Конспект уроку
навчання грамоти (письмо)
"Письмо великої букви Т. Підготовчі графічні вправи.Написання складів, слів і речень."
Урок навчання грамоти (письмо)
Тема: Письмо великої букви Т. Підготовчі графічні вправи.
Написання складів, слів і речень.
Мета:
вчити писати велику букву Т ,склади і слова з нею ;
розвивати мовлення, фонематичний слух, увагу та мислення,
окомір;
виховувати акуратність, бажання дотримуватись гігієнічних
правил письма, старанність;
формувати комунікативну, загальнокультурну і соціальну
компетентність ;
Обладнання :
картки для диференційованої роботи, евристичні запитання,
демонстраційний матеріал учень, учениця ; сюжетні малюнки;
I Організаційний момент .
1. Аутотренінг.
2. Вправа “Очікування “
3. Гасло уроку.
Першокласник не зівай ,
букви всі нові вивчай.
II Актуалізація опорних знань.
1.Вправа “ Мікрофон ”
Давайте посперечаємося :
- Я стверджую, що у слові зошит два склади. Згодний ?
- Я стверджую, що у слові ручка - голосні звуки [ у ] ,[ ч ], [ а .]
А ти як думаєш ?
- Я стверджую, що слово олівець починається з приголосного
[ о ]. Так чи ні ?
2. Робота з графічними прикладами.
(Робота в парах)
3. Гра “Впіймай голосний “
(проводить учень)
4. Зв ‘ язок з уроком читання.
а) визначення місця звука [ т ], [ т ‘] ;
терен троянда тюльпан
б) гра « Розвʼ яжіть вузлики» ;
(диферінційована робота)
К |
Т |
О |
И |
К |
А |
М |
В |
Т |
Р |
А |
Й |
К |
Р |
А |
Т |
Р |
О |
Т |
в) звуковий аналіз слів за малюнками;
(котик, трактор, трамвай)
( 3 учні біля дошки )
5. Розвиток мовлення
а) робота над загадкою ;
Теплий довгий день,
повна миска черешень.
Достигає жовтий колос,
демонструє коник голос,
і суничка дозріває.
То ж коли це все буває?
- Які слова допомогли відгадати загадку ?
-Яка зараз пора року ?
-Чи можемо ми побачити про що говориться в загадці ? Чому ?
-Що виготовляють з зерна, яке достигло ?
-Як ми повинні ставить до хліба ?
6. Фізхвилинка
III Підготовчі вправи до оголошення теми і
постановки завдань уроку .
1. Гра « Знайдіть пару »
(робота в парах )
А К Р С П
п с т а р к
-Яка літера залишилась без пари ?
-Який можемо зробити висновок ?
Отже , тема :
„ Письмо великої букви Т. Підготовчі графічні вправи. Написання складів, слів і речень. “
2. Постановка проблеми
-Сьогодні, я вранці на електрону пошту отримала лист, де “чарівник” просить перетворити грибочок так, щоб у нього замість однієї ніжки стало три? Як це зробити ?
(порівняння друкованої і прописної великої букви Т )
I V Робота по темі.
1. Аналіз будови літери з переліком її елементів.
2. Засвоєння рухового образу літери :
а) показ написання букви вчителем з коментуванням ;
б) письмо в повітрі ;
3 . Повторення гігієнічних правил письма.
а) метод евристичних запитань;
( як? яка ?)
Лікар хоче дізнатися і перевірити чи готові ми до роботи.
б) промовляння лічилки ;
Зошит свій я розкриваю,
Навскоси його кладу.
Ручку я ось так тримаю,
Сяду рівно, не зігнусь.
4. Письмо букви Т в прописах.
с. 69( 1, 2 рядки )
5. Письмо буквосполучень .
ТЛ ТА ТІ ТУ
6. Пальчикова гімнастика
7. Конкурс красунь.
(робота в парах )
-На що ми звертаємо увагу ?
(форма, розмір, поєднання, нахил )
8. Підбір імен на букву Т.
- З якої букви пишуться імена
9. Звуковий аналіз слів .
ТИМУР ТАМІЛА
10. Письмо слова ТАМАРА.
11. Робота над реченням.
У Тамари і Тараса - квіти.
а) метод евристичних запитань;
( як? чому? скільки? Що? )
б ) письмо речення в прописах;
V Перевірка ступеня засвоєння знань, умінь
і навичок.
1. Гра « Зібрати літеру за її елементами . »
а) робота в парах;
б) самоперевірка
2. Імпровізація (метод емпатії) .
Діалог «Учениця пропустила урок »
VI Підсумок уроку .
1. Гра «закінчи речення »
Сьогодні на уроці :
- Я вчився ….
- Складно було ….
- Чи сподобався урок ….
- Чи похвалишся своїми успіхами перед батьками ….
2. Рефлексія
- Я все зрозумів (руки вгору)
- Зрозумів частково (руки в сторони )
- Я нічого не зрозумів ( плесніть в долоні )
Дякую всім, хто старанно працював,
В зошиті гарно писав,
На всі запитання відповідав,
Знання нові хапав.