Тема: Поняття «пара». Парні та непарні числа.
Мета: ознайомити дітей із поняттям «пара», «парні числа» й «непарні числа»; навчити лічити парами; закріпити знання складу чисел; розвивати логічне мислення, обчислювальні навички; виховувати охайність
Очікувані результати:
Діяльнісний компонент: може розкласти предмети на пари та зробити висновок про парність числа; ігрові вправи пов’язані з темою.
Комунікативний компонент: пояснює чому число є парним і непарним; уміє працювати в парі (групі) під час ігор чи практичних завдань
Особистісний компонент: проявляє інтерес, відповідальність, самостійність при виконанні завдань.
Урок вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
1. Організація класу: «Ми — одна команда»
2. Актуалізація знань.
Гра «Загублена рукавичка»
Вирізані з паперу рукавички з різними візерунками.
Завдання: Кожна дитина отримує одну рукавичку. Діти рухаються класом, за командою «Стоп!» — мають якнайшвидше знайти свою «пару» за візерунком.
Якщо кількість дітей непарна, одна дитина залишиться без пари. Непарні числа не діляться на два без остачі (залишається один).
Повідомлення теми і мети уроку
3. Вивчення нового матеріалу
Казка «Математичне містечко»
У далекій математичній країні жили цифри. Вони мешкали на одній довгій вулиці, але на різних її боках.
На правому боці жили Парні числа: 2, 4, 6, 8 і поважне число 10. У них завжди було весело! Вони ходили на прогулянки тільки парами, тримаючись за руки. Якщо вони купували морозиво, то завжди два ріжки. Якщо йшли в кіно — купували два квитки поруч. Кожному була пара, і ніхто ніколи не залишався на самоті.
На лівому боці вулиці жили Непарні числа: 1, 3, 5, 7 та 9. Вони були трохи бешкетними й дуже самостійними. Коли вони збиралися разом, у них завжди хтось один залишався без пари.
Число 1 завжди гуляло саме.
Число 3 мало одну пару друзів, а третій завжди біг попереду.
Число 5 мало дві пари, а п'яте — весело підстрибувало ззаду.
Одного разу в Країні Чисел випав чарівний синій сніг. Король Нуль оголосив бал і сказав: «На бал прийдуть тільки ті, хто зможе одягнути теплі рукавички!».
Парні числа зраділи. Вони швиденько розібрали рукавички по дві: — У мене дві руки, і у мене дві! — раділи Двійка та Четвірка. — Нам якраз по парі! Вони вдяглися і весело покрокували до палацу.
Непарні числа засмутилися. Число 1 взяло одну рукавичку, а друга рука змерзла. Число 3 взяло три рукавички: одну пару одягло, а третя — зайва, ні туди ні сюди. — Невже ми не потрапимо на бал? — зітхнула П’ятірка.
Тоді найменше число — Одиниця — вигукнуло: — Гей, друзі! А давайте ми теж візьмемося за руки! Число 1 підійшло до числа 3, вони обійнялися... і стало їх Чотири! А 4 — це ж парне число! Потім 5 підійшло до 5, і стало їх Десять!
Як тільки Непарні числа єдналися одне з одним, вони ставали Парними й сильними. У той вечір на балу танцювали всі: і ті, хто народився «парою», і ті, хто знайшов свою пару серед друзів.
З того часу в Математичній країні знають:
Парні числа — це спокій і порядок. Непарні числа — це пригоди й пошук друга. А разом вони — велика цифрова родина!
Дослідження.
У нас ще є 0. Як ви думаєте, до якої групи належить 0?
Давайте дослідимо це на числовому промені. Збільшуємо на +2, зменшуємо на _ 2.
Отже, 0 – парне число.
4. Практичні завдання (Робота в групах)
|
Назва станції |
Завдання |
|
Станція «Чоботи» |
Серед купи вирізаних паперових чобітків діти мають сформувати пари та порахувати загальну кількість. |
|
Станція «Намисто» |
Нанизати на нитку намистинки парами (2 червоні, 2 сині). Записати загальну кількість. |
|
Станція «Будівельники» |
Діти будують вежу з цеглинок LEGO з парних чисел, непарних чисел. Порівняти вежі. |
5. Фізкультхвилинка «Парний — Непарний»
Вчитель називає число:
Гра «Сніжки»
На дошці прикріплені два сніговика Пара і Непара. Діти отримують паперові сніжки на яких написані приклади. Учень обчислює приклад, якщо в результаті отримує парне число, то прикріплює сніжку до сніговика Пара і навпаки.
6. Закріплення: Робота в зошиті
Завдання «Математичні хмаринки»
7. Підсумок уроку.
Рефлексія «Світлофор емоцій»