com/watch?v=L5tkvMiCnkA&t=11s гіперпосилання на власний канал на ютубі

3.Повідомлення з переглядом «Тихий океан»

VI.Робота за підручником (с. 47–51) гіперпосилання на підручник

VII. Робота за зошитом

Вправа «Мікрофон»

Фізкультхвилинка «Екопісня»(на музику «Хай завжди буде сонце») з титрами слів на екрані https://www.youtube.com/watch?v=LPzAM0eAk6o гіперпосилання на власний канал на ютубі

VIII.Баттл «Тварини Тихого океану» творчий звіт

гіперпосилання на іншу презентацію з по-десяти секундною зміною слайдів.

IX.УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Вправа Сенкан

X.ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

XI.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

(різнорівневе, творче завдання за інтересами, здібностями та напрямками)

Перегляд файлу

ПРИРОДА ОКЕАНІВ. ТИХИЙ ОКЕАН

Мета: закріпити знання про світовий океан, сформувати в учнів уявлення про особливості Тихого океану; продовжити навчати читати карту та працювати із нею;  вчити складати комп’ютерні презентації, розповіді про природу материків і океанів, виступати перед класом з підготовленою інформацією; розвивати творчі здібності спостережливість, інтерес до географічних знань, виховувати захопленість неповторністю й величчю природи.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЯ УЧНІВ ДО УРОКУ. ЕМОЦІЙНИЙ НАСТРІЙ (2,3-й слайди)

В школі справу хоч яку

Починаєм по дзвінку.

Тож хвилини не втрачаєм,

Все нове запам’ятаєм.

Всі сідайте тихо, діти,

Домовляймось не шуміти,

Руку гарно піднімати,

На уроці не дрімати,

Щоб нам не було мороки,

Всі готові до уроку?

Тож тепер часу не гаєм

І урок розпочинаєм.


  1.               ПІДСУМКИ ФЕНОЛОГІЧНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ «Черговий синоптик»

(4-й слайд)

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
  1. Гра «Впізнай материк» (6-й слайд)
  2.  Тестування - вікторина (7-й слайд)
  3. Робота у групах «Впізнай материки, розташуй у порядку збільшення (8-й слайд)
  4.  Робота у парах головоломка «П’ять –ий» (9-й слайд)
  1. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про особливості Світового океану, Тихого океану.

Гра «Прогнозування»( - Про що б ви хотіли дізнатися? -А що вам вже відомо про Світовий океан? (10-й слайд)

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ (11-й слайд)

 1. Розповідь учителя з демонстрацією та елементами бесіди

— Який колір переважає на глобусі?

— Як на карті позначають глибину морів і океанів?

— Пригадайте! Що таке Світовий океан?

— На які частини поділяється Світовий океан?

— Які океани є на Землі? У яких півкулях вони розташовані?

— Чим схожі всі океани? Чим вони можуть відрізнятися?

 — Понад 2/3 поверхні Землі покрито водною оболонкою — Світовим океаном. Середня глибина Світового океану всього 4 км, а відстань до центру Землі складає 6 371 км. Світовий океан розділений материками на частини, які називаються океанами. На Землі — чотири океани: Тихий, Атлантичний, Індійський і Північний Льодовитий. Вода в океанах солона. Якби, наприклад, випарити солі, розчинені в океанічній воді, то вони вкрили б дно Світового океану шаром завтовшки 60 м, а сушу — 153 м. З поверхні океанів випаровується значна кількість води. З водяної пари утворюються хмари. Вони переносяться вітром у різні місця Землі, і там випадають опади. Світовий океан збагачує повітря киснем, адже в ньому росте безліч зелених водоростей. А ще він зігріває планету. Як це відбувається? У теплі пори року вода океанів і морів повільно вбирає сонячне тепло і довго його утримує. У холодну пору вода так само повільно віддає тепло, нагріваючи повітря, яке рухається на материки.

  1. Порівняльна характеристика Світового океану і суходолу (12-й слайд)

Світовий океан заселений безліччю тварин, рослин і бактерій. На відміну від суходолу, де серед організмів переважають рослини, океан – середовище панування тварин (мал. 32).

В океанах організми живуть на глибині 100 м, де достатньо сонячних променів.

 У морях і океанах — близько 10 тисяч видів рослин. Більшість рослин — це водорості. На глибині до 100 м, куди сягає сонячне проміння, ростуть зелені водорості. Нижче — бурі, а ще нижче — червоні. (13-14-й слайди)

- Від чого залежить життя у Світовому океані? (15-й слайд)

Фізкультхвилинка «Наша планета» (16-й слайд) гіперпосилання

  1. Повідомлення з переглядом «Тихий океан» (17-й слайд)

(18-й слайд)

— Який океан є найбільшим на Землі? Знайдіть на карті світу межі Тихого океану.

— У яких півкулях розташований Тихий океан?

— Береги яких материків він омиває?

— Розгляньте карту теплових поясів світу. У яких теплових поясах простягається Тихий океан?

Тихий океан має найрізноманітніший рослинний і тваринний світ. (19-25-й слайди)

На крайньому півдні і на півночі вода холодна, а біля екватора — завжди тепла. У ньому є умови для життя різних рослин і тварин. У воді налічується 480 видів зелених, бурих і червоних водоростей. Серед риб — оселедці, сардини, скумбрія, сайра, лососі, тріска. Є велетенські краби, морські черепахи і змії. Живуть кити, тюлені, моржі, котики.

  1. Робота за підручником (с. 47–51)

(26-й слайд) гіперпосилання на підручник, таймер

  1.  Робота за зошитом

  Вправа «Мікрофон»

Учні відповідають на запитання на с. 47.

— За малюнком 32 доведіть, що природа океанів дуже різноманітна.

— За малюнком 33 розкажіть про життя у водних глибинах океану.

— Від чого залежить життя у Світовому океані?

— Яка особливість Тихого океану?

— За малюнками 34–37 розкажіть про різноманітність рослинного і тваринного світу Тихого океану.

— Яке господарське значення природи Тихого океану?

— Розкажіть, про що ви прочитали у «Бібліотечці природодослідника».

— Прочитайте і запам’ятайте висновки на с. 51.

— Якими словами ви збагатили на уроці свій словник?

Фізкультхвилинка «Екопісня» (на музику «Хай завжди буде сонце»)     (27-й слайд) гіперпосилання

  1.       Баттл «Тварини Тихого океану» (28,29-й слайди)

 гіперпосилання на іншу презентацію з по-десяти секундною зміною слайдів.

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Вправа Сенкан(30-й слайд)

(5 речень) Учні в п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання.

— Запропонуйте, як зберегти чистоту вод Тихого океану.

— Визначте, по яку сторону від екватора та в яких півкулях він розташований.

— Які моря належать до Тихого океану?

— Які материки він омиває?

  1.  ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Де розташований Тихий океан?

— Чи підходить назва океану, який назвали Тихим? Яку назву ви дали б цьому океану?

— Чи багатий та різноманітний рослинний і тваринний світ Тихого океану?

— Що дає природі Світовий океан?

— Яка вода в океані на смак?

— Чи всі люди Землі турбуються про чистоту океанських вод?

— Яке значення має Тихий океан для людства?

  1.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (31-й слайд)

Перечитати Підручник (с. 47–51)відповідати на запитання - на 4-6 балів.

7 – 12балів

І група –   підготувати розповідь - повідомлення про Північний Льодовитий океан;

ІІ група –  підготувати презентацію про Атлантичний океан;

ІІІ група – написати твір-мініатюру про уявну подорож до Індійського океану.

docx
Додано
13 липня 2018
Переглядів
3286
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку