Конспект інтегрованого уроку
Тема. «Осінні барви, осінній настрій»
(Інтеграція: Я досліджую світ, Літературне читання, Музичне мистецтво)
Мета. Сформувати в учнів найхарактерніші ознаки осені, повторити назви осінніх місяців, дослідити три періоди осені; удосконалювати навички читання поетичних творів, розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, спостережливість, уміння робити висновки, слухати та аналізувати музичні твори; виховувати любов та дбайливе ставлення до природи.
Методично-дидактичне забезпечення уроку: підручник «Я досліджую світ» і зошит 2 клас, автори І. Грущинська, З.Хитра, підручник «Українська мова та читання» 2 клас , автор Оксана Вашуленко, відео музичного твору Клода Дебюссі «Тумани», репродукція картини Ольги Кваши «Золота осінь», ребуси, осіннє листя.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Емоційне налаштування
Ми сімейка невеличка –
Усі друзі – я і ти.
Посміхнемося, щоб личка
Всі усмішками цвіли.
ІІІ. Оголошення теми уроку
У садках, гаях блукає,
Жовті шати одягає.
Золотисту стелить постіль –
Жде сестрицю білу в гості.
(Осінь)
ІV. Актуалізація опорних знань учнів.
V. Робота над темою уроку
Діти відгадують ребуси, де зашифровані назви місяців.
- Чи пов’язані їхні назви зі змінами в природі?
- Прочитайте плавно слова на с.21 підручника з літературного читання, вони допоможуть вам дати правильну відповідь.
верес жовтий листок
вересень жовтень листопад
вересневий жовтіє листочок
На початку осені, коли в природі ще панує тепле літо, буйно квітує на сонячних галявинах у соснових лісах верес. Це він дав назву першому осінньому місяцеві - _____________.
Яку влучну й промовисту назву має цей місяць! Дерева й кущі одягли ошатне жовте брання. Виблискує золотом і багрянцем кожний листочок на тлі високого синього неба. Минають останні теплі дні другого місяці осені - ____________ .
Облітає листя, почорніли дерева. Холодно, незатишно. Мжичить дрібний дощик. Настав третій місяць осені - ______________.
Рання, золота, підзимок. ( Діти за ілюстраціями розповідають про ознаки кожного періоду).
Золота осінь
В парках і садочках,
на доріжки й трави,
падають листочки
буро-золотаві.
Де не глянь, навколо
килим кольористий,
віти напівголі
й небо синє-чисте.
Метушні немає,
тиша й прохолода –
осінь золотая
тихо-ніжно ходить.
VІ. Підсумок уроку.
Вправа «Я обираю цей листочок тому….»
На столі лежать різні осінні листочки. Діти обирають собі листочок і обґрунтовують вибір.
Виконання пісні «Осінні прапорці»( яку діти розучували на попередньому уроці музичного мистецтва)